XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Wibracje ?shimming?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Seba81XT
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2020, 13:09
Lokalizacja: Chorz�w

Cześć
Przy ok 130 - 140 km/h odczuwam lekkie wibracje (chyba efekt shimming) na kierownicy.
Czy ktoś ma/miał podobny problem ?
Nie jestem pewny ale chyba zaczęło się to po zmianie opon (przó i tył Pirelli MT60).

Pozdrawiam
Sebastian
XT660X
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Opony nowe? Wyważone przy zakładaniu?
Seba81XT
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2020, 13:09
Lokalizacja: Chorz�w

Czesc,

opony założone nowe,
dobre pytanie czy wyważone przy zakładaniu :) - na własne oczy nie widziałem, zostawiłem motocykl wraz z oponami w warsztacie motocyklowym, jakieś odważniki są przyklejone.
Sugerujesz że najczęsciej to jest przyczyną ?
Morfi1000RR
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2020, 13:53
Lokalizacja: Bydzia

Cześć,
Poprzedni właściciel mówił ,że jak szprychy są luźne/albo źle naciągnięte to też występuja drgania na kierze.
Pozdrawiam
novvy
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2018, 16:11
Lokalizacja: Kielce

Miałem u siebie podobnie. Dziwiło mnie to, bo w XT 600 nie czułem nic takiego, płynął gładko na dwóch Mitasach MC 24. Zmieniłem olej w przednich lagach na 15W, łożyska główki były troche dokręcone, koła wyważone, szprychy dociągnięte, zero jakichkolwiek luzów a wibracje nadal były. W zakręty też wchodził niepewnie w porównaniu do XT 600. Pomogła dopiero zmiana opony tylnej z MC 24 na pirelli scorpion trial 2. Jest ona dosyć "gładka" więc w teren się nie nadaje ale i tak praktycznie jeżdżę tylko po asfalcie. Drgania zniknęły, w zakręty też mogę wchodzić w bardziej wyczuwalny i pewny sposób. Z przodu mam jakiegoś continentala.
ODPOWIEDZ