XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Power Commander czy warto??

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
palkers
Posty: 34
Rejestracja: 18 lip 2009, 19:43
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

witam . mam pytanie do posiadaczy naszych pieknych moto czy PC jest wart tej ceny i czy nie szkodzi to dla silnika az tak bardzo i czy efekt jest az tak powalajacy... dodam ze wydechy juz sa przelot i bedzie filtr...
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Jak masz wydechy przelotowe i chcesz filtr to jak chcesz ustawić prawidłową mieszankę bez PC :?:
Po takich zmianach masz bardzo ubogą mieszankę, więc na wylocie masz większą temperaturę spalin i wypalasz zawory wydech.
Ja mam założony PC a tylko mam airbox przerobiony i jest totalna różnica.
Moto jest bardziej elastyczne i ma lepszego kopa :-D
PS I dodam, że leciałem 3-4tyś km z moto bez PC- identyczne spalanie
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Myślę, że niestety jednoznaczną odpowiedź czy warto kupić i ile to daje w praktyce byłyby pomiary z hamownii i szczegółowe informacje o regulacjach i wgranych mapach zapłonów. Z tego co pamiętam jeszcze nikt z naszego forum nie przeprowadził takiego testu... A szkoda bo jak widać by dostarczył korzystnych informacji 8-)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
palkers
Posty: 34
Rejestracja: 18 lip 2009, 19:43
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

ok sam zajmuje sie chiptuningiem samochodowym i wiem ze pare NM jest odczuwalne. ale czy warto dawac za to tyle kasy bo jak tak to kupie i mysle ze sami zrobimy jak cos jakies ciekawe mapy do naszych XT ale kolega Wojtek wspomniał ze nie ma PC tylko air Boxa i sam nie wiem co kupic:(

[ Dodano: 2010-12-27, 18:20 ]
dodam ze w nadchodzacym roku bedziemy budowac profesjonalny warsztat z profesjonalna hamownia i bedzie przystosowana do MOTOCYKLI..:))
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Źle mnie zrozumiałeś, ja mam zainstalowanego PC i wgraną mapę M412-505.

Nie ustawiałem na hamowni, bo miałem w planie jeszcze wymianę tłumika :-/
Doświadczalnie wgrywałem różne mapy dedykowane naszym XT660 i wybrałem właśnie tą. Tak jak pisałem silnik jest bardziej elastyczny i ma lepszego kopa :-D
Na wiosnę chyba musze gdzieś w końcu pojechać i stworzyć mapę pod moją Yadwigę. :lol:
Awatar użytkownika
sevi
Posty: 78
Rejestracja: 06 sie 2009, 18:12
Lokalizacja: Ostrów Maz.

Wg mnie totalny bezsens i nie warto pchac w to kasy. Nawet jesli bedzie cos wiecej (w co szczerze watpie) to przyrost rzedu 2-3km i tak nic nie zmienia...
Dwa sezony temu testowalismy Commandera. Wprawdzie byla to Honda 929 a nie XTX ale poza mega spalaniem (18-20litrow) i roznymi cyrkami z ustawianiem tego to wyszlo ~130km na hamowni wraz z wydechem Akrapovic'a.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Sevi założyć tylko PC a prawidłowo dobrać lub stworzyć mapy to dwie różne sprawy.
Ja co prawda nie byłem jeszcze na hamowni, ale dostatecznie długo jeżdżę na motocyklach by odczuć totalną różnicę. ;-)
Prędkość max mnie nie interesuje, bo to enduro a nie ścigacz i 160 mi zupełnie wystarczy- potem i tak jest odcięcie przy 7,5tyś obr.
Moto jest za to o wiele elastyczniejsze i ma lepszego kopa.
Co do spalania to z Bonzo lecieliśmy razem na Wyprawie Chorwackiej łeb w łeb tak samo pałowaliśmy jego R-ka bez PC - średnie spalanie po całej kilku tysięcznej trasie identyczne, co do jednej dziesiątej - 4.02.
Nie wiem jak w innych moto, ale w Yadzi to działa.
Mnie to wyniosło chyba z 900zł teraz są już po ponad 1400zł :-(
Pytanie więc jest tylko czy to się opłaca, bo działa na 100%
Na wiosnę stworzę swoją mapę na hamowni, więc myślę, że wynik się jeszcze poprawi :lol:
ODPOWIEDZ