czym karmicie wasze maszyny ?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Lałem 76,80,92,93,95,96,98- XT na wszystkim pojedzie.... najgorszy syf jaki zalałem ,kupiony w okolicach Krymu,miał deklarowane 95-teraz wiem jak brzmi spalanie stukowe w XT. W PL 95, bo mam jakieś takie dziwne wrażenie że im mniej oktan tym jakoś tak bardziej miękko pracuje-subiektywne odczucie,brak racjonalnego wytłumaczenia.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Z doświadczenia powiem ze, w Albani lalem ze słoików żółta jak komisariat w Sosnowcu aromatyczna ze przy 120 km/h czułem ja pod hełmem. Silnik chodził jak na etanolu ( który tez juz lalem) moc wydawała sie większa a spalanie duzo mniejsze. W DE. czasem leje 100 na Aralu i jestem pod wrażeniem, bo silnik sie zachowuje żwawiej, ze spalaniem standardowym.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Zibi ja zajmuję się handlem paliwami od jakiś 14 lat. Rozmowy o paliwie już raz przewijały się przez nasze forum. Proponuję Tobie wziąść do ręki dwa atesty od 95 i 98 i porównać inne parametry niż liczba oktanowa np. Liczba motorowa. Nie od parady w starszych samochodach na klapkach wlewu podawali i liczbę oktanową i motorową.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

bonzo ja przecież nie twierdzę że nie znasz się na paliwach tylko wziąłem manual wydany przez yamahę i tam nic nie ma że tylko mamy tankować 95 ale że możemy też o większej liczbie oktanowej.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Można też o mniejszej liczbie oktanowej i też śmiga jak złoto. Crazy ma doświadczenie o wielu różnych paliwach i chyba tylko raz miał problem ale to chyba nalał 76 ;-)
Moim zdaniem nie warto dopłacać za 98 no chyba że ktoś się lepiej z tym czuje lub ma zestrojony motocykl pod 98.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Ja tam cały czas 95 leje i jest gitara. 2 razy zalałem 98 do xt i nie odczułem żadnej różnicy więc po co przepłacać;P
No ale kto bogatemu zabroni:P
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

W sumie warto też dodać przy okazji dyskusji, że benzyna jest inna w lecie inna w zimie. Mało kto wie że zmienia się parametr lotności, prężność par i trochę skład. Może to ma też wpływ na przebieg. Co ciekawe, niedawno wpadł mi w ręce atest niemieckiej benzyny (zdarza się że firma w której pracuję importuje) i parametry miała delikatnie gorsze niż tą którą głównie sprzedaje.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
ODPOWIEDZ