jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3619
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Najlepiej mieć parę kasków i zakładać odpowiedni do warunków/trasy.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
gatewayfl
Posty: 81
Rejestracja: 05 paź 2015, 21:45
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Witam, Panowie/Panie jestem pewny zakupu xt660z 2009r w najbliższym tygodniu. Teraz muszę zakupić jakiś kask, zawsze smigałem na sportach więc to zupłeni inne konstrukcje i funkcje kasków.
Moją tenerę zamierzam wykorzystywać do turystyki terenowej takiej spokojnej bez jakiś hardkorowych offroadów.
Mam pytanie do użytkowników kasku któy wydaje mi sie rozsądnym zakupem, a mianowicie: CABERG TOURMAX SONIC
KASK

Wiem, że ktoś coś o nim wspomniał, ale jestem, ciekaw ja kwypadł po trochę dłuższym użytkowniu i jak go oceniacie. Nie wiem czy w kwocie 800-900 mozna kupić coś lepszego i tak uniwerslanego.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dziś cały dzień upalałem w tym O'neal'u seria 8 w ciężkich warunkach.. to był dobry zakup.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
bathory
Posty: 131
Rejestracja: 17 sty 2014, 17:44
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

gatewayfl pisze:Witam, Panowie/Panie jestem pewny zakupu xt660z 2009r w najbliższym tygodniu. Teraz muszę zakupić jakiś kask, zawsze smigałem na sportach więc to zupłeni inne konstrukcje i funkcje kasków.
Moją tenerę zamierzam wykorzystywać do turystyki terenowej takiej spokojnej bez jakiś hardkorowych offroadów.
Mam pytanie do użytkowników kasku któy wydaje mi sie rozsądnym zakupem, a mianowicie: CABERG TOURMAX SONIC
KASK

Wiem, że ktoś coś o nim wspomniał, ale jestem, ciekaw ja kwypadł po trochę dłuższym użytkowniu i jak go oceniacie. Nie wiem czy w kwocie 800-900 mozna kupić coś lepszego i tak uniwerslanego.
Myślałem o tej skorupie swego czasu, ale na razie budżet nie pozwala. Możesz też wziąć pod uwagę AGV AX-8 Dual. Jeżdzę w nim 4 sezon. Teraz pewnie zaczną się dobre ceny.

AGV test
Awatar użytkownika
gatewayfl
Posty: 81
Rejestracja: 05 paź 2015, 21:45
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Odwiedziłem sklepy i przymierzyłem różne kaski m.in. Caberga Tourmax....
Pomacałem też kaski LS2 433 i 455... bardzo mnie zaskoczyła jakość wykonania w kasków firmy LS2 zawsze uważałem je za kiepskie garnki zrobione tylko na wygląd.
U znajomego model 455 wyszedł mnie 330pln, będzie u mnie dziś lub jutro.
Pierwsze wrażenie pozytywne i o dziwo Carbeg wydał mi się gorzej wykonany, wenętrze z pewnością jest dużo gorsze, miałem takie odczucie słabego plastiku i wyściółki jakieś tandetnej jak za 900pln lipa moim zdaniem.
Coż pojeźdżę troszkę w tym roku i cały przyszły i zobaczymy.
Ten kask kupiłem:
http://allegro.pl/kask-ls2-mx455-visior ... 10997.html
Awatar użytkownika
koncik
Posty: 28
Rejestracja: 07 maja 2014, 8:44
Lokalizacja: Toruń

bathory, gdzie kupiłeś ten kask po takiej obniżce? Też się na taki czaję i chętnie będę śledził rozwój sytuacji w tym sklepie. Z góry dzięki za info.
dzik_123
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2015, 19:55
Lokalizacja: Białystok

gatewayfl pisze:Witam, Panowie/Panie jestem pewny zakupu xt660z 2009r w najbliższym tygodniu. Teraz muszę zakupić jakiś kask, zawsze smigałem na sportach więc to zupłeni inne konstrukcje i funkcje kasków.
Moją tenerę zamierzam wykorzystywać do turystyki terenowej takiej spokojnej bez jakiś hardkorowych offroadów.
Mam pytanie do użytkowników kasku któy wydaje mi sie rozsądnym zakupem, a mianowicie: CABERG TOURMAX SONIC
KASK

