XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Mocne strzelanie z wydechu

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Mati1307
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2018, 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Witam,
Właśnie zaczalem swój pierwszy sezon z xt660x. Mam jedynie taki problem, że moto strasznie ale to strasznie strzela z wydechu. Jeżeli byłoby to delikatne strzelanie to nawet bym się nie martwił. Ale przy odjeciu gazu (szczególnie z wysokich obrotów) z wydechu wydobywa się dźwięk kalasznikowa... Nie żeby mi to przeszkadzało ;) ale nie wiem kompletnie jak to wpływa na silnik. Ponadto sam hałas powoduje że nie raz grozono mi policja itd. Jedni mówia mi, że to norma przy motocyklu z modyfikacjami (przelot, power Commander, coś było grzebane w airboxie, generalnie poprzedni właściciel mówił że motocykl legitymuje się mocą 54km,niby mam wykres z hamowni ale ile w tym prawdy to nie wiem), a drudzy że powinienem jechać do mechanika. Co może być powodem takich strzałów? Powinienem się martwić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :) [/b]
kalina
Posty: 214
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

nie, jak miałem huzary w tenerce to kobiety z wózkami wpadały do rowów jak przy nalocie, na oryginałach nie jest to takie utrapienie. Ten typ tak ma
krzsiekjab
Posty: 216
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Ja miałem przerobione na przeloty tzn mam i Napier.... Zdrowo ciągle kupiłem dni killery wsadziłem i jest o 100 lepiej ale troszczę mu odjęlo bo dosyć konkretnie go zdlawilem
Panocek
Posty: 125
Rejestracja: 09 kwie 2018, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Strzelanie z wydechu to skutek uboczny dolotu powietrza do kolektora, cuś dodane tylko po to, by zmieścić motocykl w normie emisji spalin :-D

Ten sam dynks powoduje świecenie kolektora po zmroku. Z uwagi na ogólnie bezproblemową historię XTeków, to raczej nie jest problemem
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Ja cały sezon jeżdżę z pełnym przelotem. W nocy marchewy świecą aż miło i nikt nigdy się nie przyczepił.
Loud pipes, saves lives.
Mati1307
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2018, 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Uff, to trochę mnie uspokoiliscie :)
Awatar użytkownika
Rogulec
Posty: 152
Rejestracja: 13 sty 2018, 22:41
Lokalizacja: RRS, RZE

Również uspokajam kolegę,, jak widzisz smerfy to nie wal do odcinki, również z powodu przelotów nie miałem problemów.
Suzukie GSR > Honda slr > XT660Z
Awatar użytkownika
MonsterX
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2017, 14:32
Lokalizacja: Poznań

U mnie to samo na akrapovićach :D Strzela jak z kałacha, dlatego jak jadę na przegląd to wkręcam dbkilery.
Policja jak zatrzymała to ani słowa, ale na wiosce jak jadę to oszczędnie by sąsiadom nie zaleźć za skórę ;P
Z DBkilerami zupełnie inny motocykl, raz jeździłem z nimi miesiąc to po wykręceniu myślałem że mi ktoś moto podmienił a i frajda z jazdy wróciła i u mnie na PC więcej pali jak zakładam ;)
Awatar użytkownika
toomekz
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2017, 23:49
Lokalizacja: Wrocław

Nie wiem, jak Xt660X, ale w Xt660z po prawej stronie w airboxie jest otwór średnicy około 10mm. Jakaś recyrkulacja albo inny wynalazek. Jeśli go zaślepisz jakimś korkiem to motor przestaje walić w wydechy.
novvy
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2018, 16:11
Lokalizacja: Kielce

Prawdopodobnie chodzi ci o AIS. U mnie jest yłączany przyciskiem, po wyłączeniu strzały pojawiają się ale są rzadsze. Brak katów u mnie i dłubane tłumiki też mogą mieć na to wpływ, może z katalizatorami jest ciszej...
dj135
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2018, 21:15
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

:) to najpiękniejszy dźwięk jaki może wydać XT :) i jest to norma
Awatar użytkownika
grego
Posty: 367
Rejestracja: 30 kwie 2019, 12:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Fajny, ale czasem aż sam się wzdrygnę :)
Standard disclaimer: I may be totally wrong ;)
ODPOWIEDZ