jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

XT660R pisze:
I ważna sprawa, noszę okulary więc nie może nigdzie gnieść po bokach :-)
Pomyśl nad szczękowcem z blendą. Fajna opcja dla okularników.
Ciche będą kosmicznie drogie ale bezpieczeństwo powinien zapewnić nawet kask za 350-450zł dając przy tym jako taki komfort. Wszystko zależy od tego ile jeździsz, gdzie i z jaką prędkością się poruszasz.
Awatar użytkownika
MarcinXT
Posty: 14
Rejestracja: 09 lut 2014, 12:07
Lokalizacja: Snd

Ja dla siebie szukałem jakiegoś niedrogiego kasku, ale też w miarę dobrego i wybór padł na acerbisa active. Wygodny, z blendą, nie mogę narzekać. Kupiłem czarny, zaś chyba biały się lepiej prezentuje: http://allegro.pl/kask-acerbis-active-b ... 66096.html
Daszek nie urywa nawet głowy, ale kiedy jeździ się XTekiem 170 :) Dodam, że jeżdżę w okularach i jest ok.
endriu1974
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2014, 11:26
Lokalizacja: Ciechanów

Hej MarcinXT -a powiedz nam jak z hałasem w tym kasku? Wiatr mocno świszczy?
mskrzypo
Posty: 86
Rejestracja: 29 lip 2013, 10:09
Lokalizacja: Chocianów

Ja przymierzałem tego acerbisa ostatnio w rozmiarze L. Jakość wykończenia jest ok. Jest płytszy od mojego NOXa , gdzie ja mam rozmiar M. Wydaje mi się, że acerbis ma miększą wyściółkę. Właściciel jest zadowolony z kasku
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

potwierdzam Acerbis Active jest bardzo płytki, mierzyłem S-kę - mi to niezbyt odpowiadało, wrażenie jest takie jak by nie był całkowiecie założony :-)
NOX N731 z kolei ma moim zdaniem troszkę zaniżoną rozmiarówkę - w sensie S jest dla mnie dużo luźniejszy w porównaniu z eSkami innych marek.

A Taki z kolei O'NEAL SIERRA ADVENTURE to w ogóle - eSka za mała i ciśnie w kilku miejscach, a Mka już za duża.

PS
najlepiej ze wszystkich to w ogóle leżał ten: http://allegro.pl/kask-airoh-aviator-ko ... 88769.html :mrgreen: nie chciało się go ściągać :-P
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
MarcinXT
Posty: 14
Rejestracja: 09 lut 2014, 12:07
Lokalizacja: Snd

Przy większych prędkościach z zamkniętą szybką nic nie świszczy. Co do rozmiarówki, mam głowę 58cm i rozmiar L wszedł na mnie dość pasownie, jak był nowy musiał się trochę dopasować i rozepchać, teraz jest normalnie.
deerrr
Posty: 32
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Witam,

Tak jak obiecałem, tak zrobię. Krótka opinia po zakupie i krótkim użytkowaniu kasku Nishua Enduro Carbon

PLUSY:
- bardzo lekki (w końcu Carbon)
- atrakcyjny wygląd
- widać, że jest naprawdę niezłą kopią Uvex-a
- bardzo dobra wentylacja
- system 3w1 (możliwość ściągania daszku oraz wyciągania szyby)
- łatwy w utrzymaniu czystości
- dwa PIN-Lock
- można prać wnętrze

MINUSY:
- brak blendy
- wydaje mi się, że jest głośny. Nie mam doświadczenia z kaskami za 2 tys., ale w trase powyżej 100 km nie pojechałbym bez stoperów
- przez kilka pierwszych dni wypinała się szybka podczas zamykania

Uwaga: Nie jeździłem bez daszku i bez szyby, wiec nie wiem jakie zalety lub mankamenty mogą jeszcze się pokazać

Jestem zadowolony z zakupu. Lekkość i atrakcyjność rekompensuje cenę.

