XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Osłona czy gmole silnika

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Slav
Posty: 35
Rejestracja: 05 lis 2018, 20:17
Lokalizacja: ŁAZY

Cześć, chciał bym zabezpieczyć (w miarę możliwości) silnik przed uszkodzeniami np. o kamień przy wywrotce. Online jest bardzo dużo rozwiązań i skłaniam się do wyboru między dwoma.
Albo gmole SW-Motech, ewentualnie osłona silnika. - fotki poniżej.
Co sądzicie? o tych gmol-ach można znaleźć sporo opinii pozytywnych ale są też takie komentarze że potrafią się złamać przy niefortunnym uderzeniu i skasować pompę wody)... natomiast w takim wypadku osłona powinna spowodować ześlizgnięcie się po kamieniu, przeszkodzie...

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pyra
Posty: 103
Rejestracja: 18 paź 2016, 8:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Też myślałem nad tymi gmolami sw-motech, patrząc na zdjęcie gmoli zastanawiam się czy bez problemu tam but wejdzie, bo wygląda jakby było ciasno.
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Ja się zastanawiam czy gmole przy uderzeniu nie uszkadza ramy ?
Panocek
Posty: 125
Rejestracja: 09 kwie 2018, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Gmole są bardziej "szosowe" tzn ładnie zabezpieczą silnik i może ogół motocykla przed uszkodzeniem podczas gleby na relatywnie gładkiej nawierzchni, natomiast mogą kolidować z kolektorem bocznym 2w1, poniekąd pożądanym w uterenawianych eRkach. A nawet jeżeli nie będą, to trzeba coś zaimprowizować by osłonić linię olejową, normalnie chronioną kolektorami, więc wracasz to punktu wyjścia czyli płyta :-D

Dwa, gdzieś widziałem zdjęcie właśnie gmoli SW Motecha które zniszczyły silnik po wjechaniu w drzewo - środkowe mocowanie gmola "wcisnęło się" w pompę wody
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Te gmole się nie nadają w teren, potrafią przetrącić króciec pompy wody.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Flaw pisze:Te gmole się nie nadają w teren, potrafią przetrącić króciec pompy wody.
A jakie gmole się nadają? :)
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Miałem na Yamaszce zamontowane gmole firmy Heed. Zaliczyłem wiele gleb w terenie i właściwie bez dodatkowych strat. Co prawda nie chronią króćca pompy wody ale lepszą ochronę daje osłona silnika. W zupełności oryginał wystarczy.
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

gmole w teren to kłopot, zatrzepiaja się o wszystko, gałęzie, krzaki, rogi jelenia, nie polecam.
Na szczęście tenerka nie potrzebuje żadnych a leżała nie raz,. nie wiem jak R-ka ale chyba podobnie. Załozyć tylko osłone pompy wody i węża do niej i już. Ta osłona puig na zdjęciach wygląda wystarczajaco do tego celu.
Pejas
Posty: 71
Rejestracja: 04 paź 2017, 16:17
Lokalizacja: skierniewice

Podepnę się pod temat, poza alledrogo macie jakieś ciekawe namiary na płyty do Rki ? ta RUGG kosztuje ponad 1k, znalezione na zagramanicznych dostawcach też oscylują w granicy 1k.

Ja mam zamontowaną chyba fabryczną osłonę, i jak dla mnie niewiele on chroni. Jest coś na rynku do 600zł, czy samemu trzeba strugać ?
DR60rs / CB50x / xt660r
ODPOWIEDZ