XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

W czym jeździcie, czyli jaki strój na xt660X

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
kajo11
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2017, 14:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zbieram się do kupna moto w tym roku (w końcu). Najpierw jeszcze prawko, ale zacząłem się już rozglądać za sprzętem, ale trochę nie wiem w którą stronę mam iść. Stąd moje pytanie w jakim sprzęcie jeździcie (kask, buty, kurtka itd) Chcę użytkować moto na codzień, ale nie bez względu na pogodę. W razie słabej, samochód. Dojeżdzam codziennie do pracy 30-40km. Na sprzęt myslę na początek przeznaczyc ok. 1,5 tys +kask
Wstępnie mysłałem o kasku Nishua Enduro Carbon ale jak z tym daszkiem, czy rzeczywiście na szosie duzo lepiej bez?
Buty podobaja mi sie adventure, wysokie, klamry, ale czy na codzien i raczej bez terenu to ma sens?
Dzieki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

To tak, poprzedni sezon jeździłem buty Alpinestars SMX-6, do tego kurta Alpinestars Valparaiso, spodnie Heed albo Jeansy motocyklowe, rękawiczki Shima. Na tez sezon zakupiłem buty Alpinestars Tech 7, koszulka Fox, kask Airoh Terminator i gogle Fox Airview Enduro. Jeden komplet będzie na miasto a drugi do offu.
Loud pipes, saves lives.
delirium
Posty: 537
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

na kasku i butach nie oszczędzaj i kup dobrej firmy bo szkoda głowy i nóg i wymieniać za rok znowu. Daszek bardzo przydatny jak się jeździ o wschodzie i zachodzie słońca ale nie konieczny.
Sprzęt ma przedewszystkim chronić a nie wyglądać dobrze, niestety budżet troche niski ale nie musi być wszystko od razu. Dobre, wysokie buty z gore-texem to koło tysiaca już, bez membrany nie radzę.
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

Myslę że zakupy zależą od stylu jazdy i oczekiwań. Ja kupiłem drogie rzeczy, bo jeżdżę na długie wyprawy. Jesli chcesz dojeżdżać do pracy to można trochę zejść z kosztami, ale niewiele. Moim zdaniem buty to podstawa więc nie ma co oszczędzać-sidi adventure ok 1200pln. Na ciuchach można chyba trochę zaoszczędzić, choć teraz sezon juz się zaczyna więc raczej nie upolujesz tanich ofert. Może warto pomysleć o używkach? Ja mój komplet "asfaltowy" oddałem kolesiowi i jest bardzo zadowolony.
pozdrawiam trolik
kajo11
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2017, 14:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

maciokrk pisze:To tak, poprzedni sezon jeździłem buty Alpinestars SMX-6, do tego kurta Alpinestars Valparaiso, spodnie Heed albo Jeansy motocyklowe, rękawiczki Shima. Na tez sezon zakupiłem buty Alpinestars Tech 7, koszulka Fox, kask Airoh Terminator i gogle Fox Airview Enduro. Jeden komplet będzie na miasto a drugi do offu.
Dzięki właśnie o to mi chodziło, konkretne modele zobaczę jak to wygląda
kajo11
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2017, 14:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

delirium pisze:na kasku i butach nie oszczędzaj i kup dobrej firmy bo szkoda głowy i nóg i wymieniać za rok znowu. Daszek bardzo przydatny jak się jeździ o wschodzie i zachodzie słońca ale nie konieczny.
Sprzęt ma przedewszystkim chronić a nie wyglądać dobrze, niestety budżet troche niski ale nie musi być wszystko od razu. Dobre, wysokie buty z gore-texem to koło tysiaca już, bez membrany nie radzę.
Właśnie kask wiedziałem że jakiś lepszy ale z tego wychodzi, że buty zjedzą mi dużo budżetu.😂
kajo11
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2017, 14:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

trolik pisze:Myslę że zakupy zależą od stylu jazdy i oczekiwań. Ja kupiłem drogie rzeczy, bo jeżdżę na długie wyprawy. Jesli chcesz dojeżdżać do pracy to można trochę zejść z kosztami, ale niewiele. Moim zdaniem buty to podstawa więc nie ma co oszczędzać-sidi adventure ok 1200pln. Na ciuchach można chyba trochę zaoszczędzić, choć teraz sezon juz się zaczyna więc raczej nie upolujesz tanich ofert. Może warto pomysleć o używkach? Ja mój komplet "asfaltowy" oddałem kolesiowi i jest bardzo zadowolony.
pozdrawiam trolik
A co składało się na ten komplet? Spodnie wkładasz do butów czy jak? Jakby do tego kupić spodnie Mx?
Awatar użytkownika
MonsterX
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2017, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Kurtka + Spodnie - RST Blade Black
Buty RST Tractech EVO III Black
Kask Fox V1 Race Black 2017
Gogle Scott Prospect
Rękawice Fox Legion Charcoal
delirium
Posty: 537
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

kajo11 pisze: A co składało się na ten komplet? Spodnie wkładasz do butów czy jak? Jakby do tego kupić spodnie Mx?
spodnie mx do pracy? chcesz sie przebierac i straszyć ludzi? :) poza tym takie spodnie są cienkie, nie maja ochraniaczy, trzeba by osobno. Bez sensu.

