Yamaha XT660 forum Strona Główna Yamaha XT660 forum
Polish XT riders

FAQFAQ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  FAQRegulamin  RejestracjaPowitalnia  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co zrobiłem w swoim moto??
Autor Wiadomość
TexaS 
Fake.SM

Motocykl: XT660X
Wysłany: 2019-03-11, 21:49   

KrisWrp, Ciekawa szyba.

Znasz model?
Jaki jest sposób mocowania?

KrisWrp 

Motocykl: xt660x
Wysłany: 2019-03-11, 21:53   

Modelu nie znam. Moto takie kupiłem . Mocowanie jest na stelażu. Marka chyba jest gdzieś wybita.

TexaS 
Fake.SM

Wysłany: 2019-03-12, 15:38   

Jakbyś mógł rzucić okiem tudzież zrobić kilka fotek.

KrisWrp 

Wysłany: 2019-03-13, 20:55   

TexaS napisał/a:
Jakbyś mógł rzucić okiem tudzież zrobić kilka fotek.

Podaj @ to podeślę foty na szybie jest napis LOSTER wygooglowałem to i wyskoczyła
https://allegro.pl/oferta/szyba-motocyklowa-yamaha-xt-660x-xtx-loster-7294576693

Dzis na szybko założyłem crashpady od Bajrosa :) Podziękował . Puki co służyć będą dopuki nie zrobię na ich podstawie nowych .

krzsiekjab 

Motocykl: Yamaha xt660x
Wysłany: 2019-03-17, 20:34   

Miałem podobne też DIY ale się wkurzałem jak coś było robić i i zdjalem gdzieś leżą wystarczy kółka od fiszki włożyć i spoko jest a fiszka kosztuje 20/30zl

Grzes_ext 

Wysłany: 2019-03-18, 20:42   

Może zacznę od tego co zrobiłem jesienią ( jestem tutaj nowy ;-) ) żeby nie pomieszać z tym co robię obecnie. Od początku... późnym październikiem spakowałem na przyczepkę stuntową Cebrę F4i i pojechałem zamienić się za XTXa.

Dużo można by powiedzieć ale tak w skrócie to XTX potrzebował trochę pracy, czasu i serca. No ale, że chciałem się "stunt psa" pozbyć a XT ogólnie trzymał się kupy a wszystko było do ogarnięcia więc doszło do transakcji.
Zacząłem od wymiany uszczelniaczy w przednim zawieszeniu wraz z olejem

Następnie trzeba było ogarnąć tylną lampę, mocowanie tablicy ( chciałęm mieć oblask żeby było legalnie :-D ) i kierunki , więc było trochę dłubania, wiercenia, lutowania itp.

Wywaliłem grzane manetki Oxforda, i założyłem nowe DOMINO, zamontowałem krótkie klamki, stelaż z płytą z tyłu oraz założyłem nowe opony Pirelli MT60. Do tego chyba jeszcze wymieniłem płyn hamulcowy i pewnie kilka pierdółek, których już nie pamiętam. I tak sobie pojeździłem ze 2 tygodnie do końca sezonu :-) Najbardziej brakowało mi kufra i centralki więc od razu były plany na poprawki.

W zimie kupiłem sporo części i trochę mnie nosiło więc nie mogłem wytrzymać i załozyłem centralną podnóżkę SW-Motech

Następnie założyłem szybę PUIG 1648N

Oczywiście oryginalne śruby spieprzyłem, znaczy się dwie były już wyrobione a ja dałem radę kolejnym dwóm - strasznie miękkie... Więc kupiłem nowe pod kolor na ebay :-D

I kupiłem też gąbkę na crossbar (też z ebay)

Pierwsza przejażdżka w 2019 :-)

Druga przejażdżka była do "warsztatu" gdzie dłubię moto i już sporo poczyniłem i do weekendu jest plan żeby skończyć. Wiele zmian... w końcu kufer, filtry DNA, karbonowe części, gmole, crash pady itp... Ale pochwale się w osobnym poście jak już skończę :-)

BTW. Chętnie kupię osłonę łańcucha ( jeśli nie to zrobię z aluminium). I czy ma ktoś pojęcie co to za wydechy ???? Brzmią świetnie ale brak znajomości producenta nie daje mi spokoju ;-)

TexaS 
Fake.SM

Wysłany: 2019-03-18, 23:04   

Stelaż rejestracji z mocowania błotnika przedniego o.O tego jeszcze nie widziałem.

Dobry koń! :-o

bonzo 
Paweł

Motocykl: XT660R
Wysłany: 2019-03-19, 09:13   

Kominy wyglądają na Leo.

Grzes_ext 

Wysłany: 2019-03-19, 13:43   

TexaS Robię moto w warsztacie u kumpla, więc nie pamiętam czy on to już miał czy ja to przywiozłem czy było już na moto. Działa i to się liczy :-)

bonzo Tak, optycznie najbliżej im do LeoVince x3 ale właśnie nie mam pewności bo czasem jak patrzę to może są jakieś minimalne różnice... Są tam nabite jakieś numerki, może ułatwi identyfikację.

maciokrk 
Black Panther

Motocykl: XT 660X
Wysłany: 2019-03-19, 18:41   

To wygląda na modyfikowane oryginalne puchy. Zerknij na dół puchy i otwór.

Makro99 

Motocykl: Yamaha XT660X 05
Wysłany: 2019-03-19, 19:18   

No no fajne przeróbki, na pewno na plus :-D
"Zakładasz przeloty i cieszysz się dźwiękiem, wyższą mocą w dolnym zakresie obrotów i mniejszą prędkością maksymalną i olewasz wpływ na zawory i inne pierdoły jednym słowem cieszysz się życiem" by Bonzo

marider 

Motocykl: WR250xr/EX:XTx&DRZ400
Wysłany: 2019-03-19, 20:16   

Program XT660+? :D :D :D

Ja dziś założyłem silikonowe opaski na tłumik i wymieniłem tylną oponę na feldze SuMo (Battlax S20 EVO).

Może ktoś chce odkupić prawie nowego Mitasa e10 z grubą terenową dętką w komplecie? DOT zdaje się połowa 2018 a rozmiar 140/80/17 więc do XTka też podejdzie.

KrisWrp 

Wysłany: 2019-03-25, 16:33   

Pokaż jak te opaski wyglądają? Ja kombinuje z wężem LPG mam już wszystko tylko czasu nie ma zamontować

marider 

Motocykl: WR250xr/EX:XTx&DRZ400
Wysłany: 2019-03-25, 16:56   

https://tinyurl.com/y3tr49re

I do tego 2 duże obejmy ślimakowe po 3zl/sztuka (odpowiednie do obwodu tłumika).

KrisWrp 

Wysłany: 2019-03-27, 20:18   

Dzisiaj było chwilę czasu więc wyczyscilem miejsce gdzie znajduje się przednią zebatka . Co myślicie o stanie samej zębatki?

Wydaje mi się że jeszcze polata, naciąg łańcucha mam przed połową jeszcze

Odpowiedz do tematu