torba na bak z mapnikiem

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Witam potrzebuję coś w czym mógłbym przewozić Palmtopa (GPS) myślę o torbie na bak z mapnikiem - coś w tym rodzaju:
http://www.allegro.pl/item886638520_ide ... etail.html
lub takim
http://www.allegro.pl/item883020585_met ... ocykl.html
http://www.allegro.pl/item886296121_tor ... 8_ltr.html
lub z innej beczki:
http://www.allegro.pl/item878805346_ham ... wnice.html
Czy ktoś miał taką lub podobną torbę, jeżeli tak to mam pytanie czy zdaje egzamin na XT :?: Myślę tu o trzymaniu się baku, komforcie jeżdżenia z czymś takim- czy nie przeszkadza w prowadzeniu itp.
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Po poprzednim motocyklu pozostała mi torba z twojego pierwszego linku. A zastosowanie jej w XT jest bardzo trudne ;/ mamy za bardzo odstający korek i magnesy nie są w stanie dobrze się przyczepić. A przypinanie dołączonymi paskami jak dla mnie za długo trwa. Również poprzeczka kierownicy o ile pamiętam trochę przeszkadzała jak była przypięta paskami. Tak jak wspomniałeś wozi się tam podręczne rzeczy np. nawigacje, dokumenty itp. jak bym miał to za każdym razem odpinać z tysiąca pasków to ja dziękuję. Także aktualnie taka torba leży u mnie w szafie i się kurzy :-?
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Ten futerał na kiere ja mialem. kupilem go w jakims mediamarkcie czy cuś za ok 100zl. Jak wkladalem navi to przez ten przezroczycty front nawet lapal bezproblemowo ekran dotykowy. Nie bylo problemu z przemakaniem. w srodku sa wkladki ktore pozwalaja dopasowac wielkosc tak zeby palm czy navi nie latała. Jesli chcesz czesto wyjmowac urzadzenie to klopotliwy bedzie zamek bo bardzo ciezko chodzi. Uchwyt na kierownice sztywny ale sama objemka za delikatna. calosc bardzo stabilna ale przy drganiach potrafi opasc... trzeba pomyslec o zamontowaniu tak aby o cos sie opierała.

Czy polecam? Do samego navi, palma czy telefonu zeby miec na widoku to tak ale tylko do tego sie to nadaje.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Dzięki za opinie :-D
Co do zakładania torby to na pewno jest to kłopotliwe, ja myślę o tym tylko w dalsze trasy- np. na wyprawę do Chorwacji.
Pytanie Raczek czy po przypięciu tymi paskami, torba się nie rusza i tak jak wspomniałeś- nie przeszkadza w prowadzeniu. :?: Ja potrzebuję ją głównie do Palmtopa.
Arrasq a w tym uchwycie widać coś podczas jazdy (myślę tu o tym krótkim bez przedłużki) :?: Zastanawiałem się też nad założeniem go na poprzeczkę kiery :?:
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Torby nie miałem ale co do uchwytu z ostatniego linka to mam bardzo podobny do tego w komplecie z navi becker. Można go zamontować na kierze ale jest wąskie pole popisu bo nie da się go zamontować tam gdzie poprzeczka a jak go zamontujesz przy manetce to wtedy navi jest pod złym kątem i praktycznie ciężko cokolwiek na niej dojrzeć nie mówiąć już o tym jak jest słońce :-/ Najlepiej jak navi jest bezpośrednio przed Tobą czyli na poprzeczce ale takiego uchwytu nie oferują na tej aukcji, musiał byś coś kombinować jak pancio albo laif. Ta torba z ostatniej aukcji jest całkiem fajna jeśli chciesz to tylko pod palmtopa tylko trzeba by ten uchwyt solidny zrobić. Arrasq latałeś z tym futerałem w terenie?
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Ja mialem w komplecie objemke do rurki o srednicy ciut mniejszej niz oryginalka kiera od XTR ale zalapalo bez wiekszego problemu. czy dasz rade zamontowac to na poprzeczce? o ile uchwyt bedzie odpowiedni to zapewne tak.
Nie trzesie tym na tyle zeby widocznosc byla utrudniona. Wiekszy problem to słońce ktore sie w tym odbija. tragedii nie ma bo jest matowe i lepszego pewnie nie znajdziesz ale i tak czasem denerwuje szczegolnie gdy jedziesz miedzy drzewami i slonce raz swieci a raz jest zasloniete i taki stroboskop wychodzi ;-)

