XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Leasing na używkę

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
grego
Posty: 367
Rejestracja: 30 kwie 2019, 12:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Rozważam opcję zakupu używanej Tenerki w leasingu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia albo może polecić (lub nie) konkretną firmę leasingową? Zakup będzie najprawdopodobniej od osoby prywatnej, nie handlarza.
Awatar użytkownika
Fuczak
Posty: 445
Rejestracja: 07 wrz 2008, 21:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Weź pod uwagę, że przy leasingu obowiązkowe jest AC, a to już 2-3k PLN na rok więcej.
Awatar użytkownika
grego
Posty: 367
Rejestracja: 30 kwie 2019, 12:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Zgadza się. Płynność jest jednak ważniejsza od rentowności. Przy młodej sztuce wolałbym jednak nie wyskakiwać z większej gotówki. W takim przypadku ma to sens ekonomiczny, mimo wyższego kosztu w długim okresie.
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

grego pisze:Zgadza się. Płynność jest jednak ważniejsza od rentowności. Przy młodej sztuce wolałbym jednak nie wyskakiwać z większej gotówki. W takim przypadku ma to sens ekonomiczny, mimo wyższego kosztu w długim okresie.
To zależy za ile chcesz sztukę kupić i jaki przychód możesz uzyskać z tej samej kwoty obracanej przez czas leasingu. Mi się bardziej opłacało kupić motocykl za gotówkę, wciągnąć go w środki trwałe firmy, rozliczać jego koszt tak czy siak i również rozliczać wszystkie koszta jego eskploatacji.
Awatar użytkownika
grego
Posty: 367
Rejestracja: 30 kwie 2019, 12:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

W obu scenariuszach wszystkie koszty eksploatacyjne są do odliczenia. Różnica jest w łącznym koszcie zakupu i AC oraz sposobie amortyzowania. Przy zakupie odzyskujesz miesięcznie część kwoty, którą musisz wydać z góry, a przy leasingu ponosisz część kosztu zakupu.

Szacowałem, że leasing opłaca się przy cenie około 25k+. Do 20k raczej nie.
Standard disclaimer: I may be totally wrong ;)
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

przy leasingu to GAP jest najważniejszym argumentem za :mrgreen:

Do moto polecam PKO Leasing, lepszej oferty nie znalazłem (poza oprocentowaniem całego leasingu sprawdzaj też jakie są tabele opłat za wszstkie inne około leasingowe sprawy)
Awatar użytkownika
grego
Posty: 367
Rejestracja: 30 kwie 2019, 12:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Rodman, dzięki za info. Słyszałem właśnie o PKO. Także o Hestii w zakresie AC tylko na kradzież lub szkodę całkowitą. Jest tylko jeden szkopuł w przypadku używki -- musi być bardzo młoda, mówią że 2-3 lata maks. A takich właściwie nie ma na rynku.
Standard disclaimer: I may be totally wrong ;)
tosiek
Posty: 351
Rejestracja: 11 kwie 2016, 16:29
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Przy leasingu sprawdź jeszcze jakie są obostrzenia przy wyjeździe za granicę i poza EU
Łukasz zawny Tośkiem
https://gruuf.com/
Awatar użytkownika
grego
Posty: 367
Rejestracja: 30 kwie 2019, 12:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ostatecznie kupiłem za gotówkę :) Ale dzięki wszystkim za pomoc.
Standard disclaimer: I may be totally wrong ;)
ODPOWIEDZ