Ciekawe oferty z Allegro / Otomoto

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

mario79 pisze:Zresztą po kilku minutach pracy silnika przy obecnych temperaturach wszystko powinno się uspokoić. Jeśli się tak nie stało to znaczy, że cosik nie gra.
Tylko wcześniej należałoby posłuchać chociaż jak pracuje "zdrowy" XT'ek. Osoba, która nigdy nie słyszała jak pracuje silnik XT nie kupi żadnego egzemplarza bo specyfika jego pracy jest jedyna (i zawsze ta osoba będzie miała wrażenie że silnik chodzi jakoś nie tak) ;-)

SORRY ZA OT :-D
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Zgodnie z obietnicą - ciekawa oferta forumowa jak na razie, jutro wystawiam mojego blusia na Allegro chyba że jeszcze dziś się uwinę:

http://xt660.pl/viewtopic.php?p=50181#50181

Przebieg aktualny 20669km ( i oryginalny).

Pzdr
M

PS: a ten czarny wyzej wygląda strasznie ;P
michalll
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2012, 14:20
Lokalizacja: Szczecinek

Wojtek pisze:A powiedz mi Michalll czy Ty jeździłeś wcześniej na XT660 :?:
Albo ile sztuk osłuchałeś.
Owszem jeździłem, a poza tym był ze mną kumpel który przejezdził xtR 3 sezony, również zimą, robiąc grubo ponad 10 tysiecy km i dokładnie wie jak powinien brzmiec silnik. I przestancie zgrywac cwaniakow skoro Was tam nie było i nie słyszeliscie jak pracuje ten egzemplarz. Mam co prawda nakrecony film, ale jakosc nagrania telefonem jest niestety kiepska. Silnik pracował dobre 10 minut i stuki były w dalszym ciągu doskonale słyszalne, a poza tym gosciu przeprowadzał go po odpaleniu z nieoswietlonego garazu do drugiego na drugim końcu wsi więc silniczek z pewnością zdążył się rozgrzac.


A może ktoś poprostu z Was rozpoznał motocykl kumpla, że go tak bronicie? :lol:
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

spokojnie michall.
trzeba było dokładnie opisać co widziałeś
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

michalll pisze: A może ktoś poprostu z Was rozpoznał motocykl kumpla, że go tak bronicie? :lol:
No trochę pojechałeś po bandzie :-/
Ja przynajmniej nie znam ani gościa ani jego moto i nie podejrzewałbym Uziela, Wita, Buły czy Pietrka a taki numer- na tym forum znamy się w większości osobiście i chyba zdążyłeś się zorientować, że to forum o charakterze rodzinnym.

Temat z minami jest dla motocykli w 100% niezgodnymi z opisem sprzedawcy- twoja opinia i opis brzmi tak jak by to opisywał laik :-(
Jak komuś przeszkadza przepalona żarówka to sorry, ale raczej wybierz się do salonu :-P

No i nie obrażaj forowiczów :-x
michalll
Posty: 5
Rejestracja: 23 kwie 2012, 14:20
Lokalizacja: Szczecinek

Napisałem o tej głupiej zarowce tylko dlatego, ze wyraźnie było napisane w temacie aby DOKŁADNIE WSZYSTKO opisać co zastałem na miejscu. Napisałem o tym też z tego wzglegu, iż mój kumpel posiadający xt'ka w wersji R miał problem z notorycznie przepalającą się żarówką. A co do tego czy umiescilem go w odpowiednim temacie to stanowczo uważam, że tak bo skoro jadę po motocykl prawie 200 km i sama praca silnika już odstrasza (osobę która miała ten motor kilka lat także) to uważam, iż jest to swego rodzaju mina. Tyle w tym temacie.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

A ten doświadczony kolega, który przejechał te całe 10tyś na R-ce to z naszego forum :?:
Przepalające się żarówki w singlach to standard, więc nie za bardzo rozumiem czemu ma z tym taki wielki problem- ja po dwudziestu paru tysiącach mam chyba czwartą z rzędu :-/
Jak widzę jeździsz Hornetem, więc nawet nie porównuj pracy obu silników :-|
I jak byś mógł wskazać ogłoszenie gdzie wystawiana jest ta czerwona R-ka.
Temat min moderuję osobiście i bardzo skrupulatnie podchodzę do przedstawianych w nim "min"- łatwo kogoś niesłusznie skrzywdzić :cry:
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Panowie / i Panie/ - do cenzury zgodnie z obietnicą :)