Do pracy to jeżdze w jeansach z wszytymi ochraniaczami na kolana i czarne wysokie buty (kozaki Dainese) co wyglądają normalnie jak spodnie sa na buty i juz.

Jedna para butów to zreszta i tak mało - do pracy para, w krzaki druga, na niedziele trzecia ;)
kajo11
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2017, 14:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

delirium pisze:
kajo11 pisze: A co składało się na ten komplet? Spodnie wkładasz do butów czy jak? Jakby do tego kupić spodnie Mx?
spodnie mx do pracy? chcesz sie przebierac i straszyć ludzi? :) poza tym takie spodnie są cienkie, nie maja ochraniaczy, trzeba by osobno. Bez sensu.

Do pracy to jeżdze w jeansach z wszytymi ochraniaczami na kolana i czarne wysokie buty (kozaki Dainese) co wyglądają normalnie jak spodnie sa na buty i juz.

Jedna para butów to zreszta i tak mało - do pracy para, w krzaki druga, na niedziele trzecia ;)
No niestety ale na razie to muszę jakoś wystartować w miarę możliwości uniwersalnie. Prace mam taką że i tak jak przyjeżdżam to się przebieram, więc nikogo nie strasze😂😂 ale może to rzeczywiście nienajszczesliwszy pomysł
Awatar użytkownika
Pyra
Posty: 103
Rejestracja: 18 paź 2016, 8:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

mam buty Shima SX-2 brązowe - wygodne przy chodzeniu po mieście, strasznie śliska podeszwa.
Druga para RST Tractech EVO III Black - przejechane w nich około 500km, wstępnie bardzo zadowolony.
Kurtka tekstylna Rebelhorn coś a'la Cubby III do tego spodnie tekstylne też a'la Cubby III - podpinki przeciwdeszczowe i ocieplające w komplecie.
Kask Rocc 770 - mechanizm opuszczania/podnoszenia blendy bardzo kiepski, pękł uchwyt suwaka wewnątrz kasku.
Rękawice Held Sparrow - całkiem spoko.
delirium
Posty: 537
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

szukaj okazji na necie, niekoniecznie na polskich stronach - kaski np najlepiej w UK kupować bo vatu nie naliczaja na nie, zapłaciłem za mojego araia 70% ceny polskiej a i przesyłka często za darmo.
kajo11
Posty: 9
Rejestracja: 17 wrz 2017, 14:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

delirium pisze:szukaj okazji na necie, niekoniecznie na polskich stronach - kaski np najlepiej w UK kupować bo vatu nie naliczaja na nie, zapłaciłem za mojego araia 70% ceny polskiej a i przesyłka często za darmo.
a podesłałbyś jakieś linki?
delirium
Posty: 537
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

kajo11 pisze:
delirium pisze:szukaj okazji na necie, niekoniecznie na polskich stronach - kaski np najlepiej w UK kupować bo vatu nie naliczaja na nie, zapłaciłem za mojego araia 70% ceny polskiej a i przesyłka często za darmo.
a podesłałbyś jakieś linki?
kask kupiłem tu: https://www.helmetcity.co.uk/
ciuchy tu: https://www.sportsbikeshop.co.uk/
i tu: https://www.motoin.de/

na ebayu UK tez coś trafisz dobrego.
Panocek
Posty: 125
Rejestracja: 09 kwie 2018, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Mam Nishua Enduro Carbon, daszek przypomina o sobie powyżej 120kmh, a tak to kask w porządku, bardzo lekki, dobra wentylacja i kapitalne pole widzenia. Wyciszenie jest przeciętne, więc prędkości powyżej przepisowych na dłuższą metę są niewskazane :-P za to pinlock wskazany

Kurtkę, spodnie/jeansy motocyklowe i buty kupowałem w Tarborze z uwagi na poprawki krawieckie, a w przypadku kurtki to szytą od nowa (nietypowy kolor, na zamówienie). I jedyne zastrzeżenie mam do butów - Tarbor Police są za mało sztywne w kostce, więc je prędzej czy później do zmiany.

Rękawice Held Dessert II i Season na lato i zimę odpowiednio. Przy czym poniżej 5c te zimowe już przestają dawać radę.

Do tego kurtka+spodnie przeciwdeszczowe Oxforda, które są przeciwdeszczowe i wiatroszczelne, więc jazda w "zimnych" warunkach jest możliwa
ODPOWIEDZ