XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

A czy jest może wsród nas ktoś kto używa Heidenau k73 ale nie Super Rain tylko tej sredniej miekkości, ciekawe czy one się jakoś mniej scierają?
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

jesli o mnie chodzi to kupiłem sobie na wymianę tę samą oponę pirelli dragon jaka była od początku, ogolnie oponka fajnie się sprawuje bo wytrzymała około 7 tysięcy (myślę, że wytrzymała by jeszcze spokojne 1 ewentualnie 2 tys, ale nie chce jeździć na drutach:)); myślę, że obecni zgodzą się ze mną, że pieniądze pieniędzmi ale bezpieczeństwo najważniejsze..
co do niej, osobiście jeżdżę w 99% po asfalcie ale jak wjechalem kiedyś na polną drogę, przy bardziej odważnym odkręceniu gazu tył motocykla uciekał mi na boki.. nie wiem czy bylo to spowodowane akurat tą oponą czy po prostu tym, że była już tak wyekspoatowana..
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

starostek pisze:nie wiem czy bylo to spowodowane akurat tą oponą czy po prostu tym, że była już tak wyekspoatowana..

oponą, oponą :) ja jezdze teraz na jakis michelinach uniwersalnych i tez mi troche tylem rzuca. :) musze zmienic na mitasa c-16 :D
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

bonzocis pisze:
Matviej pisze:Nadzwyczajna przyczepność
Radził bym uważać na zebrach, pasach itp. Poza nimi j.w.
hmmm, czy nadzwyczajna ? to nie moje słowa tylko przytaczam to, co producent napisał.
Natomiast co do pasów, poziomych znaków na jezdni itp. to faktycznie chyba każda opona się ślizga. Może z wyjątkiem tych nowych pasów pomalowanych taką chropowatą farbą antypoślizgową (na razie jest ich mało).
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Silent_BoB pisze:http://www.motocombo.pl/kategorie-257_262_129.html

zerknijcie na to
ja bym sie bał :)

poza tym ta cena to chyba z felga od razu :P
Awatar użytkownika
Kefir
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Wroclaw / Piaseczno

ELou!
Wedle kapci: tymczasem mam Brydzie, BT020 przod/021 Tyl. W ciezszych moto ludzie narzekali na 20-stki (ja tez): sliskie na mokrym, przod zabkuje, schodza dosc szybko.
Nastepne jakie wybiore beda, po prostu, TANIE czyli Heidenau K73 (podstwawowe) lub Shinko. Cena za zestaw oscyluje w okolicach 550 PLN. Przy okazji: czy ktos zna inne laczki w podobnym pulapie cenowym?
Cala zabawa w SM to dla mnie latanie bokiem. Oczywiscie, zaczekam na gmole (Sw-Mototech). Jestem tez swiadom ograniczen na winklach.
Uslizgi na bialym to standard, zwlaszcza na mokro. Warto wyrobic sobie odruch omijajania bialych linii niezaleznie od warunkow, z czasem robi sie to bezwiednie.

--
Pozdrawiam, Artur vel Kefir
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Ja tez szukam czegoś na mokre.
Teraz smigam na Dunlopach Maxx i leci "jak po wodzie".
Ucieka strasznie. A wcale nie sa tanie.

więc panowie cena to nie wszystko. wolę żeby mi szybciej schodziły ale żeby było bezpiecznie.

Propozycje?

znalazłem te maxxisy, ponoć są rewelka ale troszku drogie
do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
Awatar użytkownika
Kefir
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2009, 10:18
Lokalizacja: Wroclaw / Piaseczno

Elou!
Silent_BoB pisze:więc panowie cena to nie wszystko. wolę żeby mi szybciej schodziły ale żeby było bezpiecznie.
Z Dunlopem, poza ekstremalnie sportowymi laczkami, o euforii raczej nie slyszalem. Dziwne zreszta, w koncu u Angoli niby bardziej mokro ;)
W SM-ach bardzo duzo zalezy od oczekiwan kierownika. U Ciebie dojdzie geografia: Wrocek i te cholerne kostki oraz torowiska, prawda ;) Bedac we Wro mieszkam przy Drukarskiej - sporo tam tego.
Wracajac do tematu: wiedza grupowa dopiero sie tworzy. Na Twoim miejscu przyjrzalbym sie "wetom" Heidenau i w ramach zestawu przyczepniejszy przod. Dlaczego? Na dumykajacym zadem jest IMO latwiej zapanowac a czasem nawet cieszy gebe. Ucieczka przodu, jesli nie jestes zawodowcem to, najczesciej, koniec jazdy w sensie jazdy czarnym do dolu ;)
Uwaga. Wazne terminy: "Highside" oraz Lowside". Jesli beda chetni to podlinkuje nieco informacji.

--
Pozdrawiam, Artur vel Kefir
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

wielkie dzięki Kefir, o to mi chodziło
do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ja jeżdżę na heidenau K60, w teren idealne a na asfalcie średnio ale powiem Wam że ciężko na nich przypalić tył trzymając tylko przedni hamulec na szosówce w poprzednim wcieleniu mojej teraz już R robiłem to z łatwością!
Co do maxxis to mam mieszane uczucia jeżeli chodzi o przód.
Z reguły wszystkie które trzymają dobrze na ślizgim szybko schodzą.
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

a co powiecie o oponach marki AVON model Distanzia AM44 do xtx ?

AVON
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

do XTX ok ale w teren chyba nie mają szans
curier
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2009, 22:52
Lokalizacja: Lublin

Jak dla mnie AVON na duzy + w deszczu tez sobie radzi tylko ta cena o 1/3 za wysoka
http://www.netcar.pl/towar,,0,5-0,11554 ... ad=skapiec przyczepnosc znakomita ale 99.9% mojej jazdy to asfalt
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

elo,
cena kosmos,
do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
ODPOWIEDZ