jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
grynek
Posty: 59
Rejestracja: 10 lip 2015, 19:09
Lokalizacja: PRUSZKÓW

A co powiecie o Nexx XD1 ?? http://www.webbikeworld.com/r2/motorcyc ... d1-review/
Wierna kopia Touratecha Aventuro, który zresztą jest robiony przez Nexxa… a dużo tańszy…
Lekki, dual Sport, uchwyty pod kamerę, pod comma…
Bardzo mi się podoba i chyba zapoluję na niego, jako że się pozbyłem Nolana ;)
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Wygląda zajebiście. Wbiłeś mi teraz klina do głowy;P
Na Revzilla jest za 360 dolców
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

Ciekawa skorupka...
Awatar użytkownika
grynek
Posty: 59
Rejestracja: 10 lip 2015, 19:09
Lokalizacja: PRUSZKÓW

No bardzo fajna, do tego X-comm nexxa i jest fajny komplecik.
Bardzo mi się podoba malowanie Baja Blue ;)
w Polsce na razie jedyny dystrybutor to Intermotors, dostawę będą mieli w połowie stycznia.
Nie powiem że nie wolałbym Schubertha E1... ale wywalać ponad 3k zł na kask.... ????
kalina
Posty: 215
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

Ale to jest inny kask od nexx xd1 voyager ?? Nowość ?
http://www.fc-moto.de/Nexx-XD1-Voyager- ... oCmyPw_wcB
Awatar użytkownika
grynek
Posty: 59
Rejestracja: 10 lip 2015, 19:09
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Ten sam kask, inne malowanie = inna cena...
kalina
Posty: 215
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

Inna czyli wyższa ? A u twojego importera po ile w moto akcesoria pod 1500
Awatar użytkownika
grynek
Posty: 59
Rejestracja: 10 lip 2015, 19:09
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Każdy kask w malowaniu innym niż standardowe, jest droższy...
Ja nie mam żadnego importera ;) podałem info, iż w Intermotors są owe kaski, wejdź i sprawdź, proste :)
możesz też sprawdzić ceny za granicą. google nie boli....
kalina
Posty: 215
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

http://advrider.com/index.php?threads/n ... 62/page-35

jest kilka problemów z tym kaskiem. Za 1500 zł wypadają poduszki policzkowe, są problemy z domkaniem i otwieraniem szyby - nishua nie ma blendy. ale chyba jest lepiej wykonany

Pomacam w weekend w Louis w Berlinie jeden i drugi jak da radę i napiszę co o tym sądze. Pomino tego że google nie boli, to cenna rada zawsze jest w cenie ....

A jak jeden i drugi będzie nie dość elegancki to bede polował na Horneta ADV

Pozdrawiam
kalina
Posty: 215
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

Byłem w Louis w Berlinie. Przymierzyłem 3 kaski

Shoei Hornet - pomimo że mam L w Neotecu L nie weszła mi na łeb a XL jest za duży. Podobnie miałem tak kiedyś między Nolan 103 a 104 i kupiłem właśnie Neoteca. Temat odpada

Nishua Carbon Enduro - lekki bardzo lekki, ale znowu rozmiarówka nie pasuje L jest za lużna M nie wchodzi i odczucie komfortu w kasku mniejsze niż Shoei i Nexx. I wogóle lekkośc tego kasku daje mi dziwne przeświadczenie o psychicznie mniejszym potencjale ochrony głowy ale to pewnie tylko złudzenie

Nexx XD1 - super wygodny, blenda schodzi chyba delikatnie za mało bo jest dolna krawędź z zakresie wzroku, najlepsze i najwiecej wypełnienia co powoduje że kask siedzi na głowie najlepiej i chyba będzie najcichszy ( oczywiście nie stwierdzę tego bez jazd). Szczęka pomimo krztałtu dosyć blisko ust więc będzie można mikrofon od interkomu dać na wprost i wogóle wygląda solidnie ( żadne poduszki mi nie powypadały i wszystko działało płynnie)


Sklep bajka, jest wszystko we wszystkich malowaniach i rozmiarach, u nas można pomarzyć bo w motoakcesoriach nie ma żadnego z nexx czy nishua, Pani odpisała mi że są to tak popularne kaski że nie są w stanie utrzymać zapasów na sklepach :shock:

Wybór padł na nexx xd 1 rozmiar L a co do malowania to sobie poszukam . Cena w D 349 Euro
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

kalina, Daj info jak się jeździ w tym kasku;)
kalina
Posty: 215
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

Jak kupię to dam ....:-)
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Ja Mam na sprzedaż uvex enduro rozmiar M w pomarańczowym malowaniu z goglami - jest szyba ale niestety nie pasuje ponieważ poprzedni właściciel zrobił mnie w bambooko i założył szybę od większej rozmiarówki L-XL i szyba nie dolega jak powinna. Jak ktoś chętny to zapraszam na PW

kalina,

Nishua jest przy wkładaniu głowy bardzo ciasna potem jak wejdzie jest OK. na to każdy narzeka że uszy urywa. :-P

Nexx Xd 1 wygląda świetnie .
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
grynek
Posty: 59
Rejestracja: 10 lip 2015, 19:09
Lokalizacja: PRUSZKÓW

kalina pisze:Byłem w Louis w Berlinie. Przymierzyłem 3 kaski

Shoei Hornet - pomimo że mam L w Neotecu L nie weszła mi na łeb a XL jest za duży. Podobnie miałem tak kiedyś między Nolan 103 a 104 i kupiłem właśnie Neoteca. Temat odpada

Nishua Carbon Enduro - lekki bardzo lekki, ale znowu rozmiarówka nie pasuje L jest za lużna M nie wchodzi i odczucie komfortu w kasku mniejsze niż Shoei i Nexx. I wogóle lekkośc tego kasku daje mi dziwne przeświadczenie o psychicznie mniejszym potencjale ochrony głowy ale to pewnie tylko złudzenie

Nexx XD1 - super wygodny, blenda schodzi chyba delikatnie za mało bo jest dolna krawędź z zakresie wzroku, najlepsze i najwiecej wypełnienia co powoduje że kask siedzi na głowie najlepiej i chyba będzie najcichszy ( oczywiście nie stwierdzę tego bez jazd). Szczęka pomimo krztałtu dosyć blisko ust więc będzie można mikrofon od interkomu dać na wprost i wogóle wygląda solidnie ( żadne poduszki mi nie powypadały i wszystko działało płynnie)


Sklep bajka, jest wszystko we wszystkich malowaniach i rozmiarach, u nas można pomarzyć bo w motoakcesoriach nie ma żadnego z nexx czy nishua, Pani odpisała mi że są to tak popularne kaski że nie są w stanie utrzymać zapasów na sklepach :shock:

Wybór padł na nexx xd 1 rozmiar L a co do malowania to sobie poszukam . Cena w D 349 Euro
gratuluję więc ;)
ja po nowym roku kupuję go w malowaniu baja blue :)
już się nie mogę doczekać :)
dzięki za relację z "macania"
kalina
Posty: 215
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

Baja blue to będzie drożej.... Wogóle nie widze w dystrybucji w PL. Nexx baja a tym bardziej desert i plain
ODPOWIEDZ