Jakie gmole najlepiej chronią xt660z ?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
MadMan
Posty: 55
Rejestracja: 02 gru 2015, 17:53
Lokalizacja: Suchedniów

Siema. Zależy mi na opinii posiadaczy gmoli. Które najlepiej chronią i nie narobią przy okazji gleby jeszcze większego bałaganu niż jakby ich w ogóle nie było? Na rynku są dostępne takich firm jak Kappa czy Sw-motech. Tej drugiej wyglądają przynajmniej wizualnie na trwalsze. Jakie opinie macie o tych modelach a może znacie/macie jakieś zupełnie inne typy. Tylko nie piszcie zaraz że plastiki Tenery zniosą wszystko i żadnej dodatkowej ochrony im nie potrzeba. Ja kce :-P i już. Peace
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

MadMan
Ja założyłem Givi TN2105 na szczęście jeszcze nie miałem okazji ich przetestować w praktyce ;-)
Myślę, że są to jedne z tańszych gmoli. Są stosunkowo wysokie i osłaniają znaczną część moto. Na dole są dość szerokie i przy glebie powinny osłonić pompę wody.
Na tenerce wyglądają okazale i wydają się być solidne.
Pozdro.
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

U siebie mam takie same jak rafalp300. Wydają się bardzo solidne, ale nie są wszechstronne. Górę do pompy wody Ci ochronią, ale gorzej już z np. hamulcem nożnym.
Awatar użytkownika
MadMan
Posty: 55
Rejestracja: 02 gru 2015, 17:53
Lokalizacja: Suchedniów

No dzięki Pany za odpowiedzi. W Trampku miałem gmole robione przez jednego forumowicza, nie raz dostały po dupie i nie ucierpiały przy tym jakoś specjalnie. Chciałbym uzyskać przynajmniej taką samą pewność co do tych "markowych" zwłaszcza że koszta są dwa razy większe jak w przypadku samoróbki.
Kurde wszyscy mają gmole ale nikt się nie wywala :mrgreen:
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

MadMan pisze:Kurde wszyscy mają gmole ale nikt się nie wywala :mrgreen:
Moje noszą ślady użytkowania :-D
Jednak nie było spektakularnych gleb i szlifów. Jedyne co ucierpiało to lakier na gmolach i wspomniany hamulec nożny, który się powyginał, wyrwał przyklejaną osłonę aluminiową i lekko drasnął obudowę sprzęgła. Dlatego brakuje w tej ochronie dwóch uszu na wysokości pompy z jednej i drugiej strony, tak, żeby ochrona była również w świetle zmiany biegów i hamulca nożnego. Trochę nisko, ale jak często na kolano się schodzi? ;-)
Awatar użytkownika
MadMan
Posty: 55
Rejestracja: 02 gru 2015, 17:53
Lokalizacja: Suchedniów

No i to już są jakieś spostrzeżenia :-D
Awatar użytkownika
Dobry Chłopak
Posty: 115
Rejestracja: 08 wrz 2015, 19:11
Lokalizacja: Pruszków

Panowie a może coś takiego ? KLIK
Awatar użytkownika
MadMan
Posty: 55
Rejestracja: 02 gru 2015, 17:53
Lokalizacja: Suchedniów

Wyglądają całkiem całkiem ciekawe ile całość waży.
ODPOWIEDZ