Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
Iglak
Posty: 11
Rejestracja: 26 sie 2016, 8:35
Lokalizacja: Płock

Racja... czytałem, że mitas na przód jest nie tego... można dołożyć trochę kasy na coś lepszego. Zawsze będzie bezpieczniej, a na tym nie ma co oszczędzać za bardzo. To, że TKC80 jest miękkie i szybko schodzi to na przód nie szkodzi za bardzo, bo on i tak trochę wytrzyma.. więc sądzę, że na przodzie nie ma co oszczędzać i patrzeć, żeby długo wytrzymał.
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Zrobiłem na przodzie TKC 10kkm, ostatnie 2 był już mocno zząbkowany, ale pewnie się czułem na asfalcie. Dobra guma :)

coś żeby odpychało dobrze w terenie na tył i ciekawy zestaw.

Choć jeśli ktoś chce błoto, trawę to TeKaC stabilnością się nie popisuje.
Awatar użytkownika
Iglak
Posty: 11
Rejestracja: 26 sie 2016, 8:35
Lokalizacja: Płock

No to Mikołaj przyniósł tkc 80 i mitasa e-09 tył ..... i myślę, że dobry wybór :-)
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

w.g. mnie też :) - oczywiście jeżeli na off.
Na fifty-fifty to ja zakładam na wiosnę pełny komplet tkc-80 :)
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Panowie czy ktoś może jeździł na oponie maxxis m6001? Głównie interesuje mnie jak szybko znika jeżdżąc po czarnym? Gdzieś w sieci czytałem opinie, że w terenie sprawuje się wyśmienicie ale szybko ubywa na dojazdach.
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

a jeździł ktoś może na MOTOZ TRACTIONATOR DESERT? Znalazłem w rozmiarze 100/90 21. Zastanawiałem się nad zestawem Motoz - przód a z tyłu Mitas c02 lub c10 lub c16.
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

terry, gdzie znalazłeś tego motoza?
Jeździłem na motozie z przodu, oponka bardzo fajna i wytrzymuje spore przebiegi.
Na trawie już troszeczkę gorzej trzyma niż np. dunlop D952
h e d o n i z m
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Znalazłem opinie na forum ale właśnie widzę, że nie jest dostępna. Poszukuję czegoś w miarę przyczepnego i nie schodzącego w oka mgnieniu na czarnym a z dobrą trakcją w terenie na takie powiedzmy 20/80 na korzyść off. Teraz mam Tkc 80 ale szału nie ma. Niestety w rozmiarze 17" to za dużego wyboru nie ma.
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

terry, - masz 130 czy 140 tylną ? - i co przeszkadza cie w TekaCzach ?
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Mam 130. Tkc jest bardzo dobrą oponą. Z naprawdę dobrą przyczepnością nawet w ciężkich drogowych warunkach (przetestowana na wodzie, śniegu i lodzie). W terenie natomiast brakuje czasami trakcji. Ślizga się i zalepia. Wiem, że coś za coś ale ja więcej jeżdżę off i bardziej do tego szukam.
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Dzięks terry za opinie. Myślę, że na szuterki bez totalnego rozpiździwu będzie dobrą oponą?
Myślę jeszcze czy 130 czy 140 (z testów wynika, że lepsza do xtra jest 130) ale to już pewnie kwestia upodobania.
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

W terenie węższa opona lepsza. Na szuter to aż za dobra. Wielu moich kolegów jeździ na e09 i odnoszę wrażenie, że są lepsze w terenie a na czarnym nie ustępują.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Terry zastanawia mnie jak możesz poprzeć swoją tezę że węższa opona lepsza w terenie? Że większy nacisk na mniejszą powierzchnię?
Wydaje mi się, że np w piachu lepiej wymiatać będzie szersza opona.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Herflick, To klasyczna fizyka. Jak łyżwy ;)
Na twardszym szutrze czy w trawie lepiej sprawdza się węższa opona. Przy piachu i błocie lepsza jest szersza - zależy gdzie więcej "biwakujesz" ;)
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Właśnie tak. Węższa opona + mniejsza kostka. Wszystko zależy od podłoża.:) Widzę, że największy wybór opon w naszym rozmiarze 17" ma Mitas.
ODPOWIEDZ