XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Układ chłodzenia XT - przeróbka?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Marcin_B
Posty: 499
Rejestracja: 03 lip 2014, 17:47
Lokalizacja: Wielowieś, Śląsk

Witam szukałem i nie wiem czy był już ta ki temat jak przeróbka układu chłodzenia
Pisze dla tego że bedąc w Rumuni 2 tyg prze zlotem miałem pewne obawy co do wywrotki tam jak by pech chciał wywrotka na jakiś kamień itp; to już po jeździe i nie wiadomo co dalej .

Zaraz pewnie mi napiszą załóż gmole i tu odpowiedź że nie chce gmoli albo napiszą zmień motocykl ale nie chce zmieniać bo mi xt sie podoba

A teraz pytanie czy dało by rade zmienić chłodnice z jednie na np. dwie mniejsze co by nie wystawały poza obrys baku bo bak jest metalowy i mocniejszy a plastiki idzie zawsze przerobić na mniejsze .
Czekam na jakię propozycje i dyskusje w tym temacie ,dzięki z góry
Ostatnio zmieniony 21 sty 2017, 23:50 przez Marcin_B, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3617
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Zawsze coś się może stać, wszystkiego nie przewidzisz.
W terenie ratujesz się różnego rodzaju uszczelniaczami do chłodnic czy też klejami.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Na pewno sprawdziłaby się druga chłodnica. Taka na zapas.
Plus pokrywa pompy, może być przydatny także zestaw naprawczy + metr węża oraz opaski.

Dwie chłodnice musiałbyś połączyć i jak jedną uszkodzisz, to druga może nie dać rady chłodzić. Poza tym kwestia płynu w razie wycieku. Nie dość, że układ będzie miał większą objętość to ile musiałbyś go mieć "na wszelki wypadek".
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
Awatar użytkownika
Marcin_B
Posty: 499
Rejestracja: 03 lip 2014, 17:47
Lokalizacja: Wielowieś, Śląsk

Raczej mi chodzi o to czy dało by rade zamontować jakąś chłodnice w pion a nie tak jak teraz w poziomie (jeszcze nie miałem okazji tego obadać bo motor stoi w zimowym śnie także na wiosnę jak będę robił przegląd moto to zobaczę0
Awatar użytkownika
Marcin_B
Posty: 499
Rejestracja: 03 lip 2014, 17:47
Lokalizacja: Wielowieś, Śląsk

Właśnie rozebrałem xt na zimowy serwis i dale mnie korci ten temat przeróbki.
Zastanawiam się nad zmianą zbiornik płynu w wzdłuż baku i przesunięcie chłodnicy na środek i wtedy robi się szerokość chłodnicy taka jak baku a nie jak jest teraz szerzej.

Co wy na to ?
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3617
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Marcin B, kup większy bak, który gabarytami ochroni chłodnicę ;)
h e d o n i z m
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Mam gmole firmy Heed i z ochroną chłodnic dają radę. Jeżeli chodzi o pompę wody to płyta po silnik albo gmole chyba SW-Mototech...?
ODPOWIEDZ