jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Się powodzi... :mrgreen:
Podoba mi się, poczekam na Twoje pierwsze opinie.
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

A jak widzę jakiegoś lsa np. mojej żony że na zewnątrz lekko wilgotno albo chłodno a kask cały zaparowany to dopiero mnie nie napawa optymizmem.
Teraz dopiero przeczytałem.
Ja mam LSA 4 sezony i właśnie na Chorwację 2,5tyś km w deszczu i wilgoci nigdy nawet grama pary- oczywiście miałem na szybie Progrip light sensitive lenses , teraz mam drugą oryginalną szybę z oryginalnym pinlockiem- też zero pary.
Obie szyby idealnie dopasowane żadnych przecieków nawet podczas powrotu z Wetliny-powódź ;-)
Kask 4sezony, niezliczona ilość upadków kasku na ziemię -jedno uszkodzenie lakieru i jedna szyba miała dwie potężne rysy - Fire zrzucił mi kask na skały :-/
Zamocowany interkom i odsłuch nawet przy maksymalnych szybkościach.
Od spodu ściera się trochę ta skajowa podszewka- ta na zewnątrz od stawiania na ziemi i betonie.

Bonzo w twoim nawet Błażusiak lata i stąd pewnie taka cena :mrgreen:
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Nie było tak źle, teraz udało się kupić za 925zł. W sezonie był trochę droższy. Aha zapomniałem dodać że ten kask wyposażony jest w system EMERGENCY FAST TAKE umożliwiający szybkie zdjęcie kasku z głowy w razie urazu. Nie wiem czy to działa i nie chcę sprawdzać ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Czytałem tylko musiałbyś wszystkim z którymi jeździsz dać instrukcję :-P

Ja już znam ;-)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Kask jest swietny Bonzocis, a mimo slabszy od mojego i mniej trwaly:) Jak to u Taty bywa wszystko super. Lacznie z butami Flay Viper!!!!
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Pancio we Fly Viperach latałem 2 lata, potem przejęli je chłopaki i cały czas są w użytkowaniu- oprócz wady jaką jest łuszczenie się skaju na podbiciu działają, plastiki nie pękają, podeszwy nie odpadają są mocne i bezpieczne no ciut ciekną ;-)
I nigdy nie pisałem, że są super tylko, że za tą kasę to wolałbym co roku nowe - jakość do ceny jest dobra i tyle :-P
Kupiłem sobie nie takie znowu tanie Formy Terrain TX z super zawiasem i co i dupa od nowości ciekną jak durszlak, stopka mi dziurę zrobiła przy małej glebie w offie a po małym szlifie odeszła podeszwa- tyle że Fly kosztowały trzy stówki a Formy ponad dwa razy tyle :-/
Tyle że ja o tym pisałem od początku - jak coś jest do dupy to do dupy a jak coś jest dobre to jest dobre i tyle :-P
A nie jak większość motórzystów - jak już ma to jego jest najlepsze i już :-|

Do rzeczy:

Dam Ci fajny przykład z motocyklowym sprzętem:
KTM wreszcie sam potwierdził, że ten ich wynalazek z tylnym zawieszeniem jest gorszy o tego starego sprawdzonego "zawiasu z dźwigienkami".
Oczywiście mają na to zaraz wytłumaczenie:
Amator i tak tego nie wyczuje a jest mniej skomplikowane :-/

I jest to nawet jak na paproków z KTM logiczne tłumaczenie- można je też zastosować w innych przypadkach- jak choćby ten paten z wyjmowanymi policzkami.
Na hu.. to amatorowi- przecież nikt i tak mu tego nie odepnie a zanim pogotowie przyjedzie po godzinie to ludzie dawno zdejmą mu ten kask normalnie.
Mało tego można spokojnie założyć, że ani pogotowie ani straż też nie będą znali tego patentu i rozetną mu w razie czego kask nożycami. :-?
Może na torze jak karetka jest na miejscu i załoga zastanie poinstruowana ;-)

To samo był z zapięciem DD :-(
Do teraz nas sprawdzają przed startem na kontroli technicznej czy masz ten badziew :-x
A większość firm od tego odchodzi nawet Shoei- ciężko to odpiąć, jest niewygodne, więc wracają do starych sprawdzonych zapięć :-P

Jest sprzęt dla amatorów i dla profesjonalistów no i dla GS-siarzy :lol:
Ja staram się kupować sprzęt technicznie profesjonalny, ale zdroworozsądkowo :-/

Motocykl musi być dobry do tego do czego go potrzebujesz, bo choć będzie najlepszy to sam i tak nie jeździ :-P
I ani kask ani buty w tym wiele nie pomogą choć na pewno nie zaszkodzą :-/
Kaski czy buty ze średniej półki (vide ostatnie testy) nie są złe ani nawet gorsze pod względem użytkowania czy ochrony. One są po prostu robione dla określonej grupy motocyklistów i dlatego mają taką a nie inną cenę.

No rozpisałem się, ale na tym forum ostatnio wieje taką nudą, że może ożywi się trochę dyskusja na jakieś sensowne tematy :-)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Tato jak ktoś nie wie o tym systemie może faktycznie nie wiedzieć jak go użyć ale jak już cokolwiek o tym słyszał to da radę. Od dołu kasku po bokach wystają te wstążki do pociągnięcia, są opisane i w kolorze jaskrawej czerwieni. Ale myślę że jak ktoś o tym nie słyszał to po prostu ściągnie normalnie kask szczególnie że po wypadku zawsze jest zamieszanie :shock:
Dobrze że wśród producentów jest konkurencja bo z niej biorą się takie innowacje, lepsze bądź gorsze ale są.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Wiedzialem :-P
Mi sie podoba wizualnie, ktore ubarwienie masz Bonzocis??
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Naturalnie czarny. Tak czarny jak czarnuch z naszego forum :mrgreen:
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

bonzo pisze:Tak czarny jak czarnuch z naszego forum :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jedyny słuszny kolor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

E myślałem, że jakąś dyskusje wywołam a tu dupa :-P

Jeżeli chodzi o kaski to prędzej bym myślał o tym z lusterkiem wstecznym - Reevu MSX1 :roll:
Na szosie słabo widać w lusterkach a w offie nie mam ich wcale :-/
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Tatku po co Tobie lusterko wsteczne jak i tak ostatni jezdzisz :mrgreen:
Czarny to chyba ostatni kolor jaki bym wybral. Bonzocis a jak akustyka?? Za ta kase to chyba nic sie nie slyszy ;-)
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Patryk jeszcze nie testowalem w boju. Bede sie w nim poruszał w terenie a exc ma oryginalny tlumik wiec bedzie cicho. W porownaniu do marushina ktory zakonczyl zywot przy upadku to ten jest lepiej spasowany i lepiej wykonczony i lżejszy. Ale marushin kosztowal 350 wiec 1/3 ceny airoha.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

pancio pisze:Tatku po co Tobie lusterko wsteczne jak i tak ostatni jezdzisz :mrgreen:
Żeby Ciebie Synu w nim widzieć :mrgreen:
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Biały kask na niebieskiej eRce z daleka wygląda jak policja i jest bądz co bądź bardziej widoczny.
Swoją drogą... że też jeszcze nie wsadzili jakichś led'ów a'la obrysówki do kasków. ;-)
ODPOWIEDZ