Kamera sportowa

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Hej,
Nagrywacie jak jeździcie? Jak tak to gdzie macie przymocowaną kamerę i jakiej kamery używanie? Jakieś opinie? Bo już jestem tak zakręcony opiniami że nie wiem co kupić.
Dzięki.
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

Cześć,

Przez moje ręce przewinęło się kilka GoPro. Począwszy od H3+ Black Edition po H5 Black.
Nie mam do nich większych zastrzeżeń. Należy pamiętać, że każda kamera sportowa ma swoje wady i zalety.

Najpopularniejsze jest chyba mocowanie na kasku (bok, szczęka, daszek, góra) zależnie od rodzaju kasku. Szelki również super sprawa (perspektywa z klaty).

Co kupić? Zależy od $ w portfelu.

Tak to wyglądało u mnie na kasku:

Obrazek
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Najbardziej chodzi o to żebym później z takiego nagrania nie miał problemów z odczytaniem tablic rejestracyjnych, bo jak wiadomo różne sytuacje się zdarzają. Nie jest mi ona potrzebna do nagrywania filmików żeby je później publikować, raczej dla własnego bezpieczeństwa.
Loud pipes, saves lives.
krzsiekjab
Posty: 218
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Znajomy ma sj cam 4000 tylko nie podróbkę bo podrabiaja dał chyba 300 nagrywa bardzo dobrze przykładu nie dam ale tablice spokojnie widać
Awatar użytkownika
Czosnek
Posty: 96
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:57
Lokalizacja: Wrocław

https://www.youtube.com/watch?v=raXYBxibhkM
Warunki do nagrywania fatalne, a tablice widoczne.
Kamera to SJ4000 OMNA, kosztowała nie wiele ponad 200zł, wiec stosunek ceny do jakości rewelka jak dla mnie. Dodam, że w zestawie mialem 3 baterie ( które trzymają 1h40 min. nagrywania na jednej baterii) i podstawowe uchwyty.
Gdybyś się zdecydował własnie na nią to dam CI namiary na sprzedawce :)
wittek
Posty: 205
Rejestracja: 02 lis 2011, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Ja używam Sony Action Cam 100. Jestem bardzo zadowolony. Mocowałem ją wszędzie , na kasku, przy lagach, na wahaczu. Wibracji nie pokonasz, zawsze będzie trochę trzęsło.

Wpisz w youtube wiitekxt660, tam jest jakiś filmik z jednego ze zlotów i moja zabawa na desce snowboardowej, też ta sama kamera była używana. Są też dla porównania stare filmy z takiej prostej kamery sportowej Kodaka, którą miałem przed Sony.

Mam zestaw, kamera, obudowa, mocowania plus pilot w formie zegarka, na desce mam go na ręce jak zegarek, na motocyklu przymocowany do kierownicy.

Z mojego doświadczenia wynika jednak to, że jeśli się chce mieć fajny filmik to trzeba tę samą trasę przejechać z 5 razy z różnym umocowaniem kamery a jeszcze do tego najlepiej nagrać wszystko z boku normalną kamerą i potem to zmontować a najlepiej dołożyć do tego jeszcze ujęcia z drona. Mam taki plan w tym roku by nad Wisłą jakąś krótką offową traskę w ten sposób sfilmować i zmontować z tego kawałek filmu. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
MonsterX
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2017, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Ja kupiłem GoPro CHDHA-301 ze względu na fundusze, zamocowana na górze kasku.
W ogólnym rozrachunku spełnia swoje zadanie jako rejestrator, ale wcześniej miałem SJ Cama i
ze względu na wymienne baterie (pomimo krótszego czasu nagrywania) i nagrywanie w pętli
ponownie chcę na lato kupić. Jakość raczej porównywalna, a często łapałem się np na tym,
że karta się zapełniła i kamera się wyłącza bo nie nagrywa w pętli, jak bateria padnie w trasie też lipa.

Osobiście poleciłbym kupić oryginalną SJCAM zamiast okrojonej GoPro :)

Zdjęcia z GoPro pierwsze lepsze z pulpitu ;)

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
sławkomax
Posty: 40
Rejestracja: 01 wrz 2017, 23:47
Lokalizacja: Dolny Sląsk / IRL

Serwus, po wielu dniach czytania testow i porównań dalej jestem daleki od wyboru faworyta.
Myślę o kupnie tak do ok 1000 PLN

Czy naprawde jest GoPro6 i potem duza przepaść?
Jeśli macie wiedzę praktyczną to poproszę o wsparcie.

- SJCAM S7J star albo nową SJ8 Pro
- LAMAX X10 Taurus
- EKEN H8 Pro (oni maja trochę posrane nazwy modeli i jest bałagan)
- Overmax ACTIVECAM 5.1 (nowość)
- Rollei Actioncam 530

i tym podobne modele, a jest tego w pipe...

Czy ostatecznie gołą GoPro6 za 1700PLN (gdzie wszyscy powyzszy dodaja po 2-3 baterie, piloty i kupe mocowań itp)

P O M O C Y !!! R A T U N K U !!!!
XT 660 R
KAT 990 SM
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 601
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Oglądam dużo filmów BNT nakręcony lamax x10 . Z tego co mówi dobra kamera . Robi profesjonalne film na youtube wiec spokojnie powinna Ci wystarczyć. Poszukaj w jego filmach jest gdzieś test tej kamery
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

GoPro Hero 5 Black?
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Rzeczywiście jest urwanie głowy z tymi technologiami, sam się na tym łapię. Przerobiłem wiele lat temu jedne z pierwszych actioncam, potem kilka wersji GoPro (wszystkomających) i według mnie są co najmniej 2 problemy i nie jest to wybór odpowiedniego modelu. Jak dla mnie to pierwsze, montaż kamery w taki sposób aby były różne kadry i drugi montaż materiału video w materiał który sam możesz przyjemnie obejrzeć lub pokazać ziomkom lub szerszej publiczności w internecie 8-)

W zasadzie odpowiadając na Twoje zapytania maciokrk,
używam GoPro5, Mocuję głównie na kasku, lub wysięgniku na kierownicy, nagrywam zazwyczaj w terenie, staram się eksperymentować z mocowaniami. Pomocne w tej akurat kamerze jest włączanie komendą głosową lub jednym przyciskiem, alternatywnie można z apki w telefonie lub dedykowanym pilotem.

Jeśli jednak myślisz o kamerce jako rejestrator jazdy, to zainteresuj się czymś zamontowanym na stałe, nagrywającym w pętli tuż po przekręceniu kluczyka itd. Ten rodzaj urządzeń to motorcycle DVR.
Tu masz przykładową chińską elektronikę DVR
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
ODPOWIEDZ