XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Chinskie klamki sprzegla i przedniego hamulca

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Seaborg7
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2014, 16:26
Lokalizacja: Konin

Witam.
Chce zapytac was o opinie chinskich klamek sprzegla i hamulca.
Przymierzam sie do kupna modelu o regulowanej dlugosci i licze ze ktos kto takowe posiada wypowie sie pod moim postem ;)
Planuje zamowic towar prosto z Chin- znacznie lepsze ceny niz te ktore figuruja na allegro.

http://www.aliexpress.com/store/product ... 35369.html
DT50sm 2005r -> WR125r 2009r -> XT660x 2008r
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Pozwól tylko, że zapytam, na jaką skalę planujesz ten import i czy już to sprawdzałeś w agencji celnej?
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

nie miałem do czynienia z tymi klamkami, ale wyglądają super. Jak byś zamawiał to bym też wziął parę, zawsze to mniejsze koszty przysyłki;)
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Ściągam systematycznie coś od Chińczyków i dopóki są to pojedyncze sztuki i wartość zakupionych przedmiotów nie przekracza 150€, to cła nie zapłacisz. Możesz zostać jedynie wezwany do urzędu celnego, aby udowodnić ich wartość i to że nie przekroczyło 150€. Jak przekroczy, to doliczą cło i tyle.

Na większą skalę to lepiej już kupować na alibaba i doliczać oczywiście cło i VAT.

Aliexpress, to platforma handlu detalicznego. jak nasze alledrogo.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
Awatar użytkownika
Rut
Posty: 175
Rejestracja: 15 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Gdynia

Wit ma podobne tyle, że nieregulowane

http://xt660.pl/viewtopic.php?p=70819&highlight=#70819
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 436
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Ja też mam podobne wzór titaxa, sprawują się bardzo dobrze montaż bez problemu, pasują w miejsce oryginalnych bez przeróbek.
Swoje odkupiłem od kolegi który sprzedawał moto na allegro.

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Seaborg7
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2014, 16:26
Lokalizacja: Konin

SayTen, jezeli juz to kupowalbym tylko i wylacznie dla siebie ;-)
Goral, przesylka za pomoca chinskiej poczty jest darmowa, a kurier w tym przypadku to bezsens.

Bardzo podoba mi sie model o regulowanej dlugosci, a ten na polskim allegro jest niedostepny, dlatego decyzja o zakupu z Chin
DT50sm 2005r -> WR125r 2009r -> XT660x 2008r
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Płatności kartą kredytową, lub debetową, która ma możliwość płacenia przez internet. Lepiej wcześniej to sprawdzić, aniżeli stresować się już po zakupie. Na płatność jest tylko 3 dni.
Najlepiej założyć wirtualne konto walutowe i kupować USD w wirtualnym kantorze.
Kupując u niepewnych sprzedawców ryzykujesz zablokowaniem środków na 3 miesiące. Sprawdzaj feedback danego przedmiotu oraz opinię o sprzedawcy, a się nie przejedziesz.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Pytałem, bo przy sprowadzaniu z Chin są te dodatkowe - celne - koszty. Na szczęście ugryzłem się w klawiaturę, gdyż kolega Arek okazało się ma doświadczenie z zakupami małych ilości.

Co do płatności - ja mam konto na topfx. Ciekawy kantor internetowy. Jest również opcja wysyłania przelewów w innych walutach niż masz konta przez nich. Zapytaj tylko ile będzie taki przelew kosztował przez wysłaniem kasy. Bezpiecznie i szybko pracują.
kolasgsxr
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2015, 14:54
Lokalizacja: Wawa

A ja polecam kantor.aliorabnak.pl Nie musisz mieć u nich konta żeby je założyć. Co jest super to np. darmowe karty do kont walutowych ($, Eur, funt), którymi możesz płacić przez internet np. w Eur beż żadnych opłat, prowizji itp jak w przypadku PayPal-a (ja tak płacę w aliexpress). Kupujesz walute po kursie niższym niż w "zwyjkłym banku" lub Paypalu i do tego nie płacisz żadnych prowizji za przelewy w walucie itp.
Lub inna przydatna rzecz, możliwość wypłaty podstawowych walut w gotówce w oddziłach Alioru - bez żadnych opłat. Na wakacje - super sprawa.
Awatar użytkownika
jeivi
Posty: 191
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:11
Lokalizacja: Tu i tam ;-)

Panowie, szukam tych krótkich chińskich klamek na alledrogo i nigdzie w wykazie motocykli nie znajduje xt 660.... A wiem że kilka osób kupiło te klamki...Czy nasz xt ma klamki , które stosuje się w innych motocyklach?? Ktoś podpowie jaki motocykl ma takie same klamki jak xt 660?? Będę wdzięczny i na zlocie stawiam browar ;-)
Awatar użytkownika
Jacek_l
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2015, 22:53
Lokalizacja: Tarnów

WR 426 - for sell albo na zamiankę
Awatar użytkownika
jeivi
Posty: 191
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:11
Lokalizacja: Tu i tam ;-)

A może ktoś zna jakieś motocykle w których zastosowano takie klamki jak w xt??? Bo chciałbym zakupić w Polsce ;-)
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

napisz do gościa zapytanie
http://allegro.pl/krotkie-klamki-sporto ... 12668.html
ja tak zrobiłem i wystawił prywatną aukcję.
To raczej inny sprzedający ,mój był z Warszawy.
Awatar użytkownika
jeivi
Posty: 191
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:11
Lokalizacja: Tu i tam ;-)

Do tego już pisałem nie ma na stanie, ale kazał ustalić czy od innego jakiegoś moto nie będą pasowały :mrgreen: To ustalam ;-)
ODPOWIEDZ