XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Poziom oleju na bagnecie

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
jarekgrenio

Witam,
mam chyba problem ze swoja Yamaha, dzisiaj podczas czyszczenia chcialem sprawdzic poziom oleju i tu moje zaskoczenie po zrobieniu zgodnie z instrukacja rozgrzaniu motocykla i potem wyłączeniu silnika i pozostawieniu go na chwile bagnet suchy, dolałem ze 100-150 ml i dalej nic. Potem sprawziłem bagnet zaraz po wyłączeniu silnika - nadal bagnet suchy. Podczs gdy silnik pracuje probójąc odkręcic delikatnie bagnet to pojawia sie tam olej ale po zgaszeniu nie ma nic na bagnecie :/ co może byc przyczyna ? jakaś uszczelka na pompie czy cos ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Przed sprawdzeniem zrób z 10/15km postaw moto równo nie na bocznej stopce tylko bo będzie pochylony i będzie przeklamywac odczyt poczekaj z 3/5min. Ja tak sprawdzam stan oleju i jest ok. Sprawdzam olej zawsze tak samo czyli podobny przebieg podobna pozycja moto.
krzsiekjab
Posty: 216
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Prawie 3 lata mam xt i za każdym razem mam inny stan oleju raz mniej Raz więcej czasem nic 😂😂
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

krzsiekjab, czyli wszystko prawidłowo
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

Ja zawsze sprawdzam po jeździe. Stawiam na centralce, daje mu pochodzić minute i potem wyłączam, czekam 10 min. Jeszcze się nie zatarła a ma już 70kkm:-)
ODPOWIEDZ