Zakup XTX

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
p3kin
Posty: 8
Rejestracja: 20 mar 2017, 7:37
Lokalizacja: Gdańsk

Chciałem się podpytać, czy może ktoś juz oglądał ten sprzet.

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xt-660 ... 8390c86edf

z tego co widziałem tutaj

to co zauważyłem:
*powinien mieć chyba naklejki na boczkach,
*zdaje mi się, że ma zmienioną kierownice, na w/w stronie ten rocznik ma srebrną.
*inne ciężarki, manetki zdją się być oryginalne
*zmieniony uchwyt na tablicę + kierunki z tyłu
*akcesoryjne wydechy

macie jakieś sugestie? warto jechać 170 km oglądać?
czy w ogólę oferty za poniżej 10 k zł są coś wartę? czyli ile tak na prawdę powinien kosztować zadbany XTX z roczników 2004-2006 ( na nowszy pewnie braknie budżetu)
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

Bardzo dobrze zauważyłeś. Oryginalnie każda niebieska sztuka z 2005 r. posiada naklejki na boczkach.
W aukcji rok produkcji podano jako 2006, lecz jest to najprawdopodobniej data pierwszej rejestracji wbita jako rok produkcji.

Kierownica oczywiście akcesoryjna. Oryginalna kierownica jest sygnowana napisem AFAM. Manetki oryginalne, ciężarki już nie.

„Tyły” przerobione - moim zdaniem na plus względem oryginału. Leosie trochę zmęczone, ale pewnie robią robotę. :evil:

Nie wiem czy zauważyłeś, ale lewy podnóżek kierownicy jest lekko skrzywiony.
Zdaje się, że zamontowany jest również akcesoryjny filtr powietrza.

Jeśli interesowałaby Cię zadbana Yamaha XTX660 z 2006 r. (czerwona) to mogę podpytać znajomego czy jest jeszcze zainteresowany sprzedażą.
Obecnie ogłoszenie wygasło.
p3kin
Posty: 8
Rejestracja: 20 mar 2017, 7:37
Lokalizacja: Gdańsk

TexaS pisze:Bardzo dobrze zauważyłeś. Oryginalnie każda niebieska sztuka z 2005 r. posiada naklejki na boczkach.
W aukcji rok produkcji podano jako 2006, lecz jest to najprawdopodobniej data pierwszej rejestracji wbita jako rok produkcji.

Kierownica oczywiście akcesoryjna. Oryginalna kierownica jest sygnowana napisem AFAM. Manetki oryginalne, ciężarki już nie.

„Tyły” przerobione - moim zdaniem na plus względem oryginału. Leosie trochę zmęczone, ale pewnie robią robotę. :evil:

Nie wiem czy zauważyłeś, ale lewy podnóżek kierownicy jest lekko skrzywiony.
Zdaje się, że zamontowany jest również akcesoryjny filtr powietrza.

Jeśli interesowałaby Cię zadbana Yamaha XTX660 z 2006 r. (czerwona) to mogę podpytać znajomego czy jest jeszcze zainteresowany sprzedażą.
Obecnie ogłoszenie wygasło.
dzięki za odpowiedź.
golenie ma czarnę, więc wygląda na 2006.
jeśli chodzi o podnożek, to nie złudzenie ze względu na zdjęcie po kątem?

interesuje mnie zadbana XTX, ale niestety nie jazda przez całą Polskę po nią. :) także jeśli to woj. Lubelskie to podziękuje.
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

Masz rację. W 2006 r. były niebieskie malowania z czarnymi goleniami.
Podnóżek na każdym ze zdjęć wygląda na krzywy - może to tylko kwestia regulacji.

Pytaj sprzedającego o każdy szczegół. Poproś również o więcej zdjęć.

Sprawdzałeś „motura” na stronie https://historiapojazdu.gov.pl/?
Matheo
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:36
Lokalizacja: Gliwice-Katowice

Kurde troche średni stan, wydech przepalony, brak naklejek (ale to mogło się nie podobać właścicielowi), tarcze hamulcowe jakieś takie pordzewiale. Chyba długo stał. Obszycie siedzenia raczej nie oryginalne ? Ogólnie lubie mody, zmiany pod właściciela, ale tutaj dużo rzeczy z różnych parafii :P Jak masz faktycznie "trochę" km do zrobienia, to ja bym Ci osobiście radził poczekać jeszcze chwile, a nóż coś wyskoczy w okolicy ;p
Matheo
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:36
Lokalizacja: Gliwice-Katowice

Zadbany Xtek (z tego co śledzę rynek) sprzed liftu to koszt około 10 tysięcy. Zależy od wyposażenia i włożonych pieniędzy w niego (nowe opony, wydech przelot, napęd etc). Golasa za 9 tysięcy w dobrym stanie myśle trafisz bez problemu, ale podejrzewam że warto dołożyć "pare groszy" do np przelotowego wydechu, bo kupowanie osobno jest zapewne droższe :)
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

