XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Spawanie golenia

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Mati1307
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2018, 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Witam,
Pare dni temu zakupilem xtxa. Przy ogledzinach wyszlo ze ma pekniecie przy mocowaniu śrub przy przednim kole. Zniechecilo mnie to ale moto ogladalem z kolegą co tez smigal na xtxie I mial ten sam problem. Pospawal to I po problemie. Moto bylo na tyle w dobrym stanie, ze mimo to kupilem go ( oczywiscie po negocjacjach). Mnostwo osób odradza mi jednak spawania a zacheca do kupienia nowych lag. Jest to drogi temat dlatego wstawiam zdjecie w celu stwierdzenia czy da sie to uratowac.
https://zapodaj.net/f985b65a0bcc3.jpg.html
Widzialem na forum tematy z tym samym problemem jednak wiekszosc linków ze zdjeciami już wygasła. Co myslicie ? Dodam ze pekniecie jest na calej dlugosci. Z gory dzieki
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 436
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Cześć miałem ten sam problem moją uszkodzili w serwisie koszt nowego golenia to około 945 zł ale czarny bo szarych już nie produkują, czarne mają trochę inną budowę przy tych śrubach z tego co zauważyłem to pękają szare przy nie równomiernym dokręcaniu.
Mi mechanik odradził spawanie i jazdę z pękniętym też.
Mati1307
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2018, 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Generalnie to myslalem bardziej o uzywkach ale to tez niewiadomo dokladnie. Moze jest mikropekniecie które po pewnym czasie sie rozszerzy? Uzywka to cos kolo 600zl. Ze spawaniem tez ciezko - nie mam pojecia jak jest z trwaloscia takiego elementu, zakladajac ze nie zrobie tego u "Pana Mirka" :)
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 436
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Jak używka to bierz czarną tak jak pisałem bo pękają szare, czarne od chyba jak pamiętam to 2006 rok
Mati1307
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2018, 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Dziwnie troche bedzie to wygladac, jedna szara jedna czarna :mrgreen:
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 436
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

u mnie wygląda spoko w serwisie przemalowali :mrgreen:
Mati1307
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2018, 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Ale zadna teraz nie stoi na alledrogo itd w ludzkich cenach.. czy to spawanie jest az tak ryzykowne? Przeciez ramy sie spawa normalnie. Jakis konkretny spawacz tego nie zalatwi?
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Ktoś to spawał na forum i z tego co pamiętam było okay. Bajros nie Ty?
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Ja bym szedł w spawanie. Spaw ten nie będzie bezpośrednio przenosił obciążeń osiowych (po długości lagi). Dobry spawacz, pewnie mocny przetop i na nowo nawiercenie/nagwintowanie otworów.
Naturalnie skrupulatna obserwacja lagi, by nie doprowadziło to do jakiejś katastrofy.
Mati1307
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2018, 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Jak szybko nie znajde lagi to pojde w spawanie.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7187258640

Czy ta laga nie jest przypadkiem z wersji R ? Koles zapewnia ze z wersji X ale w moim ,to mocowanie na sruby jest na samym koncu lagi , a tutaj na aukcji troszke wczesniej....
Awatar użytkownika
Pyra
Posty: 103
Rejestracja: 18 paź 2016, 8:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Cześć, ta laga jest z wersji R. Nieładnie ze strony sprzedającego tak wprowadzać w błąd :evil:
Panocek
Posty: 125
Rejestracja: 09 kwie 2018, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Bo to jest z Rki goleń :-)
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 254
Rejestracja: 19 wrz 2009, 21:37
Lokalizacja: PL

Cześć, spawać, jeździć i nie marudzić, że coś nie tak. Ja mam cerowaną lagę w tym miejscu i nawinięte z nią już 120tyś. i nic mnie nie boli. Szerokości.
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3301
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Czołem, jestem tego samego zdania, spawać można.
Ja miałem ten sam temat w swoich lagach, suma sumarum jeździłem tak do momentu jak założyłem zawias enduro. Nic się z tym nie działo złego.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
ODPOWIEDZ