Ciekawe oferty z Allegro / Otomoto

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Ja się wcale nie gniewam - wymiana poglądów i spostrzeżeń czy dyskusja są OK a ja z miłą chęcią się dowiem od kolegi wyżej co to za " natychmiastowy serwis" trzeba w blusiu zrobić przy 20kkm ze to aż 2tys zl wymaga hehe. Jeśli ktoś chce przyjechać i XT'ka sprawdzić osobiście, to zapraszam - ASO Yamahy mam na miejscu i mechanicy pracują tu z pasji, nie z musu. Cena sztywna nie jest jak na Zachodzie a ze jest wyższa niż reszta ogłoszeń na Allegro, hmmm, za dobry sprzęt zapłacić trzeba zawsze. Albo można pojeździć z 5-10 razy po całej Polsce, pooglądać sobie różne XT w różnym stanie i kupić tańszy u handlarza za powiedzmy 11k a później dołożyć 4 na poprawki - wolny wybór :).

Znacie polskie realia - wszystko ma być "dobrze i tanio" , w kwestii przebiegu to jeśli tak naprawdę jest TAKI duży jak na motocykl z 2007 roku, to opuszcze te 200zl i kupujący może ustawić sobie na zegarach choćby same 0 dla własnego widzimisie :)

Fota liźniętego ogranicznika jest tutaj: http://tinyurl.com/busdwva - jak dla mnie to detal którego nie ruszałem (druga idealną dolną półkę i nowe łożyska stożkowe dorzucam). Na różnych motocyklach ganiam lat już niemal 20 przy czym sobie czy kumplom kupiłem ich dobre "dziesiąt" i nie takie rzeczy oglądałem po całej Polsce, zapewniam.

PS: filtr K&N tez jest świeży żeby mieć spokój na sezon.
Awatar użytkownika
qcyk
Posty: 122
Rejestracja: 13 cze 2012, 16:31
Lokalizacja: Kraków

fazzy999 pisze:qcyk trochę przesadzasz ze swoimi opiniami bo według twojego toku myślenia każdy motor w Polsce to zlepek i złom zmieniasz kierownice na grubsza , szersza wyższą to pewnie miałeś dzwona , zmieniasz wydechy pewnie miałeś ślizg itd zauważ ze on napisał wcześniej ze moto pochodzi z 2 reki
wiec jeśli ktoś wcześniej miał ślizg czy wywrotkę to skąd wziąść informacje o tym co było wcześniej


kolego trochę luzu bo niedługo dojdzie do tego ze forum które w założeniu ma służyć wymianie informacji będzie służyć do kłótni obrażania się na wzajem .... a tego chyba nie chcemy
No właśnie mówiłem, że i tego typu opinie też się znajdą... :-)
Ale na szczęście opinia jest jak dupa, każdy ma własną.
Proponuję przeczytaj to co napisałem i przemyśl dokładnie. Bo zmiana kiery o niczym nie świadczy, ale jeśli zmianie uległo większość elementów nazwijmy je roboczo "wystających", łamiących się przy zrolowaniu motocykla to już inna inszość :)
Z resztą jak już wspominasz o zmianie kiery, to ta stara kiera i lusterka chyba Ci zostają nie??:)

Każdy kieruje się swoimi zasadami przy kupnie. Ja mam swoje i ich się trzymam. Kupowałem kilka swoich motocykli jak i pomagałem znajomym. Nigdy nie kupiłem tzw. "miny" A co do kosztów, które podałem, które trzeba ponieść by mieć bezpieczne przeglądnięte moto to jasne można zrezygnować z tego czy tamtego...
Każdy ma swój rozum, swoje podejście. Ja wolę wiedzieć ile całkowicie będzie mnie kosztował zakupiony pojazd. Jak ktoś się lubi łudzić, że może jeździć bezpiecznie na łysych laczkach bez klocków i na starym płynie hamulcowym. To niech oszczędza. Tylko niech się nie dziwi, że oszczędności wyda z nawiązką na rehabilitacje...

Jasne więcej luzu, oczywiście tylko strasznie nieładnie wygląda jak ktoś krytykuje czyjeś motocykle do sprzedaży, że to klepane złomy za małe pieniądze. Po czym sam wystawia niewiele lepszego "ogryzka" za cenę o 2-3 tysiące wyższą.

W zupełności się zgadzam, że za dobrą maszynę trzeba zapłacić. Ale dobry stan maszyny ustala się na podstawie wyglądu zew. oraz historii serwisowej. A tu chyba tego zabrakło.
Za to w nadmiarze jest "kreatywnego marketingu".

Chcesz dobre moto i to w dodatku z komisu łaaaa bee fuj...
proszę http://www.moto-top.pl/motocykle/Yamaha ... o,538.html
Tylko że za dobre trzeba zapłacić... ale nawet gwarancję dają.

