XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Co zrobiłem w swoim moto??

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wymieniłem olej i filtr :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Kupiłem DRZ400SM'08 (no bo mówią i piszą że czasem toto lepsze od WR250x to chce się przekonać) i też zmieniłem olej + filtr ;) Jeszcze tylko opony do wymiany (już zamówione) oraz padnięte sprzegięłko jednokierunkowe i przestane go odpalać "na pych" żeby podzidować bulgotnikiem po zadupiach hehehe
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Rut pisze:Robas,

Jak wymieniałeś napęd to w jakim był stanie, zęby wszystkie ? Łańcuch musiałeś naciągać często ? Czy wymieniłeś tylko ze względu na przebieg ? Pytam , bo na liczniku mam 19 500, napęd oryginalny, zęby wyglądają ok, łańcuch nie domaga się naciągania, trzyma wymiar pomiędzy ogniwem 1 i 16 i tak się zastanawiam czy wymieniać tylko ze względu na przebieg czy jeździć dalej póki co ...
Rut
Sorki, ale byłem na kanikułach, a z komórki postów nie mogę dodawać.
Więc tak... wymiary były na skraju normy, byłoby dobrze gdyby nie fakt, że rozciągnięty był jak szmata... nierównomiernie. Zębatka tylna minimalnie zużyta, przednia 50% tak myślę. Jeżdżąc z manetką odkręconą przy stałej prędkości czuć było jak nierównomiernie ciągnie. Wiadomo mechanik powie Ci, żeby wymienić. Sprawdź czy oringi nie wychodzą, czy wszystkie ogniwa równomiernie się zginają. Jak wszystko dobrze się spina to miałbym tylko większą uwagę na swój napęd.
Lewa
Awatar użytkownika
deny
Posty: 67
Rejestracja: 26 sie 2014, 12:12
Lokalizacja: Katowice

Shamowałem Ydzke.
Jest niezle , szczególnie w NiutoKwestii :twisted:

56 konia , 73 Niuta :mrgreen:

Obrazek
Wydech tłucze w ucho jak lokomotywa - napędzana singlem - to właśnie Yadwiga.

Dyndyryndryndyn - jednocylindrowy młyn :)
pawel
Posty: 248
Rejestracja: 21 paź 2015, 7:04
Lokalizacja: Kraków

Sezon jesienny się zbliża, więc (w końcu) włączyłem grzane manety :) Oraz wstawiłem USB wtyczke na kierę. Nareszcie GPS w MotoG3 będzie śmigał do końca ze mną. OsmAnd+ (w poziomicami) oraz GPS/Glonass daję radę wszędzie. Łącznie z dróżkami w parku :D
Awatar użytkownika
Pyra
Posty: 103
Rejestracja: 18 paź 2016, 8:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Polecam zajrzeć jak wyglądają Wasze rolki napinające ;-)
Obrazek
Z lewej nowa rolka zakupiona u naszego forumowicza Arkadius0, przy montażu zadałem sobie pytanie dlaczego nie zamówiłem jednej na zapas :-/
Obrazek
Obrazek
Przy okazji smarowanie łańcucha a że nie było czym zasłonić opony to wyciąłem taką rynnę z butelki pet.
Obrazek
pawel
Posty: 248
Rejestracja: 21 paź 2015, 7:04
Lokalizacja: Kraków

Pyra, co to za smarowidło?! :D
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Valvoline ;)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
pawel
Posty: 248
Rejestracja: 21 paź 2015, 7:04
Lokalizacja: Kraków

bonzo pisze:Valvoline ;)
Great! :D Dzięki!
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Zamontowałem 15L zbiornik IMS do DRZta ;)
tosiek
Posty: 351
Rejestracja: 11 kwie 2016, 16:29
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Kilka dni temu (jak cliwie lało) zamontowałem ponownie halogeny (przydadzą się na Twardzielu ;-) Poprzedni właściciel zamontował halogeny na gmolach, w miejscu wrażliwym na wywrotki więc je zdemontowałem i dumałem gdzie je umieścić. No i wylądowały na kierownicy, przykręcone do mocowania handguardów. Dorobiłem tylko mocowania (blaszki) na wzór oryginalnych z blachy aluminiowej.

Całość prezentuje się tak

Obrazek

Do tego wyłącznik i podpięcie do mojej centralki elektrycznej - zamontowałem takie szybko złączki pod czaszą lampy i nie muszę za każdym razem ciągnąć kabli do aku.
Łukasz zawny Tośkiem
https://gruuf.com/
tosiek
Posty: 351
Rejestracja: 11 kwie 2016, 16:29
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

A same halogeny to nie wiem co to jest, 4 diody w obudowie :)
Łukasz zawny Tośkiem
https://gruuf.com/
maramp
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2015, 13:21
Lokalizacja: Koszalin

Wymieniłem cylinder z tłokiem,wał,wszystkie łożyska,pompę olejową,wyczyściłem smok olejowy i ramę oraz sitko w ramie-było zaklejone, oczywiście wszystkie uszczelki i oringi oraz uszcelniacze. Po tym zabiegu pierwszy raz usłyszałem jak ten silnik powinien pracować.Od samego początku był luz na łożysku stopki korbowodu i zatarte łożysko skrzyni biegów.Najprawdopodobniej poprzedni właściciel oszczędzał na wymianie oleju. Czasami słuchałem innych xt'ków na youtubie i brzmiały zupełnie inaczej ale na żywo nie miałem okazji. Przed faktem rozsypania się łożyska korbowodu chciałem sobie kupić transalpa ale włożyłem tyle serca w ten remont, że długo się nie pozbędę yadwigi. Dźwięk silnika jest tak soczysty i aksamitny,że można go słuchać godzinami.
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Dzisiaj a raczej wczoraj wymieniłem świecę, wyczyściłem filtr powietrza i wymieniłem płyn w chłodnicy.
Loud pipes, saves lives.
Bart76
Posty: 28
Rejestracja: 18 lis 2017, 15:59
Lokalizacja: Stare Babice

Yello,
Powoli ubieram swą golaskę:
* kiera Accel sh-07
* handguards Leoshi
* mocowania kiery Yama xtz 660 - up 2,5cm
* podnózki (kły) kierowcy Yama xtz 660
* gniazdo zapalniczki
* rolki łańcucha selfmade by Bicio (poliamid) - jak coś może zrobić więcej
na dziś tyle...
Pozdro
Bart
ODPOWIEDZ