XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

łańcuch ociera o wahacz

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
lucaszz
Posty: 31
Rejestracja: 30 gru 2011, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Czy któryś z posiadaczy X-a po '08 miał jakieś nieprzyjemności przez przytarty przez łańcuch wahacz? Zagapiłem się z lekko wymianą i na trasce przytarło mnie wahacz tak jak koledze "mikgar". Mam w planie teraz trip 1500km z plecakiem i zastanawiam sie czy aby wahacza nie wymieniać xD
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Zmieniaj wahacz-chętnie odkupie od Ciebie stary ;)
Wszystko zależy od tego jak gruby jest tam materiał i jak głęboko został łańcuchem zorany.
Nie widzę uszkodzenia więc też nie widzę powodów do paniki-mimo to ofertę kupna nadal podtrzymuję ;)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
deny
Posty: 67
Rejestracja: 26 sie 2014, 12:12
Lokalizacja: Katowice

A ja z podobnym pytaniem,

Ma ktoś fotę jak wygląda łańcuch od wyjścia z zębatki zdawczej , bo przysiągłbym że była tam taka rolka napinacz jakby ... a teraz patrzę a jej tam nie ma i mi łańcuch czasem trze o wydech z dołu.... niech mnie ktoś oświeci bo już mi się "chopki" stawiają czy ja tam coś takiego widziałem czy nie....... :-P

Edit - już wiem gdzie ma być .. ale wygląda na to że mi mocowanie również zeżarło.

Na czym ona tj stelaż rolki był mocowany - jednostronnie czy dwustronnie i śruba przechodziła jakby przez dwa mocowania?


Pozostało tylko spawać płytkę i nawiertać dziurkę?? Czy jest jeki element wymienny?
Jak kotś może ma fotę gołego mocowania albo by mi pomierzył na wzór byłbym wdzięczny.

Foto znależione
Obrazek

Edit 2-

Obczaiłem wszystko , wygląda że mocowanie jest jedno wychodzące jakby a ramy dolnej/ elementu ramy. Było jedno. Czy w naszych sprzętach jest jak no foto że rolka jest mocowania z prawej strony rolki? Jak się mylę poprawcie mnie.

Jakim cudem rolkę mi ścięło razem z mocowaniem nie wiem , jedynie przychodzi mi do głowy przeciągnięty łańcuch podczs ostatniej jazdy. Dziś popuściłem.

Całe szczęście keta dotyka wydechu tylko jak moto przepycham na pusto - jak siądę czyli pod obciążeniem jest naciągnięty na tyle że nie dotyka wydechu.

Miał już ktoś tak - jakiś patent na powrót do koncepcji moto z dolnym napinaczem łańcucha?? :-P
Wydech tłucze w ucho jak lokomotywa - napędzana singlem - to właśnie Yadwiga.

Dyndyryndryndyn - jednocylindrowy młyn :)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

deny, Na śrubie mocowanej jednostronie jest tulejka metalowa, potem coś ala teflonowa/ertalonowa tulejka i dopiero na to guma.
Pod tym linkiem ma stronie 25 katalogu znajdziesz te części (17,19,20,21,22)
http://yamaha-sklep.pl/produkt/pdf/382/xt660r

Dodatkowo gdzieś na forum pod hasłem "rolka" na bank będą dodatkowe informacje.
Z moich obserwacji jest to jedno z najczęstszych zaniedbań podczas wymiany zestawu napędowego :)
Te rolki potrafią się na prawdę szybko wyrabiać jeśli są zabrudzone, nie mają smarowania a łańcuch jest napięty.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 436
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Tu masz zdjęcie i cenę całego zestawu:
dolna rolka napinacz łańcucha
Awatar użytkownika
deny
Posty: 67
Rejestracja: 26 sie 2014, 12:12
Lokalizacja: Katowice

ZIBI pisze:Tu masz zdjęcie i cenę całego zestawu:
dolna rolka napinacz łańcucha
Spoko - szkoda że nie mam także mocowania samej rolki.... :roll:
Bedę musiał dorobić 8-)

Czy dolna i górna są takie same??

W katalogu części Yamaha poszczególne części mają inne numery ale czy to nie to samo?
Wydech tłucze w ucho jak lokomotywa - napędzana singlem - to właśnie Yadwiga.

Dyndyryndryndyn - jednocylindrowy młyn :)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Nie to samo.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

1

resztę poprawię wieczorem
sory.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2015, 18:10 przez wit, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

witu, popraw linki bo coś się nie otwierają :(
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
ODPOWIEDZ