XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Czyszczenie szprych

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Pyra
Posty: 103
Rejestracja: 18 paź 2016, 8:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Cześć, napiszcie proszę w jaki sposób radzicie sobie z utrzymaniem szprych w nienagannym stanie. W sobotę postanowiłem je wypucować ale ciepła woda z płynem do naczyń fairy nie dała rady :roll:
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

W długi zimowe wieczory poprzedniego roku rozgrzewając się napojami procentowymi przysiadłem z pasta polerską i szmatką :) Żmudna i podła robota :-P
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

cieżki temat w każdym moto, nawet jak wyczyścisz tył to brud chwyta sie bardzo szybko, jedno jest pewne nie czyścić niczym co może zedrzeć wierzchnią warstwę. I tu podłacze sie z pytaniem czy szprychy są z nierdzewki czy ocynkowane tylko ? u mnie nie ma na nich śladu korozji
Awatar użytkownika
MotoholiQ
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2016, 15:34
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Ja w swojej yamaszce zwilżam szmatke benzyną delikatnie i wystarcza żeby z grubsza zmyć co twardsze. Sprawdzone bo znajomy też tak robi :) a pomiędzy szprychami na feldze szczoteczką do zębów :-P co do szprych wydaje mi się że nierdzewka.
Awatar użytkownika
Pyra
Posty: 103
Rejestracja: 18 paź 2016, 8:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

zacznę od benzyny ekstrakcyjnej i później polerka pastą np. Tempo. Powrzucam zdjęcia przed i po :-)
Znalazłem dużo pozytywnych opinii o paście Autosol metal polish, używał ktoś?
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Pyra pisze:Znalazłem dużo pozytywnych opinii o paście Autosol metal polish, używał ktoś?
Ja używałem, jest ok.
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

MotoholiQ, Pomiędzy szprychami używasz szczoteczki do zębów? Z tego co wiem taka szczoteczka ma twarde włosie co może doprowadzić do rysowania felgi. W Twoim przypadku na czarnej feldze widać dosłownie wszystko.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Myjka ciśnieniowa i chemia do mycia motocykli, to jest to co stosuję i działa. Ważne żeby chemia miała wyraźnie napisane że nie niszczy aluminium, chromów itp.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Pyra
Posty: 103
Rejestracja: 18 paź 2016, 8:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

a więc po głębszej analizie pasta tempo odpadła, zamówiłem autosol metal polish i k2 felix. bonzo czego dokładnie używasz?
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

OEM szprychy sa z badziewnej "rdzewki" pokryte słabej jakosci ocynkiem.Włoskim :) hehe
Polerka tego bardzo szybko zetrze ten marny ocynk i bedzie rdzewiało. Sprawdzone :p

Polecam wymiane na nierdzew od offtheroad...
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3617
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Pyra, kup sobie nakładki na szprychy i po problemie.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
MotoholiQ
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2016, 15:34
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

TexaS, nie jest to nowa szczoteczka, zużyta miotła raczej to nazwę, nie rysuje felgi :)
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

Uff :-P
Tak ma być!
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Pyra coś takiego, tylko ja akurat mam z Polo ale na ich stronie nie mogę znaleźć więc daję link do Louis : https://www.louis.eu/artikel/procycle-g ... =181890551
Jeśli będziesz kupował to koniecznie sprawdź czy jest bezpieczny dla lakieru, aluminium i chromu. Dobrze jak jest w formie żelu wtedy nie spływa z mytych powierzchni.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 436
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

bonzo pisze:Pyra coś takiego, tylko ja akurat mam z Polo ale na ich stronie nie mogę znaleźć więc daję link do Louis : https://www.louis.eu/arti...?list=181890551
Preparat jest w motoakcesoria jak i inne tego producenta.

https://www.moto-akcesoria.pl/pielegnac ... results=72

https://www.moto-akcesoria.pl/szukaj?co ... it_search=
ODPOWIEDZ