XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

montaż dodatkowych lamp LED

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

hej, kupiłem tanie dwa ledowe reflektorki i zastanawiam się czy montować wogóle wyłącznik czy podłączyć na stałe? dużo prądu to nie bierze a będzie mniej kabli na kierownicy. Alternator powinien dać radę?
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Hej. Ja właśnie skończyłem, ale montowałem również włącznik, fakt kabli dodatkowych od groma. Jak będziesz miał bez włącznika to będą Ci na stale świecić... jak tanie to pewnie bez homologacji, oślepianie,policja, badania techniczne itp. Swoje mam dosyć mocne, więc używać będę zwykle na bezdrożach.
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

a jak je zaczepiłeś? ja kupiłem coś takiego jak na zdjeciu i zastanawiam sie do czego podczepić...

Obrazek
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Mocowanie zrobiłem sam posiłkując się pomysłem z tej lektury: http://kickstarter.org/files/users/jav/ ... d_Book.pdf

U mnie wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja nie spawałem jak w tej lekturze tylko ześrubowałem wszystko - nie do końca jestem zadowolony, bo trochę jednak drgają, ale pewnie jeszcze coś pozmieniam lub zmodyfikuję.
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

no wyglada dobrze, a Twoje reflektory sa homologowane?
Dawales jakiś przekaznok? bo ja nie zamierzam, podepnę tam gdzie jest fabrycznie wtyczka zostawiona pod zegarami.


Ja je potrzebuje w zasadzie tylko off-road i we mgle bo lampa tenerki marna strasznie.
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Homologacji nie ma. Kabelki podpiąłem do zasilania pod zegarami za pomocą złącz hermetycznych Superseal, więc po przekręceniu kluczyka jest prąd o ile włącznik halogenów będzie w pozycji ON 😁
ODPOWIEDZ