http://allegro.pl/show_item.php?item=3037597781

Pzdr i zapraszam zainteresowanych na oględziny, M.
rysiu_89
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:14
Lokalizacja: wlkp

marider pisze:Panowie / i Panie/ - do cenzury zgodnie z obietnicą :)

http://allegro.pl/show_item.php?item=3037597781

Pzdr i zapraszam zainteresowanych na oględziny, M.
Ja rozumiem, że zadbane i od forumowicza ale moim zdaniem cena przesadzona. Przedlift bez wydechów, anglik( co widać na każdym foto) i do rejestracji. Sory ale takie moje zdanie. Możecie mnie zlinczować ale tak uważam
Awatar użytkownika
qcyk
Posty: 122
Rejestracja: 13 cze 2012, 16:31
Lokalizacja: Kraków

Marider nie obraź się, nie żebym się czepiał. Każdy z nas na swój sposób "kocha" swoje moto. I ma na ich temat własne subiektywne zdanie.
Bardzo reklamujesz ten motocykl na forum, w ogłoszeniu podpierasz się, że moto znane na xt660.pl.
Na forum jesteś od października 2012... Ja też długo nie jestem, na zlocie nie byłem, wiec nie powiem żeby ktoś moje moto znał. Może Twoje moto ktoś zna, nie wiem...
Wiem na pewno to co czytam, o czym napisałeś i o tym czego nie napisałeś.
A jest tego sporo... Pozwolisz zatem, że troszkę przeanalizuję ciekawą ofertę, którą przedstawiasz na forum w kolejnym już wątku. Jakby było w jednym wątku to bym się nie czepiał, ale nie jest ;)
Miło, że nie piszesz w ogłoszeniu, że moto jest bezwypadkowe. Duży plus za to...
Bo nie jest. Ma zmienioną kierę to jeszcze nic, o niczym złym nie świadczy. Ale w połączeniu ze zmiętym ogranicznikiem skrętu, o którym wspominasz, powoduje że zapala mi się czerwona lampka z napisem... (albo bez napisu, bo nie chcę Cię bezpodstawnie oskarżać)
Dodatkowo zastanawia mnie fakt, że masz zapasową półkę, która jest cała a jej nie zakładasz... Ja osobiście jakbym miał taki komplet to bym to założył i nie wspominał o tym w ogóle. No chyba że lagi po odkręceniu półek i koła poszły jak nogi carycy Katarzyny na widok nagiego czarn... tfu afroamerykanina ;)
Akcesoryjne lusterka, tylna lampa,brak uchwytów, plastiki rocznik 2006 a w papierach 2007 nasuwa się prosta konkluzja dzwon jak ta lala.
Kolejna sprawa... opony conti w taki stanie to nawet 1000km nie wytrzyma w tym motocyklu na tyle.
Łańcuch i zębatki wyglądają na zmienione, ale o "serkach" nic nie wspominasz... Przy 20000km to musowo drugi komplet powinien już być zjedzony.
Serwisowany i po regulacjach. Szkoda, że nie piszesz jakich konkretnie bo przy 20k przebiegu jest tego sporo od kontroli rozrządu, na luzach zaworowych, świecy kończąc.
Jeśli chodzi o cenę. Kwestia ceny to osobna sprawa na akademicką dyskusję. Bo motocykl jest wart tyle, za ile ktoś go kupi :)
Moim zdaniem ten konkretny egzemplarz, który próbujesz nam sprzedać jest niestety wart dla mnie sporo mniej. Konkretnie mniej o wartość serwisu po 20kkm i przynajmniej komplet opon.
Wiem, pewnie zaraz ktoś na mnie naskoczy, żę psuję biznes koledze albo coś...i psy na mnie powiesicie, ale bądźmy fair wobec ludzi. Jak już coś "takiego" sprzedajesz to przynajmniej nie uwiarygadniaj tego poprzez forum.
Sorry że padło akurat na Twój egzemplarz, z reguły nie mam czasu na analizowanie ogłoszeń, jednak mój znajomy szuka sprzętu ostatnimi czasy i właśnie poddał temat Twojego ogłoszenia... jako wart uwagi, bo przecież znany na forum...
Pozdrawiam qcyk

edit: o widzę, że nie tylko mnie "tknęło" przy Twoim ogłoszeniu... Tym bardziej utwierdza mnie to w słuszności decyzji o napisaniu tego posta.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2013, 19:32 przez qcyk, łącznie zmieniany 1 raz.
rysiu_89
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:14
Lokalizacja: wlkp

