XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Porada odnosnie pierwszego xt 660

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Duszek26
Posty: 17
Rejestracja: 10 paź 2020, 7:55

Witam na poczatku zaznacze ze nie wiem czy to dobry dzial.
Od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem kupna xt 660 , dodam ze 4 lata mialem wersje xt 600 , 95 r 3 TB i 2000r E , na dzien dzisiejszy wiem tyle ze roznia sie tym ze xt 660 jest chłodzony ciecza i tyle , chcialem kupic ponownie xt 600 ale stwierdzilem ze jednostka chlodzona ciecza bedzie trwalsza.
65 % jazdy to bedzie asfalt a reszta drogi to szutry , waham sie miedzy wersja R a wersja X , zalezy co sie trafi .
Czy xt 660 posiada przepustnice, czy trzeba wlaczac reczne ssanie i odkrecac kranik ? Czy ma.wskaznik poziomu paliwa ? I czy olej w xt 660 sprawdza sie tak samo jak w xt 600? Nie ukrywam ze wpadla mi w oko ta
Yamaha xt660x xtx 660 supermoto na A2 35kw
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xt660x ... Hikl4.html
Jak myslicie warta swojej ceny ? Na co zwrocic uwage przy zakupie ?
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Cześć, chłopie 660 ma wtrysk. Toś się przygotował do zakupu naprawdę.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Duszek26
Posty: 17
Rejestracja: 10 paź 2020, 7:55

Dzieki za odpowiedz , po to jest forum zeby pytac , chłopa to miales w sredniowieczu, a nie zeby sie z kogos nasmiewac, ty tez odrazu wszystko wiedziales ?
A jak sie ma sprawa odnosnie wydechow ? Na aukcji widze ze nieraz sa dwoma nieraz z jednym, to zalezy od wersji? Czy jak ktos sobie zamowil w serwisie ?
Lesniczy
Posty: 33
Rejestracja: 22 cze 2020, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

660 to przepasc pomiedzy 600. Mialem dawno temu ttr600 i byl to awaryjny sprzet wlasnie przez brak chlodzenia. W xt600 jest komputer z wtryskiem.

Bralbym po uwage tylko wersje xt660r. Wersje x maja inne zawieszenie i są katowane na asfalcie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Lesniczy
Posty: 33
Rejestracja: 22 cze 2020, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Wydech 2w1 to przerobka ktora moim zdaniem jest podstawowym modem ktory trzeba zrobic. Na forum uzyj szukajki bylo sporo postów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Duszek26
Posty: 17
Rejestracja: 10 paź 2020, 7:55

Dzieki wlasnie takiej odpowiedzi mi trzeba , przy normalnym uzytkowaniu motocykla ile km jest w stanie wytrzymac tłok ? I czy wymiane oleju przeprowadza sie w taki sam sposob jak w xt 600 ? Czy olej tez sprawdza jest tak samo ? Tzn ze trzeba przejechac 2 km i sprawdza sie na cieplym ? Czy xt 660 ma.tak samo ? I czy stan lancucha tez sprawdza sie w taki sam sposob ? To w wersji R zawias jest bardziej utwardzony? Czy sa jakies roczniki ktore omijac? Czy w jakis rocznikach byly modyfikacje silnika ?
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Wszystko na forum, zadaj sobie trochę trudu poszukaj poczytaj przy okazji łykniesz trochę wiedzy na temat tego modelu. Co warto zmienić zmodyfikować. Wszystko o co pytasz jest napisane już.
Paniczu z miasta

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Lesniczy
Posty: 33
Rejestracja: 22 cze 2020, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Kris dobrze gada. Na forum masz wszystkie informacje. Wszystko jest podobnie do ttr600. Przedni zawias w xt660 jest miekki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

To co mogę Ci podpowiedzieć z własnego doświadczenia to bierz wersję R jeżeli chcesz czerpać przyjemność z jazdy szutrami i na asfalcie R też się nacieszysz.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Dymitr
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2020, 10:09
Lokalizacja: Bochnia - Kraków

A to czego nie ma napisanego na forum jest w serwisówce, którą bez problemu znajdziesz w sieci jeśli wykażesz odrobine chęci, żeby jej poszukać.
Oczywiście, że forum jest od tego żeby zadawać na nim pytania ale rozp... tzn. irytuje mnie jak wpada typ i zadaje pytania na które odpowiedź znajdzie po wpisaniu w googe magiczego zapytania: "xt660 dane techniczne" :-|
ODPOWIEDZ