Yamaha XT660 forum Strona Główna Yamaha XT660 forum
Polish XT riders

FAQFAQ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  FAQRegulamin  RejestracjaPowitalnia  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pęknięcia na ramie
Autor Wiadomość
Rokkor

Motocykl: XTX,Fz6,TE 610E*
Wysłany: 2019-07-01, 12:42   Pęknięcia na ramie

Witam czy pekniecia na ramie w xt to jakaś norma czy pojawiają się w sztukach które leżały mocniej ? W moim przypadku popękał lakier na spawach ramy i nie wiem czy nie jest to coś grubszego a przeglądając różne aukcje natrafiłem na kilka sztuk które miały spękany lakier na spawach w tych samych miejscach jak w moim przypadku. Może ktoś mądrzejszy sie wypowie w tym temacie. Przy okazji badania motocykla wpadły mi w oko też ograniczniki dolnej półki które są jakby zaokrąglone ale idealnie dolegają przy maksymalnym skręcie do powierzchni ramy i tutaj znowu przeglądając zjeciach czy filmiki w moto z aluminiowym wahaczem (polift) tak zaokrąglone ograniczniki pojawiają się mocniej lub bardzie wyżłobione co ciekawe w starszych wersjach (przedlift) ograniczniki te są idealnie proste bez wyżłobień.
Motocykl to xtx 2008r a poniżej dodaje zdjęcia pęknięć i ograniczników
https://tufotki.pl/xt2D3

ZIBI 

Motocykl: XT660X '05, VZR 1800
Wysłany: 2019-07-01, 20:38   

Ograniczniki ewidentnie uszkodzone na pewno była jakaś gleba.
Co do pęknięć to może tylko lakier ale ruda nie powinna się pojawiać tam.

Makro99 

Motocykl: Yamaha XT660X 05
Wysłany: 2019-07-01, 21:55   

U mnie też były takie odpryski na spawach a moto było mierzone i wyszło ze jest proste :) tak ze jak nie ściąga to git. Pozatym na moje oko to spawy nie popękane ;-) byłem też oglądać moto to praktycznie jednego ogranicznika nie było w połowie a grubość lakieru była fabryczna jest to aluminium więc moze też być to tego efekt jest ono bardziej plastyczne od stali
"Zakładasz przeloty i cieszysz się dźwiękiem, wyższą mocą w dolnym zakresie obrotów i mniejszą prędkością maksymalną i olewasz wpływ na zawory i inne pierdoły jednym słowem cieszysz się życiem" by Bonzo

Rokkor

Wysłany: 2019-07-02, 12:32   

No właśnie to tylko pęknięcia lakieru ale przy glebie któregoś z poprzednich właścicieli widać że rama troche popracowała na spawach i teraz zamiast cieszyć się jazdą to myślę czy aby nie kupiłem gruzowiska. Przy okazji, czy można dowiedzieć się jakoś o historii napraw jeśli moto było kupione z polskiego salonu ?

Herflick 
ajednakumi

Motocykl: TXC310R, XT660R
Wysłany: 2019-07-02, 14:10   

Do spawanej ramy mało kto Ci się przyzna.
W Gruzji mieliśmy mistrza (bez nazwisk ;>) który ze 100km z pękniętą ramą przejechał i żyje :) .
Motór też żyje! :)

pawulon182 

Motocykl: xt 660 z tenere
  Wysłany: 2019-07-03, 19:45   

Elementy z alu w xt są ewidentnie "gównolitowe" (zabierak?) przez co wystarczy kilkanaście/dziesiąt razy nieco mocniej skręcić kierownicą aż do oporu by wyklepać ograniczniki niczym tyłek Sashy Gray. Pękanie farby na spawach to efekt pracy stalowej ramy przestrzennej przy różnych warunkach użytkowania, a jeśli moto miało wątpliwą przyjemność kontaktu z powietrzem pełnym soli (UK/GB) to już wogóle. Btywa, że niewłaściwe mocowanie silnika w ramie (za słabe dokręcenie śrub mocujących) powoduje nadmierne drgania ale to margines.
Reasumując - jak wyżej: jeśli moto jedzie prosto na luzie i puszczonej kierownicy, jeśli nie ma różnicy między braniem zakrętów w lewo i prawo (zajazd tyłem do wewnątrz lub wyjazd na zewnątrz) to moto z dużym prawdopodobieństwem jest proste jak Mocarny Ferguson w knajpie go-go. Pokazać? (sic!)

Rokkor

Wysłany: 2019-07-04, 15:08   

pawulon182 Dzięki za odpowiedź podniosłeś mnie troche na duchu. Tak sobie oglądałem na spokojnie xtk'a i doszedłem do wniosku że moto miało mocniejszą glebe na prawą strone i uderzyło o coś wydechem przez co wykrzywiło się mocowanie tłumika przy ramie (pod rączkami pasażera) i przy okazji uderzenia popracowała troche rama co dało efekt popękanego lakieru, A co do ograniczników to przyjmę twoją teorie ;)

Flaw 
Administrator
Michał

Motocykl: był X jest R
Wysłany: 2019-07-08, 15:39   

U mnie też są takie pęknięcia lakieru na spawach.
Osobiście się tym nie przejmuję to tylko kosmetyka.

motomaciej 
motomaciej

Motocykl: XT660Z Tenere
Wysłany: 2019-07-08, 19:21   

Mysle, ze rama moze popekac rowniez w wyniku skokow - nie koniecznie motocykl musial lezec.

Odpowiedz do tematu