Interkom

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
synek24
Posty: 18
Rejestracja: 02 lip 2012, 12:15
Lokalizacja: Szczecin

Chciałbym kupić interkom, żeby móc się porozumiewać z "plecaczkiem" w czasie jazdy.
Czy ktoś jakiś używa?
Jakie polecacie?
Na bezprzewodowy mnie nie stać, bo cena za 2 to ponad 800zł.
Na razie na oku mam taki: http://www.4ride.pl/index.php/interkomy ... ike-4.html

Poleca ktoś? Jak tu jest z redukcją szumów?
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

O tym konkretnym modelu nic nie powiem, ale generalnie o interkomach mam coś do powiedzenia i jestem niebywałym zwolennikiem tego rozwiązania. Uważam, że zdecydowanie podniosło to poziom zarówno moich jak i naszych doznań z jazdy.

Możliwość łączenia z telefonem jest ekstra. Jest dużo lepiej niż ze zwykłymi bądź niezwykłymi słuchawkami z mikrofonem i regulacją głośności. Mikrofon jest tam gdzie ma być, słuchawki też. Regulacja głośności na miejscu i jest dobrze. Ja zastanawiałem się nad najniższym Midlandem BT City - cena za parkę 700 (http://allegro.pl/midland-bt-city-twin- ... 66807.html). Po wizycie i paru rozmowach ze sprzedawcą zrezygnowałem, poczekałem, dozbierałem i mam BT next.

Jeżeli masz zamiar gadać tylko z plecakiem - co zdecydowanie umila/uprzykrza podróż nie ma co, kup coś na kablu, szumy zawsze jakieś zostają, ale można zwalniać bądź przyspieszać dla uzyskania właściwej kompensacji. Jeżeli masz zamiar parować sie z kimś na dystans - nie oszczędzaj na zasięgu. Moje 1600m w górach, to jakies 750 w otwartym polu/ 300 w zabudowaniach (ale linii prostej), przez blok już nic nie odbierzesz, wolę nie pytać ile z tych 200m zostaje w zestawie CITY.
Awatar użytkownika
synek24
Posty: 18
Rejestracja: 02 lip 2012, 12:15
Lokalizacja: Szczecin

Niestety z tego względu, ze zbieram na podróż nie stać mnie na bezprzewodowy. Może w przyszłości kiedyś kupie sobie taki wypasiony. Na razie potrzebuje tylko do komunikacji z plecakiem w czasie tej podróży.
Te przewodowe ograniczają swobode ruchu w jakiś sposób?
Co do redukcji szumów to tez bez przesady. 200km/h XTX nie pojedzie;p
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

synek24,

Thembol to miał i oddał bo ponoć gówno niesamowite.

Ja bym się w to nie pchał.

Masz aplikacje na andka BlueFi Phone , działa i co najważniejsze jest za free.
Ja testowałem w domu ale w kasku jeszcze nie , kwestia odpowiednich słuchawek i ułożenia mikrofonu.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
synek24
Posty: 18
Rejestracja: 02 lip 2012, 12:15
Lokalizacja: Szczecin

Ale mówisz ogólnie o przewodowych, czy o tym modelu?
Jest wcześniejsza wersja tego i to faktycznie badziewie, ale to wygląda solidniej. Może on używał właśnie Bike Mike 3, a nie 4?
Problem z tym, że plecak nie ma fona z Androidem wiec aplikacja odpada.
Jest jeszcze opcja zamówić darmowe rozmowy i na zestawie słuchawkowym, ale te szumy przy prędkości mogą dobić człowieka.
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Co do prędkości, to nie miałem na myśli 200, a raczej 100. Do 120 w integralu coś jeszcze da się zrozumieć, powyżej 130 jest słabo. Jak jeździłem ze słuchawkami od nokii ( tymi starszymi, nowe są wciskane= gorsze pod kask) to do 90 dało się przez telefon rozmawiać. Problem ze zwykłymi słuchawkami to brak regulacji głośności.