Matheo pisze:Zadbany Xtek (z tego co śledzę rynek) sprzed liftu to koszt około 10 tysięcy. Zależy od wyposażenia i włożonych pieniędzy w niego (nowe opony, wydech przelot, napęd etc). Golasa za 9 tysięcy w dobrym stanie myśle trafisz bez problemu, ale podejrzewam że warto dołożyć "pare groszy" do np przelotowego wydechu, bo kupowanie osobno jest zapewne droższe :)
Niekoniecznie. Znaleźć zadbany przedlift za 10 tysięcy to nie jest taka prosta sprawa. ;-)
Sezon się zaczyna co za tym idzie ceny jakby wyższe.

Np.:
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xt660x ... 74eb51810f
Matheo
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:36
Lokalizacja: Gliwice-Katowice

Faktycznie, trochę żyję cenami późno jesienno-zimowymi. Ale 10 tysi podtrzymuję :D
Ps, ten szary wygląda zacnie, ale cena taka jak za polifta.
p3kin
Posty: 8
Rejestracja: 20 mar 2017, 7:37
Lokalizacja: Gdańsk

pojawiła się oferta kilka km od domu. myśle, ze dzisiaj/ jutro podjadę. macie jakieś spostrzeżenia?
http://allegro.pl/yamaha-xt660x-supermo ... 16882.html#
Awatar użytkownika
Rut
Posty: 175
Rejestracja: 15 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Gdynia

Podnóżki pasażera są nieoryginalne. Poza tym moto golas - poza okleiną, akcesoryjnymi klamkami i tylną lampą nie ma żadnego wyposażenia.
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

To jest właśnie przedlift w cenie 10 tysięcy.

Trochę mało zdjęć, ale jeśli do sprzedającego, masz zaledwie kilka kilometrów to, śmigaj na miejsce oględzin. Będziesz bogatszy o kolejne doświadczenia.

Nawiązując jeszcze do cen - wartość motocykla, wynosi tyle ile, jest w stanie zapłacić za dany egzemplarz potencjalny kupujący.
Za dobre „sztuki” niestety trzeba zapłacić więcej. Nie przeczę również, że za 10 tysięcy nie kupimy zadbanego egzemplarza.
Każdy zaś inaczej postrzega pojęcie zadbany. Ze swojej strony kończę wywody na temat cen, bo nie o tym jest cały temat. ;-)
Matheo
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:36
Lokalizacja: Gliwice-Katowice

Leć zobaczyć, to nic nie kosztuje, a tak jak TexaS prawi czegoś się dowiesz. Ogólnie to jak zauważył kolega Rut, podnóżki, nie wiem jak u kierowcy bo słabe zdjęcia. Pamiętaj też, że za każdy mankament możesz próbować zbijać cenę ;)
Matheo
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:36
Lokalizacja: Gliwice-Katowice

A jak już zobaczysz to dowiedz się co to jest to pomarańczowe :D bo jestem ciekawy. Zbiornik płynu hamulcowego do tylnego zacisku ?
Awatar użytkownika
Rut
Posty: 175
Rejestracja: 15 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Gdynia

Faktycznie, jak będziesz oglądał, to zwróć uwagę na ten zbiorniczek na płyn hamulcowy do tylnego zacisku - jest nieoryginalny i w dziwnym miejscu.
p3kin
Posty: 8
Rejestracja: 20 mar 2017, 7:37
Lokalizacja: Gdańsk

Wczoraj udało mi się podjechać i oglądnąć tego białego.
*sprowadzony z Anglii, skutkiem czego jest to że farba z silnika prawie cała odłazi. Bardzo słabo to wygląda.
*prawy set pasażera spawany chyba przez ślepego (więc jakaś przygoda była) , podnóżki nieoryginalne, wyglądają jak z MZ.
*ruda wychodzi na mocowaniu zbiornika, samego zbiornika nie podnosiłem, ale widać to było od przodu.
*opony bdb
*tarcze ładne, klocków niezbyt wiele.
*silnik chodzi ładnie
*zbiorniczek na płyt hamulcowy, akcesoryjny metalowy. (właściciel twierdzi, że wymienił, bo mu ktoś powiedział, że jak kupi metalowy, to hebel będzie lepiej działał. co jest dla mnie śmieszne, ale ok.)

Odbyłem, krótką jazdę próbna, nie ściąga na boki. nie jechałem jednak nie więcej niż 80 bo teren gęsto zabudowany, a nie chciałem gdzieś dalej jechać.

Skłonny do negocjacji ceny. Gdyby nie ta wychodząca ruda i farba odłażąca z silnika...
ODPOWIEDZ