XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Gmole górne od Arcadiusa - alternatywy?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Tokrator
Posty: 35
Rejestracja: 13 lis 2015, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

Hej,
mam XT660R z gmolami od Arcadiusa, górnymi i dolnymi, przy czym dolne to kopia gmoli SW-Motech (chyba?).
Więc dół zastąpić łatwo, ale góry - już nie, bo Arcadius chyba już się w to nie bawi :(
Chciałbym utrzymać obecny poziom ochrony maszyny, a niestety moje górne gmole mocno oberwały i mam pewne wątpliwości, czy przy kolejnych glebach nie pogną się w sposób mało elegancki (żeby nie było wątpliwości, pieprznąłem nimi o glebę naprawdę potężnie).
Niby mógłbym wywalić gmole dolne i kupić jakiś inny zestaw górnych, ale płyta pod silnik słabo chroni pompę wody przy glebach, a ślady po uderzeniu jasno pokazują, że się przydają.

Czy macie jakieś pomysły i patenty? Chciałbym w tym roku trochę ostrzej pojeździć w terenie, pobawić się w gymkhanę, więc wywrotek będzie sporo, a chciałbym jednak zminimalizować koszty :)
Czy gmole od Heeda chronią przy glebach w jakimkolwiek stopniu pompę wody? Ze zdjęć trudno jednoznacznie wywnioskować...
s4ndm4ns
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2018, 7:29
Lokalizacja: Krakow

Sam jestem na etapie kupna gmoli po ostatniej glebie. Nic innego niz HEED nie znalazlem.
s4ndm4ns
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2018, 7:29
Lokalizacja: Krakow

Znalazlem jeszcze cos takiego, mozna kupic na ebay, ale producent z Ukrainy:
https://recraftmoto.com/motorcycle-prot ... 2004-2017/
s4ndm4ns
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2018, 7:29
Lokalizacja: Krakow

Kupilem dzis te recrafty 860pln z wysylka, zobacze czy przyjda i co to bedzie, wrzuce foto
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Dlaczego nie heedy?
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Ja mam gmole robione na zamówienie specjalnie do XT. Zrobione tak, by chroniły plastiki.
Wrzucę zdjęcia wieczorem :)
Zastanawiam się nad sprzedażą (plus płyta dostosowana pod nie) ;)
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Pancerne gmole na plastiki + płytę pod silnik. Dodatkowo, poza boczkami, chronią dźwignie zmiany biegów + hamulca nożnego- każdy kto jezdził w terenie wie jak dużym problemem jest odginanie/urywanie wcześniej wymienionych.
Przeżyły Ukrainę, Rumunię, ostre testy- kilka ładnych gleb + uślizgów i wszystko było ok :)

Kilka fot świeżo po założeniu:
https://photos.app.goo.gl/jpDe6XfuofHYAN9W8

Przybyło im kilka rys w dolnej części, w weekend mogę zrobić aktualne zdjęcia (zdjętych gmoli).

P.S. wybaczcie posta pod postem, ale po to by autor tematu zobaczył.
s4ndm4ns
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2018, 7:29
Lokalizacja: Krakow

Ile za ta plyte bys chcial?
Mateusz93 pisze: 09 wrz 2020, 21:35 Pancerne gmole na plastiki + płytę pod silnik. Dodatkowo, poza boczkami, chronią dźwignie zmiany biegów + hamulca nożnego- każdy kto jezdził w terenie wie jak dużym problemem jest odginanie/urywanie wcześniej wymienionych.
Przeżyły Ukrainę, Rumunię, ostre testy- kilka ładnych gleb + uślizgów i wszystko było ok :)

Kilka fot świeżo po założeniu:
https://photos.app.goo.gl/jpDe6XfuofHYAN9W8

Przybyło im kilka rys w dolnej części, w weekend mogę zrobić aktualne zdjęcia (zdjętych gmoli).

P.S. wybaczcie posta pod postem, ale po to by autor tematu zobaczył.
ODPOWIEDZ