Wiem, że ktoś coś o nim wspomniał, ale jestem, ciekaw ja kwypadł po trochę dłuższym użytkowniu i jak go oceniacie. Nie wiem czy w kwocie 800-900 mozna kupić coś lepszego i tak uniwerslanego.
Ja śmigam w tym kasku, jest całkiem wygodny, trochę daszek ciągnie głowę, ale poza tym jest OK. Moto kupiłem pod koniec wakacji więc przejeździłem w nim około 600km. Kask kupiłem używany - jeden sezon - za 550 zł - wygląda jak nówka i pinlock jeszcze nie zakładany(czeka w opakowaniu). Dzisiaj jechałem w nim do pracy, a za ciepło nie było.
Obrazek
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

To i może ja coś w tym temacie zapodam....

czytam temacik i ogólnie jak zawsze, każdy chce kupić coś dobrego za rozsądne, a w większości małe pieniądze. Rzecz ogólnie zrozumiała. Ale.... Czy ktoś z Was posiada kaski z górnej półki i jak faktycznie marka ma przełożenie w rzeczywistości na jakość produktu. Wiecie... czasami bywa tak, że w reklamach wszyscy obiecują złote góry, firma na rynku od 60 lat itd...itd.... a towar niewiele odbiegający od średniej klasy firm, która za połowę kwoty potrafi zrobić też dobry towar.Upatrzyłem sobie takie to oto kask

http://www.4ride.pl/kaski-motocyklowe/k ... -blue.html

obejrzałen nawet jakiś filmik na YU https://www.youtube.com/watch?v=r-Hm7cXGAAw i tak mnie zastanawia czy jest sens kupowania drogich kasków. Czy faktycznie jakość tego sprzętu jest tak powalająca, że tłumaczy wydawanie tak wysokiej kwoty.

Mam jakiś kask enduro z NOXa, który kupowałem na zasadzie - Pani mi da jakiś kask enduro, no taki z szybką zesuwaną, nie będe jeździł w goglach - i Pani dała. Przymierzyłem i OK - pasuje. Człowiek był dyletantem i nie bardzo miałem świadomość tego, że w kasku mogą występować jakieś minusy.
Wiadomo, że nie ma rzeczy idealnych i on ma swoje słabostki. W idealnych warunkach wsadzi się na głowę byle co posiadające szybkę, wyściółkę w środku i pojedzie, Problem zaczyna się, gdy jedziemy szybko - szum w kasku rozwala ucho, wilgotno i zimno - parująca od wewnątrz osłona no i waga, która może zmęczyć kark. Pierwsze dwie dolegliwości skutecznie dają mi się we znaki w jesiennych lataniach przy temperaturze do 5-6 stopni w czasie mgły. Czy takowe drogie kaski posiadające pinlock-a, faktycznie zapobiegają parowaniu? Są o wiele cichsze?? Jakie jest Wasze doświadczenie w tej materii????? Warto iść w tym kierunku????
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ja mam Shoei Neotec i wieje mi po oczach... :). O ile latem to nie przeszkadza to w niskich temperaturach jest to mocno nieprzyjemne.
Ogólnie jest w nim też głośno ale to chyba wina tego, że jest szczękowy.
Nie mam porównania do innego szczękowego.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
bathory
Posty: 131
Rejestracja: 17 sty 2014, 17:44
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

koncik pisze:bathory, gdzie kupiłeś ten kask po takiej obniżce? Też się na taki czaję i chętnie będę śledził rozwój sytuacji w tym sklepie. Z góry dzięki za info.
Kupowałem u polskiego dystrybutora czyli tu:

http://www.agv-sklep.pl/index.php?k4,kaski-agv-off-road

Szukaj zimą po całej sieci bo wtedy są największe upusty, jak nowy rocznik wchodzi. Na allegro patrze i zaczynają się od tysiąca.
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

Kaski AGV za około 1k, a nie mają pinlocka. W tej cenie producent powinien pomyśleć o czymś takim, by kask był użyteczny w każdych warunkach. Jak potem jeździć, gdy temperatura spada..???? Właśnie przez brak pinlocka decyduje się na zmianę kasku. Mam NOX-a N731, który faktycznie nie jest złym kaskiem. Niestety szyba paruje jak cholera i nie da się jeździć w listopadzie czy październiku. Myślałem, że uda mi się gdzieś zakupić szybę do tej skorupy z możliwością montażu pinlocka - niestety. Producent we Francji, w necie trudno coś wyszukać - a ogólnie - nie ma żadnych info na ten temat. Więc pozostaje się zmiana kasku na taki co posiada pina. :cry: :cry:
Awatar użytkownika
bathory
Posty: 131
Rejestracja: 17 sty 2014, 17:44
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

