zgnieciony kolektor wydechowy

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Alibaba
Posty: 103
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:37
Lokalizacja: Hornówek

Mam zgnieciony kolektor wydechowy na odcinku 10 cm pod silnikiem , światło kolektora jest zmniejszone o ok 1/4 .
Czy może to mieć wpływ na pracę silnika i dalsze skutki jazdy z takim kolektorem.
Może jest jakiś sposób na wyprostowanie zgniecenia , które jest na prostym odcinku na wysokości poprzeczki łączącej obydwa kolektory.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
krzsiekjab
Posty: 218
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Czy wpływa nie wiem może w jakimś stopniu .
Ja miałem mocno wgnieciony rozciąłem wygialem na zewnątrz i pospawalem.
Jest sposób na ciśnienie zatyka się otwór jeden drugi i trzecim podaje ciśnienie podgrzewając rurę palnikiem i samo powinno wyjść porblematyczne natomiast jest zatkanie otworów żeby były szczelne i nie wystrzeliły jak nabije się parę atmsfer
Awatar użytkownika
Alibaba
Posty: 103
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:37
Lokalizacja: Hornówek

Ja niestety nie mam takich możliwości , a oddanie do zakładu wiąże się z niemałymi kosztami więc nie wiem czy nie lepiej poszukać jakąś używkę .
To jest końcówka kolektora lewego wgniecenie sięga do łączenia obydwu kolektorów rurką poprzeczną , podjadę do tłumikarza i może uda się wspawać nowy kawałek rurki.
Dzięki za odpowiedź :mrgreen:
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Wbij kołek drewniany odpowiedniej średnicy :-)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Alibaba, gdybyś był zainteresowany używką to mam na zbyciu. Jakby co to pisz PW.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Alibaba
Posty: 103
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:37
Lokalizacja: Hornówek

Kolektor wyprostowany , kołek wbity w kolektor potem wystarczy obstukać młotkiem kolektor do okoła drewienka i po sprawie . Wygląda na to że kolektory wydechowe są dosyć miękkie i w miarę plastyczne.
ODPOWIEDZ