qcyk pisze:Marider nie obraź się, nie żebym się czepiał. Każdy z nas na swój sposób "kocha" swoje moto. I ma na ich temat własne subiektywne zdanie.
Bardzo reklamujesz ten motocykl na forum, w ogłoszeniu podpierasz się, że moto znane na xt660.pl.
Na forum jesteś od października 2012... Ja też długo nie jestem, na zlocie nie byłem, wiec nie powiem żeby ktoś moje moto znał. Może Twoje moto ktoś zna, nie wiem...
Wiem na pewno to co czytam, o czym napisałeś i o tym czego nie napisałeś.
A jest tego sporo... Pozwolisz zatem, że troszkę przeanalizuję ciekawą ofertę, którą przedstawiasz na forum w kolejnym już wątku. Jakby było w jednym wątku to bym się nie czepiał, ale nie jest ;)
Miło, że nie piszesz w ogłoszeniu, że moto jest bezwypadkowe. Duży plus za to...
Bo nie jest. Ma zmienioną kierę to jeszcze nic, o niczym złym nie świadczy. Ale w połączeniu ze zmiętym ogranicznikiem skrętu, o którym wspominasz, powoduje że zapala mi się czerwona lampka z napisem... (albo bez napisu, bo nie chcę Cię bezpodstawnie oskarżać)
Dodatkowo zastanawia mnie fakt, że masz zapasową półkę, która jest cała a jej nie zakładasz... Ja osobiście jakbym miał taki komplet to bym to założył i nie wspominał o tym w ogóle. No chyba że lagi po odkręceniu półek i koła poszły jak nogi carycy Katarzyny na widok nagiego czarn... tfu afroamerykanina ;)
Akcesoryjne lusterka, tylna lampa,brak uchwytów, plastiki rocznik 2006 a w papierach 2007 nasuwa się prosta konkluzja dzwon jak ta lala.
Kolejna sprawa... opony conti w taki stanie to nawet 1000km nie wytrzyma w tym motocyklu na tyle.
Łańcuch i zębatki wyglądają na zmienione, ale o "serkach" nic nie wspominasz... Przy 20000km to musowo drugi komplet powinien już być zjedzony.
Serwisowany i po regulacjach. Szkoda, że nie piszesz jakich konkretnie bo przy 20k przebiegu jest tego sporo od kontroli rozrządu, na luzach zaworowych, świecy kończąc.
Jeśli chodzi o cenę. Kwestia ceny to osobna sprawa na akademicką dyskusję. Bo motocykl jest wart tyle, za ile ktoś go kupi :)
Moim zdaniem ten konkretny egzemplarz, który próbujesz nam sprzedać jest niestety wart dla mnie sporo mniej. Konkretnie mniej o wartość serwisu po 20kkm i przynajmniej komplet opon.
Wiem, pewnie zaraz ktoś na mnie naskoczy, żę psuję biznes koledze albo coś...i psy na mnie powiesicie, ale bądźmy fair wobec ludzi. Jak już coś "takiego" sprzedajesz to przynajmniej nie uwiarygadniaj tego poprzez forum.
Sorry że padło akurat na Twój egzemplarz, z reguły nie mam czasu na analizowanie ogłoszeń, jednak mój znajomy szuka sprzętu ostatnimi czasy i właśnie poddał temat Twojego ogłoszenia... jako wart uwagi, bo przecież znany na forum...
Pozdrawiam qcyk
popieram kolege :) o oponach zapomniałem wspomnieć, no i przyjrzyjmy się silnikowi, nakrętkom itd korozja wszechobecna.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Nikt nikogo nie będzie linczował- po to jest ten temat by opiniować poszczególne motocykle wystawiane na sprzedaż ;-)
Sam Marider poddał ogłoszenie Waszej "cenzurze" :!:
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

qcyk i rysiu - ależ ja wcale nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce, wręcz przeciwnie - to jest sposób na przeegzaminowanie Waszego znawstwa jeśli chodzi o motocykle :>

Więcej luzu Panowie :)

Dolną półkę drugą mam (kupiłem specjalnie żeby wymienić razem z nowymi łożyskami, przyznaję bez bicia) ale nie mam na to czasu, jak ktoś będzie chciał to Mu ją dam i niech się pobawi. Widzisz kolego, Ty byś o tym nie wspomniał tylko wymienił i udawał że problemu nie było żadnego, a ja jestem uczciwy. W serki nie zaglądałem, szarpania nie ma w napędzie, łożyska są OK więc nie widzę potrzeby żeby tam zaglądać (zapasowy zabierak razem z zębatką który kupiłem na wszelki wypadek sprzedałem koledze z forum - potwierdzi w jakim jest stanie, podobnie jak resztę fantów które dokupiłem do XT z myślą ze pojeżdżę nim parę sezonów tu i tam).

