Aprilia Pegaso 650 Trail - warta uwagi?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Baca90
Posty: 15
Rejestracja: 13 wrz 2017, 10:19
Lokalizacja: Kraków

Hej,

Od jakiegoś czasu szukam R lub Z w normalnych pieniądzach, jednak w mojej okolicy nie ma nic ciekawego. Pojawiła się niedawno całkiem ładna Aprilia Pegaso 650. Z tego co wyczytałem ma identyczny silnik jak XT. Ktoś coś wie na temat tego modelu, warto się interesować? Martwi mnie trochę krótki skok zawieszenia (175mm). Motor z przeznaczeniem 50% asfalt 50% las, z czego nie chcę zapuszczać się w błoto po pas, raczej leśne drogi, lekkie błoto, bez topienia.
tosiek
Posty: 351
Rejestracja: 11 kwie 2016, 16:29
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Pegaso 650 to brat BMW F650 (robione w tej samej fabryce) przy czym Pegaso było lepiej wykonane i mniej awaryjne niż BMW (!!!) ale oczywiście BMW lepiej się sprzedawało i trzyma cenę (!!!).

Kolega ma tego sprzęta i ogólnie do spokojnej turystyki i lekkich offów jest w porządku, niezawodny silnik Yamahy, wysoka przednia szyba (można dodać deflektor i będzie już mega super). W sumie ten skok zawieszenia to nie ma dla Ciebie znaczenia skoro nie planujesz taplać się w błocie. Zresztą ten sprzęt ma za dużo plastiku na sobie, który łatwo uszkodzić w trudnym terenie. Drugi kolega ujeżdżał Pegaso z plecaczkiem i był zadowolony. A przy okazji był mechanikiem i mógł porównać Pegaso z BMW na warsztacie i sam stwierdził, że woli Pegaso ;-)

W sumie to nie wiem co chcesz wiedzieć, jeśli nie jesteś fanboyem BMW to Pegaso jest lepszym wyborem. Oczywiście trzeba sprawdzić czy wszystko z nim w porządku mechanicznie jak przy zakupie każdego sprzęta. Z częściami nie ma problemu, w Wawie mam namiar na warsztat, który specjalizuje się w włoszkach jakbyś potrzebował jakiejś specjalistycznej naprawy lub oryginalnych części.

http://ismserwis.pl/
Łukasz zawny Tośkiem
https://gruuf.com/
Awatar użytkownika
Baca90
Posty: 15
Rejestracja: 13 wrz 2017, 10:19
Lokalizacja: Kraków

Dzięki. Ogólnie chciałem wiedzieć czy model jest wart uwagi, bo na forach zagranicznych spotkałem się z różnymi opiniami. Szkoda, że tych motongów jest jak na lekarstwo. Tego w okolicy odpuściłem, widać było, że często wypadał w nim zapłon na wolnych obrotach - słychać było dziwne prychanie i obroty skakały. Może świeca, może kable, ale też może być to coś grubszego.
maciekm90
Posty: 12
Rejestracja: 22 wrz 2015, 13:52
Lokalizacja: Dobra

Miałem Aprilie Pegaso Trail. Trail to wersja z szprychowych kołami i wysokim przednim błotnikiem i szyba, najbardziej nastawiona na turystykę z rodziny Pegaso :) Przejechałem ponad 30kkm i problem mialem z gubieniem iskry w czasie deszczu ( problem ustal po zaizolowaniu odsłoniętych styków) i urywajacą się linką sprzęgła. Silnik od xt więc niezawodny. Teraz mam xtx i Aprilia byla szybsza w porównaniu z nim. Ogólnie fajny sprzęt, stosunkowo niezawodny, nie ma się co bać włoszczyzny :-D
ODPOWIEDZ