soniq2 pisze:Kaski AGV za około 1k, a nie mają pinlocka. W tej cenie producent powinien pomyśleć o czymś takim, by kask był użyteczny w każdych warunkach. Jak potem jeździć, gdy temperatura spada..???? Właśnie przez brak pinlocka decyduje się na zmianę kasku. Mam NOX-a N731, który faktycznie nie jest złym kaskiem. Niestety szyba paruje jak cholera i nie da się jeździć w listopadzie czy październiku. Myślałem, że uda mi się gdzieś zakupić szybę do tej skorupy z możliwością montażu pinlocka - niestety. Producent we Francji, w necie trudno coś wyszukać - a ogólnie - nie ma żadnych info na ten temat. Więc pozostaje się zmiana kasku na taki co posiada pina. :cry: :cry:
I tu odpowiedzią jest Caberg Tourmax. Tańszy od AGV (ale i cięższy) za to z blendą, pinlockiem i podnoszoną szczęką a przy tym cały czas w stylu enduro :)
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Jeżdżę już 6 sezon w integralu Nolan N85.
Cena kasku w zakupie wahała się od 700 do 1300 zł-a wszystko uzależnione było od wzoru malowania-chore to!
Kask fabrycznie z pinlockiem i blendą. Dość ładnie wykonany.
Pinlock naprawdę robił robotę...ale po pewnym czasie zaczął się luzować i rysować szybkę. W 2gim sezonie zmieniłem szybę na nową, a wraz z nią dostałem poprawionego/zmodernizowanego fabrycznego pinlocka (dodana silikonowa uszczelka po obwodzie) . Ten patent też nie pojeździł zbyt długo. Po pewnym czasie uszczelka przestała trzymać i pomiędzy szybę a pinlocka zaczął dostawać się pył. Zdjąłem pinlocka by umyć szybę od środka i w ten sposób pozbyłem się tej uszczelki.... później historia się powtórzyła czyli porysowana szyba.
Obecnie mam już 3 szybkę i wklejonego uniwersalnego pinlocka i tak od 2 sezonów... ten uniwesalny pinlock też już był zmieniany... bo się odkleił.
Musiałem też zmienić lewy zatrzask/zawias mocowania szybki-pękło po upadku kasku na glebę.
Blenda cały czas robi robotę choć jest już mocno porysowana przez kurz i pył który dostaje się pomiędzy skorupę kasku a wyściółkę.
Wyściółka po kilku praniach też już nie wygląda najlepiej i zaczyna się odklejać materiał od gąbki
Podsumowując :
Zakup~1000zł,
6 sezonów, około 60kkm głównie turystycznie po bezdrożach i asfaltach 50/50: 3 szyby po 230zł /szt. (bo nie lubię rys na wysokości oczu zwłaszcza nocą)+2 uniwersalne pinlocki 55zł/szt + mocowanie/zawias szybki 110 = 910zł :!: :!: :!: :/
Zalety:dostępność części zapasowych , dość dobra wentylacja,blenda,pinlock...
Wady: PINLOCK, trochę niewygodne zapięcie-uwiera w szyję, w zimne dni trochę zaciąga powietrze z dołu i wieje po oczach.
Zastanawiam się czy gdybym kupił 2x droższego Shubert'a albo Shoei'a to czy też bym musiał tyle do niego dołożyć? Myślę że pewnie z jedną szybkę musiałbym zmienić....
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Również mam Kask Nolan ale szczękowy N104 EVO.
Pinlock po pewnym czasie przepuścił pył między szybki, po rozmontowaniu i wyczyszczeniu już nie siedzi tak dobrze jak na początku. Teraz nawet sam się przesuwa w dół przy zamykaniu i porysował szybę główną. Jeszcze da się jeździć ale ostatnio przy ok 3 stopniach szyba zaczęła parować .
Do tego również potwierdzam podwiewanie od dołu kasku i niewygodny zatrzask pasków który uwiera. Po otworzeniu przedniego wlotu wentylacji całe powietrze leci prosto w oczy co bardzo przeszkadza.

Zastanawiam się nad kaskiem crossowym + dobre gogle.
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Miał ktoś do czynienia z takim kaskiem
http://www.24mx.pl/kask-cross-fxr-torqu ... ono-czarny
???
ODPOWIEDZ