Dla mnie mała rdza nic nie znaczy, można sobie doczyścić jak ktoś chce, przecież to żaden problem :) Liczy się stan techniczny a nie wygląd który zawsze można dopieścić, prawda? Swoja drogą jeśli chodzi o "zawyżoną" cenę to proponuje pojechać gdziekolwiek na zachód od Odry i sprawdzić ile kosztują tam XT660 :) Tylko w Polsce wraki czy sklepane złomy są mega tanie, nieważne czy to supermoto, chopper czy motocykl stricte sportowy. Odnośnie bezywapdku - pokażcie mi XT'ka który nigdy nie leżał nawet na parkingówce, specjalnie nie pisze o eR'kach bo te to nie uwierzę że żadna w polu nie leżała :)

Świece irydowa (nową) dorzucam gratis - to tylko marne 60-70zl :) Z chęcią pokażę XT na żywo jak ktoś będzie zainteresowany kupnem a nie tylko będzie chciał pozawracać głowę szukając "taniej okazji" bo inni sprzedają zregenerowane wraki po 12 tys i mniej.

Co do ceny- zapłaciłem za to moto 2800GBP i transport do Polski 800zl, sami sobie policzcie ile jestem "do przodu" sprzedając mojego XT'ka.

PS: mam jeszcze do jazdy moje 'pierwsze' moto - R1 z 2009 (obecnie lift na 2013, pomijam nieoficjalny rekord Polski jeśli chodzi o jej osiągi czy wyniki na hamowni) i GSXR 750 2008 więc to nie jest mój jedyny motocykl... Supermoto kupiłem dlatego, że chciałem spróbować czegoś innego niż asfalty a że wyszło, jak wyszło- dlatego jest na sprzedaż, jako najmniej ważna "zachcianka".
Awatar użytkownika
qcyk
Posty: 122
Rejestracja: 13 cze 2012, 16:31
Lokalizacja: Kraków

No to ja już wszystko wiem. :) Miało być miło i delikatnie. ...ehh
W przeciwieństwie do Ciebie jak sprzedawałem moje moto po ślizgu to kupujacy otrzymał dokumentację fotograficzną motocykla przed, w trakcie i po naprawie oraz rachunkami co kiedy bylo wymieniane.
Tym bardziej Twoja presupozycję o mojej rzekomej nieuczciwości odbieram jako atak.
Kolego uczciwy to jesteś na tyle żeby pokazać pogiętą półkę, a nóż widelec kupujący nie zauważy, że do tego ulepa trzeba dorzucić min. 2 tysie na natychmiastowy serwis przy tym przebiegu. O ile ten jest realny...
Nawet nie śmiałem Ci zarzucać, że jesteś handlarzem, bo to nie zbrodnia, że ktoś pracuje. Gorzej jeśli zwyczajnemu użytkownikowi wydaje się, że na maszynie, która podlega procesowi amortyzacji, może zarobić. Wtedy mamy do czynienia z cudem nad Wisłą czyli próbą sprzedaży rzeźby vel sklepanego złoma w cenie motocykla bezwypadkowego.
I wierz mi lub nie, ale od parkingowek ograniczniki i kiera sie nie gnie.
Pozdrawiam
fazzy999
Posty: 28
Rejestracja: 17 maja 2012, 21:01
Lokalizacja: ostrow wlkp

qcyk trochę przesadzasz ze swoimi opiniami bo według twojego toku myślenia każdy motor w Polsce to zlepek i złom zmieniasz kierownice na grubsza , szersza wyższą to pewnie miałeś dzwona , zmieniasz wydechy pewnie miałeś ślizg itd zauważ ze on napisał wcześniej ze moto pochodzi z 2 reki
wiec jeśli ktoś wcześniej miał ślizg czy wywrotkę to skąd wziąść informacje o tym co było wcześniej


kolego trochę luzu bo niedługo dojdzie do tego ze forum które w założeniu ma służyć wymianie informacji będzie służyć do kłótni obrażania się na wzajem .... a tego chyba nie chcemy
ODPOWIEDZ