XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Ładowarka do akumulatora

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Jak w temacie i opisie. Z czego korzystacie, czy warto zainwestować w taką ładowarkę. Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie. Rozglądam się za jakimś automatem który podłącze na czas zimowy i odłącze kiedy śnieg stopnieje i potrzebuję opini czy warto zainwestować w takie urządzenie itd.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ja zwykłym prostownikiem doładowuję raz na miesiąc. :-D
Automat który by rozładowywał i ładował co jakiś czas to chyba niezły pomysł. ;-)
Samo ładowanie nawet małe, to chyba niezbyt dobre dla aku. :-/
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3617
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Ja na początku tego sezonu podłączyłem akumulator który spędził całą zimę w domu i muszę powiedzieć, że nie było żadnych problemów z odpaleniem.
Swego czasu w lidlu był dobry i niedrogi (50zł) taki sam jak ten na allegro http://www.allegro.pl/item796556169_ele ... cesor.html w sumie to mogłem go kupić...
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

podczas zimy raz doładowałem akumulator i w tym sezonie nie miałem z nim żadnych problemów.. ważne, żeby akumulator był przechowywany w zimę w jakimś cieplejszym miejscu (garaż, piwnica)
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Zgodzę się z Flawem i Starostkiem, według mnie to bezobsługowe akumulatory. Na zeszłą zimę po prostu przeniosłem go do domu, na rozpoczęcie podłączyłem i zapalił od pierwszego. Ciekaw jestem jak będzie tym razem, bo zakładam że mam w swojej Yadźce akumulator od nowości czyli od 2005 roku, a średnio z tego co czytałem akumulator tego typu przy normalnym użytkowaniu wytrzymuje 3-4 lata...
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Bajros, moj juz jest na wykonczeniu, niestety do tej pory trzymalem go w zimnie, ale jak odpalilem bez problemu po 2 tygodniach stania i pochodzil z 10 minut... pare raz zgasl i kaput! Tylko prostownik go wskrzesza ;) zobacze jak teraz bedzie w sobote. Tez mam 2005 rocznik.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Ja w zeszła zime aku mialem w domu i z odpaleniem zero problemu, w tą nie wyciagalem z moto wiec zobaczymy czy bedzie jakas roznica:)
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

akumulatorki żelowe są dość wrażliwe na niską temperatu więc jak masz w garażu zimno to może być już bezużyteczny na wiosnę.
ja już mam przy swoim iksie drugi aku ponieważ poprzedni właściciel go tak załatwił, zostawiając długo moto w zimnie i nie odpalając
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Ja czy to w moto czy w innych pojazdach dla zdrowotnosci odpalam raz w tygodniu czasem raz na 10 dni, chwile przelece sie czy to autem czy traktorem. przy moto czy skuterze stawiam na jakis stojak, wrzucam drugi bieg i chwile tak chodzi... Profilaktycznie raz w miesiacu podlaczam prostownik na ok dobe i laduje malym natezeniem. Robiac tak juz od kilku lat nigdy nie mam problemow z odpaleniem czy zywotnoscia akumulatora licząc rozsadnie ze aku powinien minimum 4 lata "gadać".
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

starostek pisze:akumulatorki żelowe są dość wrażliwe na niską temperatu
Garaż mam nie ogrzewany więc temp. nie jest wiele wyzsza niż ta na zewnątrz a ostatnio to ponad -20 u mnie było. Nie kupiłem ładowarki, doładowałem prostownikiem choć napięcie na nim było 12,86V. Motor jest z 2008 więc jeszcze akku dobre powinno być.
Arrasq jeśli już odpalasz to tak by się dobrze zagrzał bo świecy nie służy jak sie dobrze nie wygrzeje od temperatury.
Odpowiedzi nadal nie znam bo nikt nie ma takiej ładowarki, na razie się dowiedziałem że jak coś tańszego się kupi to szybko się konczą bo padają procesory. Akumulatory żelowe sa drogie to myśłałem o tym by zainwestować w ładowarkę bo i tak można ją uzyć do samochodu w razie czego ale jak mam wydac 300-500zł to jeszcze to mocno przemyślę.
Berserkers sprzedawałeś może takie ładowarki w swoim sklepie?
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Paweł akumulator żelowy dobrej firmy LP, do huski kupiłem za 140zł z przesyłką !
Szkoda zachodu z tą ładowarką :-P
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

w styczniowym numerze MOTOCYKLA na str. 86 jest wzmianka odnośnie automatycznej ładowarki do akumulatora o jaką Ci chodzi bonzo. ładowarka YEC-8 wypuszczona przez YAMAHĘ, pracuje w zakresie temperatur od -20 do +50 stopni. Cena 210 zł. Więcej znajdziesz na: www.yamaha-motor.pl tel. 22 331 97 77
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Od 14 stycznia ( czyli dzisiaj ) w Lidlu są ponownie do kupienia te ładowarki mikroprocesorowe, zakupiłem dzisiaj rano za cenę 69zł i polecam bo za tą cenę z tymi funkcjami nić lepszego nie znajdziecie. SPrzęt bardzo dobrze wykonany i o dziwo nie z Chin tylko z Holandii
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Dzięki Rodman śmignę po pracy obejrzeć :-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Mam to samo tylko kupilem na allegro z 2 tygodnie temu. 74zl zaplacilem... dziala :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
ODPOWIEDZ