[ Dodano: 2010-01-14, 23:23 ]
bonzocis pisze:latałeś z tym futerałem w terenie?
W sumie to glownie po polnych drogach z tym latałem zeby sie nie bogubic i plus ogromny jest taki ze szczelnosc futeralu jest bardzo dobra
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Wojtekfir pisze:Dzięki za opinie :-D
Co do zakładania torby to na pewno jest to kłopotliwe, ja myślę o tym tylko w dalsze trasy- np. na wyprawę do Chorwacji.
Pytanie Raczek czy po przypięciu tymi paskami, torba się nie rusza i tak jak wspomniałeś- nie przeszkadza w prowadzeniu. :?: Ja potrzebuję ją głównie do Palmtopa.
Arrasq a w tym uchwycie widać coś podczas jazdy (myślę tu o tym krótkim bez przedłużki) :?: Zastanawiałem się też nad założeniem go na poprzeczkę kiery :?:
w moim mniemaniu ta torba nie leży za dobrze na XT, ma usztywniane dno a co za tym idzie ciężko się układa na tak wypukłym baku. Pasami można przypiąć, ale z tego co pamiętam to utrudniało to trochę skręcanie. Jak będę w Osw to mogę porobić jakieś zdjęcia jak to leży i dokładnie przyjrzeć się o co ewentualnie haczy
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Z góry dzięki Raczek :-D

[ Dodano: 2010-01-19, 13:48 ]
Raczek bo bym zapomniał, byliśmy na MotoBazarze z Bonzo i oglądaliśmy tą torbę. Faktycznie do XT nic z niej nie będzie :-(
Dzięki za chęci :lol:
Awatar użytkownika
mariuszd
Posty: 38
Rejestracja: 13 lip 2011, 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Sa dedykowane do XT-ka - tylko ta cena :(

http://adventuresklep.pl/product_info.p ... cts_id=339
XT 660 R 2011r PC V, M I V V Oval Carbon ; ZZR 1100 1994r
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Świetna ta torba 400zł bym dał ale nie 640 :-/
Ja czekam na potwierdzenie szycia torby od firmy metro jak będę miał więcej informacji to dam znać .
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

mik1046 pisze:Ja czekam na potwierdzenie szycia torby od firmy metro jak będę miał więcej informacji to dam znać .
Oni już szyją- specjalnie na zamówienie Matvieja- jest o tym temat http://xt660.pl/viewtopic.php?p=30267#30267
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Wiem ale uszyli 1 na specjalne zamówienie i temat się skończył .
Teraz maja naszyte dużo a sprzedaż znikoma i żeby uszyć specjalnie dla XT musi iść nowa partia .
staram się o torbę od grudnia i kazali się kontaktować dopiero w połowie kwietnia może wtedy będą coś szyć.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Takie buty :-/
Nie jestem fanem tego typu toreb, więc nie drążyłem tematu ;-)
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

mik1046 pisze:Wiem ale uszyli 1 na specjalne zamówienie i temat się skończył .
Teraz maja naszyte dużo a sprzedaż znikoma i żeby uszyć specjalnie dla XT musi iść nowa partia .
staram się o torbę od grudnia i kazali się kontaktować dopiero w połowie kwietnia może wtedy będą coś szyć.
niestety trzeba ich mocno szturchnąć, żeby zabrali się do roboty.
Tłumaczyłem właścicielowi, że ich rozwiązanie jest dostosowane raczej do szerokich baków.
Jeżeli reklamują tą konkretną torbę jako enduro to powinni wszyć magnesy bezpośrednio w dno torby, a nie po bokach.
Jestem trochę zdziwiony, bo facet sam wyszedł ze sklepu żeby zdjąć wymiary z mojego XT'ka więc dokładnie widział w czym rzecz :-/ .
Na pocieszenie napisze Wam, że ja czekałem około 8 miesięcy na niebieska, bo szyli tylko czarne, ale warto było.
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Ja będę cierpliwy do czasu wyjazdu wakacyjnego .
I tak akurat będzie koło 8 miesięcy.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
ODPOWIEDZ