XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Dziwne ślady korozji na bloku silnika

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
shutdown
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2018, 23:13
Lokalizacja: Gdynia

Cześć wszystkim,

Potrzebuję waszej pomocy, może ktoś z was będzie w stanie ocenić czy to normalne czy może moje obawy nie są bezpodstawne?

Jestem na etapie poszukiwania XT660R, oglądałem jeden egzemplarz i zastanawia minie wygląd silnika.
Motocykl sprowadzony z Włoch (więc domniemam, że śniegu i soli nie widział).

https://photos.app.goo.gl/yeXJEANZhXqHjj8R6

z góry dziękuję za pomoc.
Panocek
Posty: 125
Rejestracja: 09 kwie 2018, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Mnie zastanawia wyświetlacz zegarów, trochę za bardzo przebija. Ilość rdzy i ubytków farby jak na 11k km przebiegu jest za duża, chyba że jest 77k przebiegu :-) wtedy mogłoby się to zgadzać
shutdown
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2018, 23:13
Lokalizacja: Gdynia

Panocek, dzięki za odpowiedz. Faktcznie cos z tym jest nie tak ...

- temat to usunięcia.
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

shutdown pisze: Motocykl sprowadzony z Włoch (więc domniemam, że śniegu i soli nie widział).
tego nie byłbym taki pewny, w północnych Włoszech jak najbardziej śnieg można spotkać.
Takie szprychy zardzewiałe to widziałem tylko w nowej Afryce Twin ;)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

U mnie jest 39000 i mam takie szprychy. Najbardziej dostały na promie Odessa - Poti a potem kiedy stał i czekał na naprawę ramy bardzo długi czas. To nie jest poważna korozja tylko powierzchowna. Nie ma większego wpływu na wytrzymałość. Widziałem kiedyś XT z Włoch i chyba stał gdzieś w pobliżu plaży, miał właśnie taką korozję i był jakby "wypiaskowany" i wyblaknięte siedzenie i plastiki. Kiedyś byliśmy na Chorwacji i tydzień motory stały w marinie my w tym czasie żeglowaliśmy, niby były przykryte plandeką a i tak na wszystkim pojawiła się korozja. Pewnie przez to że prawie cały tydzień był sztorm.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
ODPOWIEDZ