XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

VIN a rzeczywistość

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
maciekm90
Posty: 12
Rejestracja: 22 wrz 2015, 13:52
Lokalizacja: Dobra

Serwus, Mam zagadkę.
Mam do kupienia motocykl, XT660Z. Kolor czarny, w karcie pojazdu i w dowodzie rok produkcji 2010, poprzedni właściciel mówił, że sprowadzany z Włoch. Jednak numer VIN wskazuje na rocznik 2008, kolor biały i produkowany na rynek angielski. Motor ogólnie w zajebistym stanie. Co o tym myśleć? Jest opcja, że zamiast roku produkcji wpisali no datę pierwszej rejestracji? Ma ktoś jakiś pomysł o co tu może chodzić? :)
Pozdro
Awatar użytkownika
maras-mws
Posty: 27
Rejestracja: 12 sty 2019, 10:09
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Motocykle we Włoszech miały wpisywane w miejsce roku produkcji właśnie rok pierwszej rejestracji.
Miałem taką XTZ660 - w dowodzie rok produkcji 1995, a po nr ramy 1991.
Na 1991 Yamaha mi zniżki naliczała na youngtimera :)
--
Marek [maras-mws]
KTM EXC-R 450
Triumph Tiger 800 XCx
była XT660R
maciekm90
Posty: 12
Rejestracja: 22 wrz 2015, 13:52
Lokalizacja: Dobra

Więc musiałby z Anglii zawędrować do Włoch a stamtąd do nas :)
Pozostaje jeszcze kwestia koloru.. może kiedyś było jakieś bum i ktoś założył bak, lampę i błotnik z przodu od czarnej?
Numer silnika to 005900 więc chyba też wskazuje na 2008??
Awatar użytkownika
maras-mws
Posty: 27
Rejestracja: 12 sty 2019, 10:09
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Nie zakładam, żeby ktoś ją nową przywiózł z UK do Włoch i tam zarejestrował.
We Włoszech tych sprzętów jest pod dostatkiem.
Już, szybciej pewnie przyjechała z UK do PL, tam też chyba jako rok produkcji wpisywali rejestracji.
Ew. z tym dekoderem VIN jest coś nie tak.
Może ktoś miał jakąś glebę i robił to na ubezpieczenie zmieniając na inny kolor ?
Ale sporo niewiadomych - trzeba przyznać.
--
Marek [maras-mws]
KTM EXC-R 450
Triumph Tiger 800 XCx
była XT660R
maciekm90
Posty: 12
Rejestracja: 22 wrz 2015, 13:52
Lokalizacja: Dobra

Vin sprawdzałem w Yamaha Kraków, więc myślę, że jest ok. Dokładnie tak jak mówisz, z rokiem produkcji. Jednak najbardziej zastanawia ten kolor no ale to chyba wchodzi w grę gleba.
Panocek
Posty: 125
Rejestracja: 09 kwie 2018, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Jak kojarzę budowę Tenerki to musiała być konkretna gleba, by trzeba było wymieniać bak, normalne parkingówki to się powinny skończyć na obdrapanych osłonach i ujmie na honorze. To lub były przemalowywane bo ktoś miał widzimisie.

I jeżeli jest "na rynek angielski" to przy przeglądzie mogą marudzić z uwagi na angielskie światła, a przynajmniej mój przedliftowy X ma asymetryczną wiązkę światła :-P
novvy
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2018, 16:11
Lokalizacja: Kielce

Moja Rka też była sprowadzana z Włoch, w dowodzie rok produkcji i 1 rejestracji 2007 a faktycznie po VINie wychodzi 2006 czyli wersja przed liftowa
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Zmiana koloru o niczym nie świadczy, może właściciel miał takie sobie widzimisię. A Anglik we Włoszech nie może mieszkać ani sprzedać tam motocykla, co nie? :D Cena dobra i stan OK, to zabieraj a nie siejesz panikę w narodzie swoimi domysłami hehehe... Lampa, jeśli już nie była zmieniana na EU, kosztuje grosze.
maciekm90
Posty: 12
Rejestracja: 22 wrz 2015, 13:52
Lokalizacja: Dobra

Stary namowiles mnie!! Tego potrzebowałem, dzięki.
pawulon182
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:27
Lokalizacja: Łódź

Lampa na szybie ma oznaczenie jakoby była symetryczna (strzałki w obie strony, przynajmniej moja tereska '09 z uk tak ma). Wiąże się to z tym, że raczej nie ma konieczności zmiany lampy bo daje równy symetryczny wachlarz, dziwne ale prawdziwe. Malowane elementy w teresce? Raczej wymienione z jakiegoś rozbitka, to w sumie tylko 3 części zamiast całej papraniny z lakierami, naklejkami etc.
you could argue "why not buy a 690 enduro?"...but the XT is bomb proof and can be treated like shit and still runs like a peach.
Jarosy
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2014, 22:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Witam wszystkich,dawno temu miałem przygodę z motocyklem sprowadzonym z Włoch,konkretnie BMW R1150GS,miał wszystkie papiery,rejestracje w kraju,kartę pojazdu itd.Po około trzech latach zapukała do mnie policja.Okazało sie ze motocykl był skradziony we Włoszech,w Polsce zalegalizowała go firma Gazzera z Warszawy.Na kilku rozprawach dowiedziałam sie ze zalegalizowali na terenie kraju około 500 motocykli i tyle samo samochodów..Od tego wydarzenia odpuszczam kupowanie motocykla z minimalnym chociaż podejrzeniem przekrętu...
ODPOWIEDZ