XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

"dalszy" wyjazd a opony

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
Czosnek
Posty: 96
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:57
Lokalizacja: Wrocław

Hej!
Mam zagwozdkę i chciałbym zapytać Was o zdanie.
Na zlocie wiosennym chciałbym ubrać motocykl offroad-owo, żeby polatać z Wami i zaczerpnąć możliwie jak najwięcej z waszego doświadczenia w terenie.
Problem polega na tym, że jestem z Wrocławia (350km drogami expresowymi). Aktualnie moim obuwiem są tourancy, które na trasę będą ok, ale w terenie...
W przyszłym miesiącu chce kupić c-02tył c-21 przód i pomimo twardej mieszanki te laczki będą bardzo mocno wyeksploatowane po tylu km na asfalcie.
Przejdę do pytania:
czy jest sens brać kostki ze sobą i przekładać je na miejscu na polu namiotowym, czy odpuścić sobie. Nie ukrywam ze pobudkami takich rozważań jest brak funduszy na kupienie nowych opon na jeden weekend.
bida Pany...
:roll:
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jedź offem.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Czosnek, Zakładaj budżetowe kostki, ustawiamy trasę na rower i w maliny :)
Wiadomo, asfaltu nie ominiesz, no chyba że z Herflikiem lub Panciem pociskasz, oni tylko na azymut. Cały dzień będzie na dojazd, a w zlotach najbardziej sie pamięta dojazdy do i powroty z :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czosnek
Posty: 96
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:57
Lokalizacja: Wrocław

Mam rozumieć, że lecisz przez Wrocław, a później jak najmniej asfaltu ?;)
Bo jeżeli tak, to ja sie piszę!
Był xtr, jest xtz 750
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Czosnek pisze:Mam rozumieć, że lecisz przez Wrocław, a później jak najmniej asfaltu ?;)
No trzeba się rozwijać offowo ;) Nic nie wkurza mnie bardziej jak monotonna austostrada. A tak to przynajmniej świeżego powietrza można więcej zażyć.
Jak masz jakąś lepszą nawi z mapami typowo off to temat do obczajenia. Jeżeli nie, to google map for cycling ;) Jak coś jesteśmy w kontakcie
Lewa!
pawel
Posty: 248
Rejestracja: 21 paź 2015, 7:04
Lokalizacja: Kraków

A propo map, polecam OsmAnd+ i wersja dla rowerów lub pieszych :-) Mapy OpenStreetMap są bardzo dokładne :-D i są offline.
Awatar użytkownika
Pawko
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2014, 11:48
Lokalizacja: Biłgoraj, Rzeszów
Kontakt:

Heidenau K60 scout i masz moim zdaniem niezły kompromis. Wiadomo, że nie będzie aż tak robić w terenie jak typowa kostka, ale moim zdaniem to fajne rozwiązanie. Wcześniej miałem tkc 80 przód i MICHELIN T63 tył no i fajnie było, ale tył nie wytrzymał długo. Po przesiadce na Scouty o niebo lepiej na asfalcie, a w terenie strasznej różnicy nie czuję. Żywotność Scoutów na wielki plus. Na wcześniejszym zestawie bolało mnie serce na asfalcie na samą myśl jak pięknie szybko się kończą i jak ich szkoda na jazdę po czarnym, a czasami trzeba było machnąć dłuższą trasę po czymś twardziejszym i koniec ;)
Awatar użytkownika
Czosnek
Posty: 96
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:57
Lokalizacja: Wrocław

robas, W takim razie czekamy do końca maja! może do tego czasu, Nasza offowa ekipa dojazdowa się powiększy ;-)

pawel, Będziem testować!

Pawko, Dzięki wielkie za zasugerowanie scout-ów, ale mega napaliłem się na kostkę, a raczej możliwości jakie daje w terenie :mrgreen:
Był xtr, jest xtz 750
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Na przodzie mam jak Pawko H K60 Scout - już kilka razy dupę mi uratowała na twardym przy mocnym heblowaniu, wolno schodzi, dobrze trzyma asfaltu, w terenie jest przyzwoicie (jakoś bardziej pewniej niż gumowa E09), z tyłu niezastąpiony Mitas E09 Dakar, trochę szybko schodzi przy twardym, jest głośną, ale w terenie odwdzięcza się emocjami :)
Jak dokończę tył, to pomyśle nad H K60 Scout.
ODPOWIEDZ