Nie było moim zamiarem nikogo obrażać, a tym bardziej wywoływać kłótni.
Ale zachowajmy może rozsądek w tym jak coś próbujemy sprzedać.
Pozdro i do wiosny :)
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Fajnie się z Tobą dyskutuje qcyku - prosiłem o dokładne wyliczenie na co te dodatkowe 2 tys są potrzebne, konkretnie ;>

Trochę mnie wyręczyłeś, miałem ten pomarańczowy egz. zaproponować jako kontrprzykład ale w drugą stronę i od handlarza- jak widzisz model "po lifcie" z data 2006 i taaaaaaa cena, drugi czarny deko tańszy jest wystawiony za jedyne 15900 ale rozumiem - w Polsce przede wszystkim kupuje się oczami, nie bazując na stanie technicznym a ja nawet oryginalny zestaw kluczy serwisowych pod siedzeniem mam :] Ale co ja tu będę dywagował, sprzeda się, to dobrze, nie, to jeszcze lepiej :)

Zapodajcie jakieś ciekawe linki do oglądania, zobaczymy co tam inni proponują z XT'ków do oceny i w jakim stanie, to porównamy :)

PS: Gwarancja w Polsce na używkę, wierzycie w takie rzeczy? Proszę was....
rysiu_89
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:14
Lokalizacja: wlkp

ta dyskusja i tak do niczego nie doprowadzi. Marider jest święcie przekonany, że sprzedaje wylizana igiełkę, choć wcale tak nie jest. Niech tak myśli a jakie jest zdanie innych osób też widać. Mam kontakt z różnym motocyklami i to w dość znacznej ilości i to nie od dziś.

Twierdzisz, że tą korozje wyczyścisz i te wżery w aluminium:)? Dobrze wiesz, że się nie da wiec nie ściemniaj innych. Każdy wie jakie są motocykle z Anglii

Narzędzia pod siedzeniem to raczej żaden argument :lol:

Nie mniej jednak życze powodzenia w sprzedaży:) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3619
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Dobra Panowie kończymy bo się opera mydlana robi...
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
GaCa
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2013, 0:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

...to może trochę jako świeżak...cieszę się, że takie 'igły w igle' zostają sprowadzane do stanu 'spinacza' ,taka rola forum. Mnie wystarczyło, że maruder gdzieś kiedyś napisał o swej och ach najszybszej R1 w Polsce a pewnie taki sam kasztan jak Xt'ek ...niebawem będę w Białymstoku więc zrobimy grube testy :lol:
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

qcyk pisze:Michalll ja bym sobie dalekie wycieczki do wawy po to moto odpuścił...
Ale ja się nie znam, to marider ma tu monopol na prawdę ;)

P. S. Oj Marider, ale Cię boli moja ocena... Skoro jestem takim internetowym noobem to czemu tak wielką opinię do tego przywiązujesz? Przecież ja się nie znam, trzymam nos w klawiaturze i mam wielkie rogowe google na oczach. Nie warto sobie moją skromną opinią głowy zawracać, bo wyssana z palca jest :)
Panowie powstrzymajcie się już od pojazdów personalnych. To jest temat dotyczący opinii o ofertach sprzedaży. Przenieście swoją dyskusję na pw. Każdy następny post nie na temat będzie nagradzany ostrzeżeniem ;)
Nie psujcie atmosfery na forum...
fazzy999
Posty: 28
Rejestracja: 17 maja 2012, 21:01
Lokalizacja: ostrow wlkp

dobrze napisane raku pozdrawiam
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3619
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

O widzisz raku przypomniałeś mi o warnach :)
Widać kasowanie postów niczego nie ich nauczyło...
:twisted:
h e d o n i z m
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Flaw - napisałem co widziałem osobiście w MotoMotion oglądając sportowe moto dla kumpla, jeśli się komuś ten XT podoba, to niech jedzie i bierze w ciemno a później opisze ile dołożył :). Na Allegro jest jedynie ok 30 używanych XT'ków, znaczy wybór bardzo marny i stany wszelakie a mi w sumie nic do tego jakie supermotki kupujecie czy na jakich jeździcie. Jednego się nauczyłem - "tanie mięso to psy jedzą".

Piątka panowie :)
Ostatnio zmieniony 19 lut 2013, 19:27 przez marider, łącznie zmieniany 3 razy.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

A tak na przyszłość- opiniujmy rzeczywisty stan moto, bez specjalnych domysłów, co by było jakby babcia miała wąsy ;-)
rysiu_89
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:14
Lokalizacja: wlkp

Kolega marider powrócił ze swoją sztuką którą już dawno sprzedał(podobno) na aukcje:) powód sprzedaży, przesiadka na sportowe K8? R1 to jakaś fikcja?
http://allegro.pl/2007-yamaha-xt-660-x- ... 47828.html
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Rysiu małolacie - r1 to moje pierwsze moto (za ok 60 tys zl), ćwiartka k8 drugie które kupiłem sobie całkiem niedawno a xt wystawiłem dla kumpla w ramach przysługi - dałem mu ten motocykl w rozliczeniu. Wysłać Ci zdjęcia moich sportowych motocykli żebyś przestał ujadać? A co Ci będę żałował - zdjęcie z załącznika jest z wczorajszego rozpoczęcia sezonu w Białymstoku ;)

PS: co jest do k... z tym forum? "Plik ma za duży rozmiar. Maksymalny dozwolony rozmiar to: 1 KB" Żart jakiś czy co?!
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Whatever, poprawiłem opis aukcji - zainteresowani mogą dzwonić też do kumpla pod nr tel. 792922755, motocykli ma kilkanaście różnych w ofercie i jak Go znam, to b. szybko sprzeda tego XT zwłaszcza że słońce świeci i robi się ciepło a porządnych motocykli na rynku w Polsce - mało :) (ode mnie moto i całą dokumentację dostał na początku marca). Pzdr
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

marider pisze:motocykli ma kilkanaście różnych w ofercie
Nie mogę tego czytać bo piany dostaję !!
Jak ma kilka motocykli to po co Ty mu go wystawiasz ???
Kupiłeś XT kapnąłeś się że jest coś nie tak i szukasz naiwniaka .
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
ODPOWIEDZ