Pozdrawiam
Tomek
Tipit
Posty: 72
Rejestracja: 23 maja 2011, 20:22
Lokalizacja: DWR

Wspomnę o kasku o którym jeszcze nikt tu nie pisał, a warto Suomy MX Tourer. http://www.24mx.pl/kask-suomy-mx-tourer ... o-czerwony

Jeżdżę w nim drugi sezon. Priorytetem przy wyborze była waga i marka która w moim mniemaniu miała pociągnąć za sobą równie wysoką jakość i zapewnić bezpieczeństwo. Bo jak by nie było, głowę ma się jedną .....

Waga mojego kasku 1250 g. rozmiar M.

W tym przypadku w 100 % rację przy doborze rozmiaru miał handlowiec. Zmierzyć obwód głowy i wybrać z tabeli rozmiar mniejszy. Przy pierwszym zakładaniu na głowę nie mogłem go wcisnąć, jak już się udało to policzki wypchnęło mi górą tak że nic nie widziałem :) Ale teraz jest ok, wszystko ładnie się ugniotło.

Kupiłem go w ciemno, we Wro go nie było aby podjechać i przymierzyć i w Polsce pojedyncze szt. Kupiłem przez 24MX.pl. Przysłali chyba ze Szwecji.

Dwie wady jak dla mnie, ale można przywyknąć.

- Brak regulacji i możliwości zamknięcia otworów wentylacji.

- Słabo wyciszony. Choć wydaje mi się że duży wpływ na to odczucie ma silnik XTZ. Stopery 3M rozwiązują problem.

Zapomniałem wspomnieć, ma blendę !!!

Sprawdzony - polecam.
Pracuję aby robić to o czym inni mogą tylko marzyć.
tock
Posty: 28
Rejestracja: 12 cze 2014, 18:22
Lokalizacja: Piaseczno

Ja ostatnio na głowę posadziłem kask Rocc'a współpracuje ta firma z Buse. Fajny kask z blendą i szybką. Pisząc szczerze , to bardziej mi się podoba niż mój poprzedni HJC multi. Przynajmniej daszek nie lata :)... Cena fajna bo 450 zeta. Koniecznie trzeba przymierzyć , ponieważ według rozmiarówki powinienem mieć kask L, a okazało się iż moje uszy tego by nie wytrzymały. Kupiłem więc XL.

Wygląda on następująco:
http://www.motochallenge.pl/sklep/produ ... ts_id=4204
Awatar użytkownika
HOGaN
Posty: 41
Rejestracja: 26 sie 2014, 18:22
Lokalizacja: Koszalin/Poznań

Spodobały mi sie nastepujace kaski Sharka Speed-R , Race-R lub Race-R Pro . Ktos posiada ,ogladal :) ? Szukam kasku do 1500zł ,mam jeszcze na oku hjc rpha 10 plus lub shoei xr 1100. Speed-R i RAce-R Pro sa tez w wersji Carbon,lzejsze :)
Bako3456
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2014, 10:51
Lokalizacja: Bochnia

Witajcie!
Jaki byście polecili kask z podnoszoną szczęką, (ew. szczęką do szybkiego demontażu) ??
Cena? No właśnie... ok. 250zł max.
Zastanawiam się nad kaskiem NAXA - Allegro za 260 zł. Czy to dobry wybór?
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Bako3456, dozbieraj kasy przez zimę i kup coś ze średniej półki.
Odradzam Naxę, kiedyś na motobazarze kask szczękowy spadł ze stojaka i się rozsypał na części... Myślę, że to taka marka Tiger tylko z lepsza promocją :) Znasz kaski Tiger? :-P
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wczoraj pierwszy raz jadąc w tak niskiej temperaturze przekonałem się, że bardzo drogi Shoei Neotec nie jest kaskiem idealnym.
Było mi po prostu zimno, wszystko zamknięte, a dziś boli cała lewa strona twarzy, ucho itd.
Tak wiem, że jechałem nakedem i bardziej wiało :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
HOGaN
Posty: 41
Rejestracja: 26 sie 2014, 18:22
Lokalizacja: Koszalin/Poznań

Herflick, A w kominiarce jechało się :)? Ja tydzień temu kupiłem HJC Rpha 10 plus i jestem zadowolony . Przy temp 5 stopni nie było mi zimno.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Się jechało w kominiarce ale takiej cieniusiej :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
ODPOWIEDZ