Ładowarka do akumulatora

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

W lidlu pojawiły się znowu prostowniki
http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c. ... prostownik
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja w hella kupilem za 15 euro batteri trainner i tez jest zajebiste robi robote jak naladowany sam sie odlacza
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Byłem wczoraj w lidlu szukałem nie znalazłem. Pytałem pracownika mówił że nie ma :-/
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Ostrich
Posty: 21
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:51
Lokalizacja: Trojmiasto
Kontakt:

Kupilem ctek-a ktory wyglada identycznie jak ten od Yamahy tylko cena inna i brak podpisanego logo z trzema kamertonami. Poza tym wsio identyczne no i faktycznie dziala rewelka. Po naladowaniu aku wlacza sie co jakis czas tylko zeby sprawdzic stan baterii i w razie potrzeby doladowuje. Dodatkowo latwosc laczenia aku z prostownikiem za pomoca wtyczki. Po przykreceniu do klem spacjalnego kabelka zakonczonego wtyczka z wodoszczelnym zamknieciem mozna to ustrojstwo w kilka sekund przylaczac do akumulatora bez potrzeby jego wyjmowania i odkopywania z podsiedzenia. Polecam choc troche drozsze od innych to bardzo solidnie zrobione i przyjazne dla uzytkownika.

Tak to wyglada i kosztuje

PS Ten z linku nie ma chermetycznej wtyczki i gniazda 12V moze dlatego jest ciut tanszy od mojego. Kupowawem w zwyklum sklepie i zaplacilem niecale 200.
Nie jestem filozofem, jak czegos nie wiem to pytam.
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

Ja również używam Ctek-a ale model MXS 5.0.
Co tu dużo mówić, ładowarka w zasadzie bez obsługowa, trzeba ją tylko podłączyć do akumulatora i już. Pięć lat gwarancji i sporo sprytnych akcesoriów ułatwiających życie.
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

To ja się pochwalę :D Prostownik mam taki i daje radę :D też ma tryb podtrzymywania i takie tam :D Był on dostępny tylko przez tydzień więc tylko elita go kupiła :P
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

ja mam taką samą ładowarkę jak hobelik :) znaczy też jestem elita ;)))
a faktycznie mogę ją spokojnie polecić, bo bez problemu ładuje 3 akumulatory moto, 2 samochodowe i jeszcze akumulatory UPS'ów :) potrafi reanimować niektóre padnięte akumulatory, co też miałem okazję przetestować. jest też bardzo polecana na wielu forach.
kiedyś kupiłem poprzedni model tego urządzenia i miałem problem z włączaniem - okazało się, że padł przełącznik, co jest podobno powszechną usterką. wymiana zajęła mi 3 minuty ;)
Awatar użytkownika
PG
Posty: 257
Rejestracja: 07 sie 2010, 17:37
Lokalizacja: KRK

rowniez polecam produkt z lidla. co jakis czas ponawawia sie oferta i mozna go kupic w dobrych pieniadzach.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Lidlową w końcu kupiłem i jest podpięta pod DRZtę natomiast Yadźka ma oryginał Yamahy. Obie sprawują się bardzo dobrze.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

bonzo pisze:Lidlową w końcu kupiłem i jest podpięta pod DRZtę natomiast Yadźka ma oryginał Yamahy. Obie sprawują się bardzo dobrze.
Witam w KLUBIE :D
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

hobelik pisze:To ja się pochwalę :D Prostownik mam taki i daje radę :D też ma tryb podtrzymywania i takie tam :D Był on dostępny tylko przez tydzień więc tylko elita go kupiła :P
Ja też ją oglądałem w Lidlu, jako tańszą alternatywę.

