XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Opony XTX/XTR

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

ostatnio wyhaczyłem w bardzo przyzwoitym stanie uzywana opone DUNLOP SPORTMAX (notabene za 20 zł a na allegro nówka jest za 570 zl :) ) sprawuje sie przyzwoicie mimo swojego wcześniejszego zużycia , raz nawet próbowałem 'stracic nia przyczepnosc' z pomoca przedniego hamulca ale przednie kolo tylko mi sie uslizgiwalo wiec wydaje sie ze podloza trzyma sie calkiem dobrze :P mam nadzieje, ze troche wytrzyma:P
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3617
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

a sprawdziłeś datę produkcji ? :>
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

tak sprawdzałem, jest z 2007 roku ale nie pamiętam który tydz;
jak wrócę do domu sprawdzę dokładnie i zedytuję post
Flaw, masz na myśli coś konkretnego ? :)
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3617
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Nie tak z ciekawości pytam, ale jak z 07 to loos ;)
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Jeżeli szukacie opon to polecam portal www.opony-felgi.pl Ja właśnie u nich kupiłem, wytargowałem opone Avon Distanzia 160/60 17 za 350 zł z przesyłką kurierską tylko dlatego ze opona z końca 2007 roku. Oczywiście dali fakture i gwarancję:) Uważam że to dobra cena zwłaszcza zę w netcarze ( www.netcar.pl ) i innych portalach chcieli za taką samą prawie 700 zł i rocznik 2008 !
thiev1
Posty: 8
Rejestracja: 07 sie 2009, 17:34
Lokalizacja: mazowsze

jezdzi ktos na mitasa e 07?? a moze e 09?? jezdze przewaznie w terenie ale nie chce zakaldac kostki bo jakas dojazdowka sie nie raz trafia asfaltem a i po miescie rundke tez lubie strzelic, ewentuallnie metzeler sahara enduro3 ale one bardziej na bloto chyba, kto jezdzi xtr w terenei niech sie wypowie i doradzi
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Temat był poruszany na forum wielo krotnie nawet coś w tym dziale. Ja śmigałem na 07 i 09 aktualnie na 09 i po wszystkim czym można przejechać, czyli po wszystkim.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

a co powiecie na
tyl:
c02
albo
c10

e09 i e07 nie przekonuja mnie :/.. boje sie, ze kostki maja 'za plytkie' i ich wydajnosc w terenie bedzie mala :/..

i jeszcze jedno (glownie do pancia chyba):
jakie romiary opon (kostek) macie na felażkach?
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

na c02 nie polecisz na czarnym za duzo a e09 juz wzglednie da rade... Twoja propozycja chyba wylacznie na off
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

darth0s pisze:a co powiecie na
tyl:
c02
albo
c10
c02 owszem ale C10 nie ma rozmiaru na 17" :-/

pozostaje Ci E-09
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

ja jezdze na e09 i chociaz to moja pierwsza opona to wg mnie daje rade w terenie, w glebokim piasku ogolnie slabo xt bo jest ciezki.

Z przodu mam c21 i bardzo ladnie wg mnie sie sprawuje, w piasku niezle wybiera, kamienie szutry bardzo dobrze.
Ten zestaw wg mnie jest optymalnym jesli troszke chcesz wrzucic na afalt.. chociaz sugeruje uwaznie hamowac przodem
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Założyłem jakiś czas temu MCE Karoo: http://www.duell.fi/images/webkuvat/34-MCE_Karoo_T.jpg
Nie mam rzadnego doświadczenia z oponami tego typu ale moje odczucia po kilkuset zrobionych kilometrach są bardzo pozytywne. Zaraz po założeniu dziwnie się zachowuja na asfalcie, w zakręcie tak jakby w pewnym miejscu miała pewien opór, znika to bardzo szybko jak tylko krawędzie kostek się zrobią bardziej okrągłe. Dodam że na tył założyłem 140 więc szersze o rozmiar niż fabryczne. Na asfalcie nie odczułem jakiejś dużej zmiany między karoo a tourance (tourance dają chyba trochę więcej pewności w zakrętech) natomiast w terenie jest o niebo lepiej. W końcu da się jechać w piachu i jest sterowność, w błocie i na trawie również zdają egzamin. Bardzo uniwersalna opona i jestem bardzo zadowolony z jej zakupu. Komplet mnie kosztował 420zł więc i cena była dobra jak za tego typu opony
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

C-02 zajebista oponka i kostki są stożkowe więc łatwo się oczyszcza ;-) najszersza niestety 130 :-/ C-21 następny słuszny wybór łatwo się oczyszcza daje rade w każdym terenie ;-). Brat jeździ na takim zestawie, jeżeli chodzi o E-09 według mnie najlepsza opona jeżeli chodzi o połączenie dwóch światów on i off. Tył jest zajebisty przód się ślizga na mokrej ziemi i tym podobnym terenom. Ale daje radę na szutrach, Tył się ślizga, ale wciąż walczy i długo wytrzymuje ;-)
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Pancio twoje oceny/opisy opon powinni zamieszczać producenci ;-)
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

drodzy,
dziekuje bardzo zza rady.

jako, ze jestem zodiakalnym lwem to oczywiscie wiem wsyzstko najlepiej i postanowilem zaryzykowac.

na tyl idzie:
Obrazek
c12 ICE

na przod idzie:
Obrazek
c01 lub
Obrazek
e06

jak myslicie?

i przy okazji - jakie macie rozmiary gum z przodu i tylu?
ODPOWIEDZ