XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
j9295
Posty: 13
Rejestracja: 29 cze 2016, 8:16
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Czy ktoś w XTX jeździł na oponach Pirelli mt60 rs corsa albo continental tkc80 ? Chciałbym poznać jakieś opinie o tych oponach. Ja teraz jeżdżę na Pirelli scorpion trail 2 ale nawet w nie za ciężki teren są bardzo słabe chciałbym coś bardziej terenowego do XTX'a ale wybór jest bardzo marny. A może ktoś ma jakieś inne propozycje na nie za ciężki teren w rozmiaże 120/70r17.
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

j9295, Jeden z największych dylematów opony do supermoto z lepszą trakcją po za asfaltem. Przeszukaj ten temat pod hasłem mt60 a zobaczysz opinie użytkowników.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
turas
Posty: 73
Rejestracja: 27 paź 2015, 10:50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

j9295 pisze:Czy ktoś w XTX jeździł na oponach Pirelli mt60 rs corsa albo continental tkc80 ? Chciałbym poznać jakieś opinie o tych oponach. Ja teraz jeżdżę na Pirelli scorpion trail 2 ale nawet w nie za ciężki teren są bardzo słabe chciałbym coś bardziej terenowego do XTX'a ale wybór jest bardzo marny. A może ktoś ma jakieś inne propozycje na nie za ciężki teren w rozmiaże 120/70r17.
Miałem MT60RS i byłem zadowolony. Na asfalcie trzymały jak szalone, szutry też dobrze ogarniały.
Bardzo miękka opona. Zarówno pod kątem mieszanki (trzymanie w zakrętach), oplotu czy jak to zwał (ranty w nie założonej wywijasz ręką, dzięki temu ta opona na prawdę pracuje w złożeniu na zakręcie), oraz zużycia - około 6 tys km żywotność tyłu.
Spróbuj Continental TKC70 - od końca ubiegłego roku dostępne w tym rozmiarze.
Cały poprzedni sezon jeździły na GS żony i uważam, że to opona rewelacyjna! Trzyma super na asfalcie i szutrów się nie boi. W GS po 16 tys km wyglądają jakby jeszcze miały zrobić 10 tys km (i tyle zrobią). W XT na pewno trochę mniej, ale sądzę, że nieporównywalnie więcej niż MT60RS.
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Panowie, co byście polecili do Rki na 100% asfalt?
Rozważam podróż z plecakiem on i przymierzam się do zakupu jakiejś używanej gumy robiącej na czarnym.
Będzie zestaw 100% teren plus 100%asfalt.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Jeśli dalsza wycieczka to dwuskładnikową, teoretycznie powinna wytrzymać dłużej.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Clyde
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2016, 20:26
Lokalizacja: Wrocław

Ja z całego serca polecam Bridgesotne'y Battlax BT - 016 PRO. Oczywiście do XTX na asfalt. Koniecznie wersję PRO, bo poprzednia wersja ponoć przeciętna.
arbuz
Posty: 51
Rejestracja: 05 sie 2009, 22:05
Lokalizacja: B-B

Jestem zdecydowany kupić opony u tego gościa bo mam do niego parę kroków, ma podobno niezłe ceny....Proszę poradźcie mi co kupić do xtx, obecnie kończą mi się continetale.

http://skyseba-moto.tradoro.pl/

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... 75&order=m

Pozdrawiam
"Nigdy nie żałuj tego co zrobiłeś, bo w pewnym momencie działo się to, czego na prawdę chciałeś"
Awatar użytkownika
BZ
Posty: 154
Rejestracja: 15 kwie 2015, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Hej!

Mam takie szybkie pytanko. Mam pomysł założyć do Tenery Pirelli MT21 Rallycross, sprawa jest tylko taka, że guma występuje w rozmiarze 130/90/17, a nie jak podaje instrukcja 130/80/17. Wejdzie mi taka bez problemów?

Ma ktoś z was w ogóle jakieś doświadczenie z tymi kapciami?


Pozdrawiam,
Bartek
Awatar użytkownika
MGB
Posty: 105
Rejestracja: 31 mar 2013, 18:21
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Lijo jeździ jak dobrze pamiętam na MT21 z tyłu 130/90/17
i dobrze mu działa
66' K750
95' Honda CN250
04' XT660R
97' Honda XR400R sprzedany w dobre ręce
9X" Honda XR250 Baja ....ehhh ;)
90' Simson S51
8X' Ogar and Kadet Dziadka:)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Emdżibi dobrze pamiętasz, dodam że Lijo śmiga XT660R ale myślę że do tenerki też podejdzie taki profil.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
BZ
Posty: 154
Rejestracja: 15 kwie 2015, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Hej!

Dzięki za info, w poniedziałek zamówię, jak założę to dam znać co i jak. No moje oko, patrząc na maszynę, powinno być OK.
W ogóle muszę w tygodniu trochę popracować przy motocyklu, oleje i inne pierdoły. Mam też w głowie plan na pewne modyfikacje, ale to już inny temat.

EDIT: Założyłem, pasuje idealnie - nawet zostaje jeszcze kilka centymetrów wolnego miejsca. Jak trochę pojeżdżę, to napisze jak się sprawują.


Pozdrawiam,
Bartek
krzsiekjab
Posty: 218
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Mam pytanko jaka opona wejdzie do xtx na przód chodzi mi o romzmiary inne niz 120/70/17 . 130 na iles czy juz odpada ?
Awatar użytkownika
deny
Posty: 67
Rejestracja: 26 sie 2014, 12:12
Lokalizacja: Katowice

A ja mam pytanie - jaki rozmiar opon typowo off roadowych , szerokość itd włożyc na felgi od XTXa - żeby upalić po sezonie asfaltowym w offie?
Wydech tłucze w ucho jak lokomotywa - napędzana singlem - to właśnie Yadwiga.

Dyndyryndryndyn - jednocylindrowy młyn :)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Flaw ma w tym doświadczenie ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
turas
Posty: 73
Rejestracja: 27 paź 2015, 10:50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

deny pisze:A ja mam pytanie - jaki rozmiar opon typowo off roadowych , szerokość itd włożyc na felgi od XTXa - żeby upalić po sezonie asfaltowym w offie?
Przód 120/90/17 lub 4.60x17, tył 150/70/17.
Do przedniej będziesz musiał wyrzucić ten mały błotniczek, lub podnieść go na dystansach. Ja zrobiłem je z łączników prostych z gwintem wewnętrznym, który rozwierciłem.
Do przodu były teraz w dobrych cenach leżakowane Pirelli MT21 (dobra jest bo ma rzadko kostki i czyści się z błota). Tył Mitas E-09 lub cokolwiek co dobrze gryzie ;-)

Został mi komplet kół z tarczami, może chcesz mieć na stałe zestaw terenowo/ szosowy?
ODPOWIEDZ