kask Caberg x-trace - opinia

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Matheo
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:36
Lokalizacja: Gliwice-Katowice

Witajcie.
Czy ma ktoś z Was w posiadaniu kask Caberg X-trace ? Z racji tego że to świerzynka to niema na internecie żadnych opinii (nawet po angielsku).
Kask co prawda mierzyłem i jest o niebo lepszy od Acerbis Active ale wolałbym dowiedzieć się czegoś z pierwszej ręki.
Pozdro ;)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2017, 23:43 przez Matheo, łącznie zmieniany 1 raz.
Matheo
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:36
Lokalizacja: Gliwice-Katowice

Jak by ktoś szukał opinii o tym kasku, pisać. Jestem jego posiadaczem od pół roku :P
Awatar użytkownika
Dobry Chłopak
Posty: 115
Rejestracja: 08 wrz 2015, 19:11
Lokalizacja: Pruszków

Matheo, Napisz coś o tym garnku :) Szukam czegoś nowego i Caberg X-trace wydaje się całkiem ciekawy.
Matheo
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:36
Lokalizacja: Gliwice-Katowice

No pewnie ;)
Rozmiar XL. Mam go od kwietnia/maja. Kolor biały.
Co o nim sądzę:
Zrobiłem nim co prawda stosunkowo niedużo km, ale kask mogę na prawdę polecić. Super wykonanie, blenda która super działa, schodzi nisko i tłumi promienie słoneczne bardzo dobrze. Mechanizm się nie zaciął ani razu, wszystko w porządku. Szyba się nie rysuje, czyściłem ją często, raz dopiero po tygodniu z much i żadnych rys. Wentylacja działa super, jak chcesz żeby wiało to otwierasz wszystkie wloty i czujesz super przewiew, jak zamkniesz nic nie leci. Wlot na przodzie kasku ma duże dziury dlatego dostają się do środka jakieś mniejsze śmieci jak kurz, (ja na chwile zamykam wlot, wyprzedzam, otwieram wlot i gra :P). Muchy nie wlatują, zostają na kratce.
Dzięki dużemu luzowi między ustami a wywietrznikiem oddycha się dobrze, nie ma uczucia duszności, a szyba nie paruje - dlatego nada się w teren.
Zauważyłem że przy dużym wietrze przy prędkości ok 120 km/h potrafi zagwizdać :P
Kask głośny nie jest, ale dla komfortu na dłuższe wyjazdy zatyczki - to norma w kaskach.
Co ważne : Kask ma odpinany daszek, możesz z niego zrobić kask na jakiegoś nakeda etc. (Nie wygląda wtedy jak kask enduro).
Wypinana szyba może być zastąpiona goglami.
Zapięcie typu microclick, wygodne. Wolałem osobiście 2D, ale przekonałem się do niego :P Przynajmniej można zapiąć kask w rękawicach xd.
Podsumowując:
Ogólnie super kask, jestem z niego bardzo zadowolony. Wydaje się na prawdę solidny.
Wynegocjowałem go jak dobrze pamiętam za 650 złotych za kask + pinlock ale go nie zamontowałem nawet, więc nie mogę go ocenić :P (podejrzewam ze jak to pinlock, będzie zajebiście).
Porównywałem go do innych kasków, był zdecydowanie bardziej wygodny i solidniejszy.
Pamiętam że o wiele lepszy od Acerbis Active ;P
Aha, jeżdżę w okularach i nic nie przeszkadza :)
To chyba tyle ;) Jak by coś to piszcie ;)
dj135
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2018, 21:15
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

W kasku jeżdżę od kilku miesięcy na mojej R-ce. W porównaniu do poprzedniego Fly Kinetica niestety mniej wygodny (ale to chyba oczywiste). Wg mnie nie nadaje sie do ciężkiej pracy w terenie, ale na zwykłe szosy, szutry itp . jak najbardziej. Kask niestety dosyć głośny, ale w dualach to chyba norma. Kask łatwy do "rozbierania" i czyszczenia. Niestety po zdemontowaniu szybki moje gogle nie mieszczą się, więc raczej nie zrobimy z niego "crossa". Całość wykonana z dobrych materiałów, fajnie poskładanych, ładnie się prezentuje. W cenie w jakiej chodzą (650zł) to wg mnie dobry wybór.
ODPOWIEDZ