XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Awaria skrzyni biegów

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Adiqu
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2018, 21:48
Lokalizacja: warszawa

Witam w kilka dni temu miałem nieprzyjemną sytuacje jadąc moja xtx jakieś 95km/h na piątym biegu w pewnym momencie zablokowało mi całkowicie tylne koło, wciśnięcie sprzęgła nic nie pomogło.

Po zatrzymaniu się okazało się ze biegi 5,4,3 są zblokowane, nie działa na nich sprzęgło. Motocykl cofniemy lub przysuniemy kilka centymetrów koło blokuje się na stałe i uniemożliwia wbicie jakiegokolwiek innego biegu.

Jedynki i luzu nie można w ogóle wbić, działa tylko dwójka ( o dziwo sprzęgło działa na niej). Dodam ze silnik chodzi normalnie na tej dwójce tak samo jak przed awarią.
zostałem zmuszony do powrotu 7km do domu na tej dwójce i nie działo się nic nieprzyjemnego.

Jakieś sugestie co mogło się stać, z góry dzięki za jakieś informacje :)
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

nie pozostaje nic innego jak sciagnięcie pokrywy sprzegła i zobaczenie co się posypało,
sugeruje też nie włączac silnika bo się coś więcej może popsuc. Swoją drogą luz na lince sprzęgła masz własściwy?
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

No raczej trzeba drzeć dekle i polukać do skrzyni biegów. Blokada koła przy 95 km/h miałem takie coś , ale mnie się urwał łańcuch . Herflik kiedyś ci zwrócę zapinkę KTM do łańcucha :)
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
Adiqu
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2018, 21:48
Lokalizacja: warszawa

Po głębszych oględzinach okazuje się ze sprzęgło działa prawidłowa, posypało się coś w skrzyni :evil: . Czas go oddać do jakiegoś serwisu, dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