Kufer centralny YAMAHA

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
czajson
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2014, 11:06
Lokalizacja: Śrem

Jestem w posiadaniu oryginalnego kufra centralnego do Tenere, nie wiem jakiej jest pojemności, w każdym razie nie mieści się w nim kask Nishua enduro karbon w rozmiarze L (daszek i te sprawy nie pozwalają domknąć wieka).
Może ktoś z koleżeństwa ma w posiadaniu takowy kask i akcesoryjny kufer o pojemności 42 l (chodzi mi konkretnie o taki)

http://allegro.pl/kufer-centralny-givi- ... 73852.html

Ewentualnie, czy może ktoś z okolic Poznanie ma takowy kufer, co bym mógł spróbować zmieścić nishuę? W okolicznych sklepach nie mają kufrów na miejscu a głupio mi kupować i oddawać.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 9:12 przez czajson, łącznie zmieniany 1 raz.
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

ja mam tem kufer (srodkowe foto) i wchodzi na 100% i każdy inny kask z daszkiem, ponieważ kufer jest wysoki
http://www.kufry-motocyklowe.pl/kufry-centralne/
Awatar użytkownika
czajson
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2014, 11:06
Lokalizacja: Śrem

Jaką pojemność na Twój kufer? Ile kosztuje? Nie będę ukrywał, że ten model mnie nie oczarował, Givi jest ... bardziej w moim guście. Pozdrowienia od ... leśniczego :mrgreen:
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

nie wiem jaka teraz jest cena bo mój juz pare lat ma, ale z ciekawości zapytałem mailowo na stronie producenta
mój kufer nie jest piękny ale pakowny i mocny, do XT pasuje chyba lepiej niż jakiś Givi Kappa, za dużo w życiu połamałem tych plastikowych.
nie wiem dokładnie jaki litraż, trze baby zmierzyć i policzyć ze wzoruna objętość sześcianu.
bede dzis w garażu to zmierzę

PS
JAkby ktoś chciał to kappa K42 mam do oddania za pieniadze adekwatne do uszkodzenia ponieważ jest pekniety na dole, tu foty, kufer kupowalem nowy 2lata temu
http://jakubdr750.blogspot.com/2005/02/ ... asowe.html
Jeśli chcesz to moge sprawdzić czy Nishua wchodzi bo kolega ma taki kask w rozm L
Awatar użytkownika
czajson
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2014, 11:06
Lokalizacja: Śrem

Plastikowy 42 l kufer miałem w X-ie, teraz w ogóle nie wchodzi taki w grę. Interesuje mnie Givi OBK - to aluminiowa konstrukcja za ponad tysiaka. Tak, że niczego nie mierz.
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

otrzymałem odpowiedź od Radiatora, cena tego kufra to 600zł.
Ogólnie wszystkie kufry givi kappa teraz są delikatne i nie warte tych poeniedzy, kto pamieta niezawodne pancerne Givi E45? mogłęś załadowac w niego 20 kg i nic sie nie działo.
JAk miałem Varadero 1000 to kupiłem zestaw Givi Maxia, bagaznik, wyściółkę i światło stop za koszmarne pieniadze, kufer mi sie wypiął podczas jazdy po asfalcie (!!!) 1 raz, wpadł w miekka trawę nic sie nie stało drugi raz bo wpadłem w dzurę, wypadł otworzył sie rozsypał w drobny mak. Kappa K 42 którą mam na fotach mam urwane mocowanie, też nie wiem gdzie i kiedy to pękło, masakra, wątpie czy to Givi za ponad tysiaka jest warte tych pieniadzy
pawulon182
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:27
Lokalizacja: Łódź

Ten oryginalny Yamaha do tereski to tez popierdółka; miękki plastik obłożony cienką blaszką I narożnikami. Z racji kątów prostych jest mało pakowny a z dedykowaną torba już wogóle. Wieko można domkknąć bez kluczyka, wystarczy wygiąć cały kufer :)
you could argue "why not buy a 690 enduro?"...but the XT is bomb proof and can be treated like shit and still runs like a peach.
ODPOWIEDZ