jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Ponieważ mój Marushin zakończył żywot przy upadku to rozglądam się za następcą. Mam 2 typy pierwszy to Airoh Terminator drugi AGV AX-8. Może ktoś z forowiczów śmiga w jednym bądź drugim i może coś o nich napisać? A może ktoś ma jakiś inny typ godny uwagi? Moje wymagania to jak najmniejsza waga i żeby wykonany był z włókna i kevlaru no i oczywiście jak przystało na kask crossowy powinien mieć bardzo dobrą wentylację. Cena nie ma większego znaczenia ale nie chciał bym wydać więcej jak 1200-1500zł.
Doszedł jeszcze Fox V3 ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
ArtiP22
Posty: 25
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:34
Lokalizacja: Podgórze
Kontakt:

Airoha to bym żadnego nie polecił bo to straszny szajz!!!!
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Bonzocis ja nabylem taki http://www.ixs-motorradbekleidung.de/a- ... tegory=122 jest nie drogi i bardzo swietny pod kazdym wzgledem. Co do Airoha to mozna sie zrazic zwlaszcza jak sie wezmie model z dolnej albo sredniej pulki. Fox jest spoko znajomy ma dla mnie za drogi, bo i tak by mi sie porysowal.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Patryk ten twój jest z plastiku, ja szukam z włókna. To że się porysuje to normalne, najwyżej się go psiknie czarnym matem i będzie jak nowy. Patrzyłem na stronach polo i louis ale nie mają niczego co by mnie zainteresowało.
ArtiP22 Airoha Terminator miałem w ręce i na głowie bo akurat jest w miejscowym larssonie i moje wrażenia są takie: fajny kształt, jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie, dużo wentylacji, superlekki. W sumie jest moim faworytem po tym co narazie ogladałem.
Jest na allegro marushin w ekstra cenie i chętnie bym go przytulił tyle że będzie za duży na moją banię: http://allegro.pl/cacko-nowy-marushin-p ... 15072.html
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
kurak38
Posty: 32
Rejestracja: 18 maja 2013, 12:23
Lokalizacja: Poznań/Koszalin

ja się przymierzam do czegoś takiego:
http://allegro.pl/kask-sixsixone-fenix- ... 46620.html
(KASK SIXSIXONE FENIX FUSION CYAN ROZM. L)
od Jacka z MxLife z Poznania. Teoretycznie mówił że początkowo miał go w cenie 1600zł i że na jego gust jest wart z 1200 max, a teraz ma przeceniony ostro bo ostatnie sztuki. Jak trochę szukałem to niby jacyś zawodnicy w nim startowali. Zbudowany z 3 materiałów, certyfikaty DOT, snell i coś jeszcze. Jeszcze mi thor'a polecił, ale nie pamiętam jakim model.
All day, All night
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

Bonzo, bierz FOX'a ! Zajebisty kask, lekki, bezpieczny, zapięcie 2D, dobra wentylacja - same plusy ! Znajomy jeździ na full crossie i sobie chwali .
Kando
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Bonzo, przymierz się do SHOEI VFX (można dostać nowego za 1500). Ja się przymierzam jako następce mojego Lazera MX6.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

ArtiP22 pisze:Airoha to bym żadnego nie polecił bo to straszny szajz!!!!
Ja trochę w Airohu Aviatorze pojeździłem. Może w dłuższym używaniu szajs, ale wrażenia miałem bardzo pozytywne.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

Bajros też dobrze zaproponował.
Następny albo sheoi albo V3 no chyba, że się trafi V4 ;-) ale to za dłuuugi czas ;-)
Kando
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Dzieki za wypowiedzi.
MarqSz pisze:Może w dłuższym używaniu szajs
Marek możesz rozwinąć tą wypowiedz?
Raczek dobra cena, tyle że szukam na miejscu, chcę przymierzyć zanim wydam takie pieniądze bo mam obawy że przez internet nie trafię w rozmiar.
Bajros & Bober co do shoei to mam już 2 kaski tej firmy i jestem bardzo zadowolony, tyle że VFX trochę ciężki na tle konkurencji.
Dodam że kask będzie używany tylko i wyłącznie w terenie.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

No to już byś musiał szukać do przymiarki na miejscu jakiegoś sklepu ;) lub ewentualnie dogadać się z Tadzikiem na zwrot w przypadku nie spasowania z głowicą. On sprowadzał te kaski (bo sobie też kupował), chłop jest raczej w porządku, więc i co do ceny pewnie się jeszcze dogadasz.
kiciafirerek
Posty: 52
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:25
Lokalizacja: Wrocław

koledzy ja mam starego shoeia raida II i pora cos zmienic zastanawiam sie nad shoeiem gt air-em ktos ma juz jakies doswiadczenia ?
Był Suzuki katana AP50 ; Kawasaki ER500 ; Yamaha XT660X
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

bonzo pisze:Marek możesz rozwinąć tą wypowiedz?
Odniosłem się tylko do wypowiedzi ArtiP22. Miałem na jeden dzień, chyba z 2h łącznie miałem na głowie. Wykonaniem bardzo mi się podobał. Wrażenie robiły te "alarmowo" wyciągane poduchy (z czerwonymi chyba tasiemkami), które mają ułatwić zdjęcie kasku w razie wypadku. Ale to moja powypadkowa fiksacja :-) No i diabelne lekki. W każdym razie w porównaniu z tym, co mam na codzień (Shoei Hornet).
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Hej
Pytanie do posiadających kask Acerbis active.
Zapodajcie jakieś spostrzeżenia +/- bo mój uvex mnie już wkórw.... i chcę zmienić .
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
ODPOWIEDZ