Temat z telefonem też drążyłem. Na ajfona też jest appka do komunikacji BT. Podejrzewam, że do wszystkiego się znajdzie, więc może lepiej zainwestować po 100zł na słuchawki do telefonu i ewentualnie jakiegoś prostego S2, HTC czy inne chińskie cudo...
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Pojawił się nowy produkt cardo dedykowany do kasków shoei
http://www.scalarider.pl/scala-rider-sh ... ed377.html
h e d o n i z m
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Za tą cenę masz dwie SENY SMH-10B i jeszcze 300zł zostanie na następną :-P
Ta Scala ma ponoć większy zasięg i rozmowę konferencyjną nawet do 8 osób- dla mnie w czterech trudno się dogadać a co dopiero w ósemkę- jak na dużej przerwie w podstawówce :mrgreen:
Miejsce przykręcenia też genialne nie wspominając, że to dwa urządzenia zamiast jednego to za każdym razem stawiasz na tym kask a ręka chyba gumowa żeby tam sięgnąć :-/
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

I kolejna nowość od seny - 20S
http://senabluetooth.com/product/intercoms/20s/

Chyba najważniejsza cecha to kompatybilność z innymi interkomami.
dodatkowo:
Features:

Bluetooth 4.0
Industry first dual Bluetooth module communication system
Audio Multitasking advanced audio management of intercom, phone, music and FM radio
Advanced wind noise cancellation
Versatile bike-to-bike conference intercom
Intercom working distance up to 2km (1.5 miles) in open terrain
Universal intercom - intercom with other brand headsets
Built-in FM radio tuner with station scan and save function
All-in-one helmet clamp kit
HD crystal clear and natural sound quality
Quick Bluetooth Pairing
Intuitive voice prompts and commands
Water resistant for use in inclement weather
Optional handlebar remote control (sold separately)
Bluetooth protocol support: HSP, HFP, A2DP, AVRCP, PBAP
Firmware upgradeable
Peace of mind - thanks to the two-year warranty

Bluetooth 4.0 and Dual Bluetooth:

The 20S is the industry’s first dual­ module Bluetooth communication system as well as the industry’s first Bluetooth 4.0 technology
Dual Bluetooth modules allow for increased flexibility of functions, performance, and reliability
Users can take advantage of simultaneous communication by running multiple applications (music, GPS, mobile phone, intercom) and seamlessly switching back and forth as needed
Audio multitasking is a new feature that replaces the previous interruption-based audio functions of past Bluetooth communication devices
The audio multitasking function creates the most close­-to-­natural audio sound while running multiple audio functions simultaneously and intelligently

Intercom:

HD quality voice allows for communication with more than five companions over a a distance up to 2.4 km or 1.5 miles
Intercom group management enables users to manage intercom participants by group
The intercom is “universal” allowing it to function seamlessly with Sena Bluetooth communication devices as well as other Bluetooth communication headsets in the market (with future firmware upgrades)
Advanced Noise Cancellation technology efficiently suppresses the wind noise from motorcycle riding without distorting original voice during intercom conversation

User Interface:

Intuitive voice commands have been built into the 20S to ensure riders can maintain hands free control while riding
Voice commands allow riders to operate functions such as intercom connections, mobile phone calls, music playback control and more
Motion sensor feature allows the pairing of Bluetooth devices with a simple shake of the units
NFC (Near Field Communication) allows users an instant setup process by dramatically decreasing the pairing time required for the phone and intercom

Clamp Mount:

All ­in one clamp allows for versatile helmet mounting systems for more flexible and easy to switch capabilities
Dual microphone - one inside the helmet for intercom function and the other on the clamp for listening to environmental sound without taking off the helmet
The dual microphone expands the use for the rider and continues to enhance their experience
Includes both wired and boom-style microphones

Specifications:

Talk time: 13 hours
Stand-by time: 10 days
Dimensions (main module): 94.7 mm x 48.3 mm x 25.5 mm (3.7 in x 1.9 in x 1.0 in)
Speakers: driver unit 36 mm – thickness 6.5 mm
Boom microphone length: 190 mm
Wire length between speakers: 555 mm
Weight(main module): 60 g (2.11 oz)
Audio Specs:
Built-in SBC Codec
Wide volume control
Sample rate: max. 48 kHz (DAC)
Built-in wide band Codec (HFP)
Sample rate: max 16 kHz
FM Radio
Built-in FM radio with RDS AF (Radio Data System Alternate Frequencies)
Radio region: worldwide
Radio frequency specifications: 64 ~ 108MHz
10 preset station memory with automatic scan function
Radio on time: 8~10 hours
Prognozowana cena na poziomie ok 300$ za sztukę i 540$ za komplet.
Przy okazji wprowadzenia na rynek nowszego modelu, SMH10 pewnie potanieje.
h e d o n i z m
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ciut ponad dziewięć stówek to i tak taniej jak konkurencja- jednak to blisko dwa razy tyle co SMH10- chyba, że faktycznie stanieje jako stary model ;-)
Parametry ma super zwłaszcza zasięg interkomu 2,5km - jak pojedziesz między nami to my z Heflickiem będziemy blisko 5km od siebie :-)
Phantom
Posty: 105
Rejestracja: 10 sie 2013, 13:52
Lokalizacja: Św-ce

