Rozklejanie lampy Yamaha XT660Z

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
ciastek329
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2018, 23:34
Lokalizacja: Kraków

Cześć,

Zakupiłem niedawno Yamahe Tenere z 2008 roku.
Podczas oględzin zauważyłem, że lampa jest brudna od środka, jakby ktoś do niej nasypał piachu.
Niestety po zakupie okazło sie, że to nie konec problemów ponieważ jest również popękana.
Dokładnie rzecz ujmując pękniete są mocowania odłbyśnika.
Aby to naprawić muszę zdjąć "klosz".
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i ma na to jakiś sprawdzony patent?

Pytanie nr 2. Czy taka usterka zdarza się w tych motocyklach czy świadczy raczej o tym, że lampa miała spotkanie "z czymś"?

Z góry dzięki za rady.
krzsiekjab
Posty: 218
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Jak jestem na forum trochę nie widziałem nic takiego, dwa robimy auta i w aucie nigdy się nie zdarzyło żeby tak o odpadł xd
Przypuszczam że plastikowa lampa ?
Samochodowe jak rozklejam to piec/ piekarnik do80 stopni i wkładasz lampę na parę minut np 5 .
Wyciągasz i probujesz na około nożykiem przelecieć cienkim ale odradzam ten wysuwany , między szkłem a plastikiem .
Operacje podgrzewania możesz powtarzać
Myślę że w miarę zrozumiale.
Nie znam konstrukcji lampy więc ciężko ;)
ciastek329
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2018, 23:34
Lokalizacja: Kraków

Tak, lampa jest platikowa.
Problem polega na tym, że klosz wchodzi w obudowe, w której "osadzenie" ma kształt litery U. Innymi słowami: należy zerwać połączenie zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz klosza.

Lampa wczoraj była w piekarniku. Odważyłem się na 70 stopni. Udalo sie odkleić połączenie na zewnątrz. Nie za bardzo mam pomysł jak zerwać połączenie od środka. Znane sa jakieś środki chemiczne które spowoduja rozpuszczenie spoiwa ale nie zmatowia plastiku?
delirium
Posty: 537
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

no niestety ale się to zdarza od wibracji, zobacz filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=2ijlv5-M9_Y

i trzeba kupić całą lampe :(
kag
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2019, 20:01
Lokalizacja: kuj-pom

witam mam nie mały problem.
.opisałem już ze moje moto leżało choć nie przy zakupie na to nie wykazywało z sprzedający się zarzekał.....
Lustro w przednim reflektorze dostało luzu prócz tego że snop światło trzęsie się jakby latarkrę na pralce położyć w czasie wirowania.
Większym problemem jest dźwięk, brzęczenie doprowadza mnie do szaleństwa.
wiem ze nie ja jeden....

pytanie

jak z tym zyc jak sobie radzić?
Jak wy rozwiązaliście taki problem.
kagtus
krzsiekjab
Posty: 218
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Sam odbłyśnik czy lampa się cała trzęsie ? Ja miałem tak że cała lampa się trzęsła . No jak coś to pewnie jak odbłyśnik to trzeba rozkleić lampę i jakoś posklejać ew. Gdzieś przez otwór próbować kleić .
kag
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2019, 20:01
Lokalizacja: kuj-pom

ewidentnie lustro
no to się week zapowiada słonecznie ....
nic tylko w garażu siedzieć
dzieki
kagtus
ODPOWIEDZ