Z tego co widzę to ona ma tylko jeden kabel na stałe z krokodylkami bez możliwości zmiany końcówek.
Mnie zależało m.in. na możliwości ładowania akumulatora samochodowego przez gniazdo zapalniczki, a motocykla przez gniazdko, które podpinam kablami na zimę pod akumulator, a dalej łączę tylko wtyczką z prostownikiem.
Jeżeli ktoś chce trochę mniej wydać, ale za to poświęcić czynności ładowania trochę więcej czasu to ta Lidlowa ma całkiem dobre opinie.
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

Matviej, tylko wiesz - aku jednak lepiej wyjąć na czas ładowania. kiedyś wysadziłem jeden akumulator i nieszczęśliwie był wtedy pod maską. nie fajne to było...
zresztą w trakcie ładowania i tak powinno się odpiąć akumulator od instalacji, bo śmieci z prostownika mogą uszkodzić elektronikę.

ale jeśli bardzo Ci zależy to przecież możesz wymienić końcówki na jakiekolwiek tylko zechcesz :) te kable w zestawie są zakończone przykręcanymi konektorami - do nich przykręcone są krokodylki.
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Matviej pisze:
hobelik pisze:To ja się pochwalę :D Prostownik mam taki i daje radę :D też ma tryb podtrzymywania i takie tam :D Był on dostępny tylko przez tydzień więc tylko elita go kupiła :P
Ja też ją oglądałem w Lidlu, jako tańszą alternatywę.

Z tego co widzę to ona ma tylko jeden kabel na stałe z krokodylkami bez możliwości zmiany końcówek.
Mnie zależało m.in. na możliwości ładowania akumulatora samochodowego przez gniazdo zapalniczki, a motocykla przez gniazdko, które podpinam kablami na zimę pod akumulator, a dalej łączę tylko wtyczką z prostownikiem.
Jeżeli ktoś chce trochę mniej wydać, ale za to poświęcić czynności ładowania trochę więcej czasu to ta Lidlowa ma całkiem dobre opinie.
No to masz końcówki ale nie jesteś w naszym Stowarzyszeniu LYL (Lidlo Yadzio Ładowarkowców)
A tak na poważnie moto w lato nie ładuję bo nie ma takiej potrzeby w zimę daję radę się schylić i podnieść siedzenie ... odkręcić 2 śrubki.

Nie od dziś wiadomo że za gadżety trzeba płacić :D Dlatego pewnie Ty masz IPhona a ja postawiłem na androida :D

ODP uziel2:
No no Mameo fajny system ... szkoda że się słabo przyjął i mało softu :/

Trochę offtop się zrobił ... jak tak czytam to prowodyrem tego zamieszania jestem... SRY :D
Ostatnio zmieniony 10 lut 2012, 12:20 przez hobelik, łącznie zmieniany 3 razy.
DR 750 ---> XT660R ---> XT660R ---> APRILIA SHIVER 750 ---> WR450
Informatyk Śląsk
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

A ja mam Maemo , a aku wykręciłem , stoi na klatce schodowej i co tydz. podładowuje.

:)
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

ceem pisze:Matviej, tylko wiesz - aku jednak lepiej wyjąć na czas ładowania. kiedyś wysadziłem jeden akumulator i nieszczęśliwie był wtedy pod maską. nie fajne to było...
zresztą w trakcie ładowania i tak powinno się odpiąć akumulator od instalacji, bo śmieci z prostownika mogą uszkodzić elektronikę.

ale jeśli bardzo Ci zależy to przecież możesz wymienić końcówki na jakiekolwiek tylko zechcesz :) te kable w zestawie są zakończone przykręcanymi konektorami - do nich przykręcone są krokodylki.
ceem ja Cię nie mam zamiaru przekonywać do innego modelu :lol: , ale mnie się jeszcze nie zdarzyło wysadzić akumulatora, może to kwestia odpowiedniej ładowarki :-> .
Jeśli chodzi o końcówki to chyba nie do końca sprawdziłeś o czym ja pisałem. Miałem na myśli kabel zakończony wtyczką i końcówki, które są zakończone gniazdem.

Panowie, temat to "Pytania, Porady, Opinie" > ładowarka do akumulatora, proponuję potraktować jako źródło informacji dla tych, którzy zastanawiają się nad zakupem jakiejś ładowarki. Reszta OF jest mało przydatna
ODPOWIEDZ