XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Yamaha XT 660R przebieg 300km Możliwe???

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Ninja
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2018, 14:28
Lokalizacja: Lublin

Co myślicie o tym: https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xt-660 ... 7563727811
możliwe?? warto?
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

Nie mówię nie, ale moim zdaniem coś jest na rzeczy.

Niby tylko 300 km, a okleina już zmieniona? Gdzie OEM?
Korek wlewu paliwa również.

Osłony stacyjki (bo chyba tak to można nazwać) kto się czepiał?

Widzę, że to handlarz więc za darmo tego nie robi... musi coś na tym zarobić. Pytanie za ile kupił XT'ka z tak małym przebiegiem?
Moim zdaniem podobna sztuka za granicą kosztuje odpowiednio więcej z uwagi na swój mały przebieg.

Może zbyt mocno dramatyzuje?
"nie było nim jeżdżone prawie wogóle ale historie opowiem przez tel ponieważ troszkę by o tym pisać."

Dzwoń i słuchaj, bo taka historia może zdarzyć się raz na X lat. :-D
Ostatnio zmieniony 07 sty 2018, 16:55 przez TexaS, łącznie zmieniany 1 raz.
wojtekz
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2015, 22:24
Lokalizacja: Rzeszów

Stacyjka chyba coś kombinowana i nie oryginalna? I napis made in china na lince czy wiązce przewodów?
Była wr426r i yz250f a jest xt660r
Ninja
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2018, 14:28
Lokalizacja: Lublin

czyli ta okleina nieoryginalna? a te napisy to faktycznie tez cos na rzeczy?
dzwonilem, jutro jade zobaczyc.podobno skradziony w 2004 zaraz po kupnie potem odkupil angol i niemógl odpalic bo imo polus sprowadzil i odpalili go dopiero w polsce. Okaze się jutro,zweryfikuje na Miejscu. Na co tam szczególnie zwrócić uwagę? podobno opony oem z2004 z cyckami na srodku.
wojtekz
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2015, 22:24
Lokalizacja: Rzeszów

Napisy świadczą prawdopodobnie że ta część była wymieniana co przy tym przebiegu było raczej mało prawdopodobne. Ale jak po kradzieży to całkiem możliwe.
Skradziony-odnaleziony-kupiony- po 14 latach dopiero go odpalili? Długo im zeszło ale może może: :mrgreen:
A na co szczególnie zwrócić uwagę..? Chyba na dokumenty i legalność tego moto.
Była wr426r i yz250f a jest xt660r
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Jest taka strona hpicheck.com, gdzie możesz sobie sprawdzić historię danego pojazdu z Anglii wyłącznie po numerze tablicy , może warto zainwestować. Z tego co widzę ktoś go w 2009 opłacił, ale tylko tyle widzę za darmo. No i zwróć uwagę że ten sprzęt może być pod owiewkami mega skorodowany. Tego bym się bał. Ja mam motocykl z Anglii który był tam garażowany a i tak widać trochę rudej.
Loud pipes, saves lives.
Ninja
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2018, 14:28
Lokalizacja: Lublin

Sprawdzilem, wynika z tego niewiele. przebiegu niema,tylko jakis szacowany. w 2009 roku skonczylo sie ubezpieczenie.nie bylo zgloszonych szkod. jutro popolodniu pojade obczaic i dam znac czy kupione;)
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

Daj znaka bom ciekaw! :-D
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3301
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Ninja, to czekamy na info po oględzinach.
Moto zapewne pokradzieżowe jak pisaliście, stąd wymieniona stacyjka, korek wlewu, no i pewnie zamek pod siedzeniem. Warto zwrócić uwagę na korozję o której pisał maciokrk. Po kilku zdjęciach - moto wygląda na kompletne, rocznik 2004. Sprawdź opaski na wężach chłodniczych, ciekawe czy płyny wymienione po tylu latach? Dobrze by było abyś zapoznał się także z obsługą ECU, wtedy mógłbyś część informacji z kodów odczytać. Okleina z tego co poznaję robiona u Nas w motoOSW, także można domniemać że już naklejana również u Nas. Co do opon to bym się się na nich nie skupiał, zapewne są do wymiany skoro są od nowości :)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Ninja
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2018, 14:28
Lokalizacja: Lublin

Niestety dzis nie dalem rady podjechac.prawdopodobnie w srode pojadę.oczywiscie dam wam znaka po ogledzinach.
Ninja
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2018, 14:28
Lokalizacja: Lublin

byłem widziałem kupilem
:->
generalnie przebieg prawdziwy... to widać, ale jest sporo do zrobienia. Od stania uszczelniacze spekane. łańcuch zardzeqialy opony popękane. ale uważam że będzie dobra maszyna po dołożenie trochę jewro😋
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

To teraz pochwal się zdjęciami :)
Loud pipes, saves lives.
Ninja
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2018, 14:28
Lokalizacja: Lublin

zrobiłem dziś przegląd dałem kwity do tłumaczenia, jutro go rozkręca i zamawiam graty😉porobię fotki i wstawię
😉
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

Ninja pisze:zrobiłem dziś przegląd dałem kwity do tłumaczenia, jutro go rozkręca i zamawiam graty😉porobię fotki i wstawię
😉
dużo rudej czy nie ma tragedii?
Loud pipes, saves lives.
Ninja
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2018, 14:28
Lokalizacja: Lublin

Rudej praktycznie niema,troche przy mocowaniach zbiornika i w zbiorniku ale moim zdaniem niegroźna,stopka boczna troche zarudziala i tyle, rama luxusowa.Silnik jest trochę poobłażony,aluminium sie poutlenialo,ale mi to nie przeszkadza :mrgreen: . Najgorszy chyba jest amor z tylu bo zaczoł się lać po przejechaniu sie.
ODPOWIEDZ