Gdzie sprawdzić XTeka w Poznaniu?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Chodzi mi o sprawdzenie przed/w czasie kupna. (czy rama prosta, czy lagi nie leją, silnik.. no ogólnie wszystko)

Ja sam niestety kupowałbym motor sercem nie rozumem więc chciałbym, żeby jakiś serwis, mechanik z prawdziwego zdarzenia, spojrzał chłodnym okiem i ocenił.

Jak na razie to znam jedno miejsce i tam chyba się będę umawiał - motocykle-polska.pl - czyli z tego co piszą internety jest to oficjalny serwis-salon yamahy w Poznaniu. <- dobrze robię ?

Pozdrawiam
aXon
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Jak kupowałem swoja Teresę (w Poznaniu) to pojechałem do warsztatu z hamownią. Sprawdzenie chyba 30 punktów + hamownia kosztowała mnie 200 złociszy i nie żałuję tego wydatku. Jak będę w domu wieczorem i nie zapomnę to napiszę Ci co i gdzie :)

EDIT: Już sobie przypomniałem: CERBOL - Poznań, Składowa 8.
Teraz widzę, że mają tą usługę w postaci: "Kompleksowy głęboki przegląd i ocena stanu technicznego motocykla przed zakupem (80 punktów kontrolnych) zakończona wystawieniem pisemnego raportu (4 strony A4): 250 zł, wraz z próbą na hamowni: 300zł"
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Już mi raczej nie potrzebne..... ale się wkurwiłem.. Zadzwoniłem do yamahy w poznaniu i podałem numer vin żeby sprawdzili czy nie kwalifikuje się do wymiany t.p.s'a. Spytał mnie mechanik, że to xt660x.. Ja na to, że nie, że to R... A on mi mówi - jest to wersja X supermoto niebieski ze złotymi kołami.... Ciemno w oczach mi się zrobiło... bo ja sobie niby kupowałem i chciałem sprawdzić xt660R ... Ot i tak żeby za dużo nie rugać po forum skończyła się historia z kupnem eRki, która okazała się iXem.

Robas - Dzięki wielkie za info. Przynajmniej wiadomo gdzie sprawdzić jak znajdę eRRRkę blisko Poznania.

Pozdrawiam
aXon
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Widzisz... Cały czas trzeba być czujnym. Powodzenia w poszukiwaniach 👍
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Najgorsze jest to, że to nie był handlarz z rajchu, który spawa ramy i sprzedaje jako "igła", a wydawało się spoko człowiek, motocyklista......

Dzięki Robas, mam nadzieje, że znajdę chociaż prawidłową wersję :-?

Pozdrawiam
aXon
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

Ale numer... :-|
Dysponujesz może zdjęciem tego motocykla?
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Szczerze, to jest powszechna zmiana.
Być może kupił X-a i mu się znudził, więc zmienił przednie zawieszenie i ma R-kę. To nie dyskwalifikuje moto o ile zrobił to kompleksowo z tyłem i nie był to zlepek po dzwonie, a sprzedający nie zataja tego faktu.

Rozumiem, że szukasz fabrycznej igły. Od pierwszego właściciela, z polskiego salonu, z małym przebiegiem z wyposażeniem "na bogato".
Zdarzają się i takie.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Kupił X'a (2008r z przebiegiem kilku tyś Km) Polak od Niemca żeby sobie przerobić "komplexowo" na eRke......... Nagle wywalił cały przód, koła, tarcze, zasicki, lampe i lagi.. później zmienił wszystkie plastiki. Jeszcze sobie zmienił z amelinowej tylnej kołyski ramy na stalową + do tego kupił tylne koło i zaciski... no i nie wiadomo czy go jeszcze było stać na tylny amortyzator od eRki. Jak nie to niech będzie z X'a - bo może podobają mu się choppery (?)
Czyli wymienił sobie cały motocykl oprócz przedniej ramy i silnika lol... i wydał sobie kasy tyle co drugi motor - czyli miałby X'a i Rke...
Oczywiście mógł się częściami wymienić z kolegą jednak tego nie robił ostatni właściciel, więc czy zrobił sobie bo mu się znudził supermoto czy był cały rozpiżdżony i wtedy zmienił na części z "R"? - sorki ale ja tego przy prędkości na zakręcie nie będę sprawdzał...

(nie. nie poinformował o tym nikogo)

I oczywiście, że szukam (chyba tak jak każdy) w stanie jak najlepszym i najlepiej z wpisami serwisowymi, małym przebiegiem, jak najmłodszym i tak dalej - a no i podstawowa sprawa - żeby jeszcze był tani. Jakbym nie szukał takiego to kupiłbym składaka po dzwonie styranego na torach crossowych za 6 tysi - pierwszego lepszego jak najbliżej domu i po sprawie.. (niektórzy szukają nawet tylko w ulubionym dla siebie kolorze ;) )

PS. Tak mi się przypomniała podobna sytuacja w kabarecie neonówka :-D
link do youtube :)

Pozdrawiam
aXon
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Jak dla mnie trochę sytuacja dziwna. Jeżeli po samym motocyklu nie widać śladów przeróbki X na R to ja bym dla świętego spokoju sprawdził numer VIN ponownie w innym serwisie ;) Może pracownik Yamahy pomylił się w wklepywaniu cyferek stąd to całe zamieszanie ;)
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Tak zrobiłem :) Po telefonie do Yamahy-Poznań zadzwoniłem do Yamahy-Wawa (Poland Position). Przeliterowałem im vin z 10 razy jak w 'kole fortuny' i uzyskałem taką samą odpowiedź jak i taką samą radę dotyczącą kupna ;)

Jak dla mnie temat wyczerpany. Bogatszy o doświadczenie nie pozostaje nic innego jak szukać dalej :)

Aha. I zaznaczam, że Xtek czy tam eRka może być jak najbardziej w porządku pod względem technicznym jak i wizualnym. Nie wiem. Nie sprawdzałem. Po prostu jak dla mnie, odpada.

Pozdrawiam
aXon
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

W takim razie powinieneś powiadomić o tym fakcie policję. Zasil również proszę naszą bazę danych tymi informacjami, najlepiej łącznie z numerem VIN oraz zdjęciami motocykla w tym temacie:
http://xt660.pl/viewtopic.php?t=1660
ODPOWIEDZ