Odkopię temat. Ostatnio coraz bardziej przekonuję się do aliexpress. Miałem ostatnio okazję być w Ch.i widzę że praktycznie wszystko wychodzi własnie z tego kraju.

Teraz wpadł mi w oko taki interkom
http://s.aliexpress.com/E32EVvqE
2PCS 1200M Motorcycle Bluetooth Helmet Intercom for 6 riders BT Wireless intercomunicador motocicleta Interphone Headsets MP3

Ktos ma ten zestaw?

Bardzo proszę o wypowiedzi osób, które to mają/mieli. Komentarze typu- chińszczyzna, tandeta... Weź do ręki cokolwiek masz pod ręką i sprawdź skąd pochodzi.

Dzięki :)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Phantom, na pierwszy rzut oka to ten interkom ma strasznie małe przyciski, ogarniesz je podczas jazdy w rękawicach?
h e d o n i z m
pawulon182
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:27
Lokalizacja: Łódź

Plus to rodzaj wtyczki bo mały jack mniej podatny na uwalenie niż opcja mini usb, ale wyprowadzenie go od dołu to już porażka - kładziesz kask I walisz wtyczką o podłoże. Wczesne modele BT tego producenta miały od dołu I się to psuło, późniejsze (m.in mój) już od tyłu I już się nie psuło, teraz znowu od dołu. Małe przyciski - sporo szukania gdzie I co. Jak odbierasz telefon (o ile uda sie go sparować co nie jest takie oczywiste) to od nowa trzeba sparować BT z innym BT, przynajmniej u mnie I kilku innych co mają tego typu Bt co pokazałeś. Generalnie daje radę w zestawie Kierownik + Plecaczek I bez telefonu. Do tego zasięg 1200 m to wyssane z palca :) Sprawdzone w jeździe, teren mieszany, zasięg efektywny max 50% deklarowanego.
you could argue "why not buy a 690 enduro?"...but the XT is bomb proof and can be treated like shit and still runs like a peach.
Awatar użytkownika
X69
Posty: 147
Rejestracja: 29 paź 2015, 11:37
Lokalizacja: Katowice

SayTen pisze:Temat z telefonem też drążyłem. Na ajfona też jest appka do komunikacji BT. Podejrzewam, że do wszystkiego się znajdzie, więc może lepiej zainwestować po 100zł na słuchawki do telefonu i ewentualnie jakiegoś prostego S2, HTC czy inne chińskie cudo...
SayTen - ta apka na ajfona - pamiętasz nazwę?
wittek
Posty: 205
Rejestracja: 02 lis 2011, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

I ja zmierzam do zakupu systemu komunikacji między motocyklistami.
Najbliżej jestem jednak zakupu radia tzn krótkofalówki , konkretnie model BAOFENG UV-5R lub podbne z zestawem dedykowanym do kasku i przyciskiem PTT na kierownicę.

Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów używał krótkofalówki lub PMR jako interkomu?
Zasięg wydaje się nieporównywalny do tradycyjnych bluetothowych interkomów, funkcjonalność trochę mniejsza - telefonu i nawigacji nie usłyszę, ale telefonu to nawet nie chcę a na nawigację w sumie wolę patrzeć. Cena natomiast bardzo konkurencyjna.

Jedyny minus jaki widze to ten przycisk montowany na kierownicy i uwiązanie się kabelkiem do motocykla, ale myślałem też by wszystko mieć jednak na sobie a przycisk dajmy na to na kciuku.

Nie interesują mnie opinie gdzieś tam przeczytane bo takie chyba przeczytałem wszystkie a wrażenia i doświadczenia kogoś kto tego próbował, jeśli ktoś próbował.
ODPOWIEDZ