jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
wojas3
Posty: 80
Rejestracja: 14 gru 2014, 16:57
Lokalizacja: Gubin

Mi zawsze się podobały i najwygodniej mi było w kaskach " krosowych " chodź ważne by dopasować dobre google i dobrze jeśli ma ochronę na nos, ale wtedy ciężej dopasować google.
Potem zauważyłem w jakiejś gazecie kask Bose krosowy z szybką i uznałem że muszę go mieć, na dodatek trafił mi się pare razy użyty za smieszne pieniądze ok 250zł, co prawda firmy NOX ale jest identyczny a dodatkowo ma pompowane gąbki w środku. W sumie to ten kask widziałem pod 3 albo nawet 4 nazwami ale kształt był identyczny. Jak za tą cenę to polecam, kasku używam ponad rok i nic się nie dzieje, szybka się nie rysuje, w czasie jazdy nie paruje ( no chyba że głownie stoimy w korku i w średnią pogode ), pompowane gąbki idealnie dopasują się do głowy, ponadto ma wysuwaną blende przeciwsłoneczną, którą chowa się 1 guzikiem ;-) I dobre zapięcie.

Z tego co widze to cena w ogóle nie zmalała a może nawet ciut urosła na allegro : http://allegro.pl/kask-nox-n731-blenda- ... 59104.html

Jak ktoś chce profesjonalny kask i ma na to pieniądze to na pewno dobre będą firmowe droższe kaski, ale jak dla mnie na XT taki typ kasku jest najlepszy. Pasuje do enduro/sm a jest wygodniejszy od kasku bez szybki + gogle a jeździlem w takim pare lat, zarówno po drogach jak i na zawodach crossowych - chodź akurat na torach, jeśli jeździ się w pare osób, przydają się gogle ze wzgledu na możlwość używania "zrywek" no i prawie nigdy nie parują.
Awatar użytkownika
Marcin_B
Posty: 500
Rejestracja: 03 lip 2014, 17:47
Lokalizacja: Wielowieś, Śląsk

Aha dzięki za odpowiedź
jeszcze jedno nie ma problemu z dopasowaniem gogli do tego kasku bo może i w goglach chciałbym pojeździć jak pójdzie
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Olek Motocykle ma na stanie ten kask NOX można podjechać przymierzyć.
Ja go oglądałem i mi nie siadł wyściółka kasku taka średnia.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
Kapcio
Posty: 18
Rejestracja: 08 lis 2014, 11:41
Lokalizacja: Górny Śląsk

wojas3, a jak jest z hałasem powyżęj 100km/h?
Valdi75
Posty: 84
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:05
Lokalizacja: Tarnów

W NOX-ie hałas zaczyna się od 80-90km. Wyściółka po praniu jest ok , ale gąbki osłaniające plastiki i paski się pozrywały. I jeszcze jeden mankament : mianowicie po jakimś czasie przy ściąganiu kasku zapinki do pompki się poluzowały troszkę przeszkadza to w eksploatacji.
Nie jeździj szybciej niż , twój Anioł Stróż potrafi latać!
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Korzystając z doskonałej pogody poszedłem w sobotę testować mój nowy kask -
>>>>>CABERG TOURMAX<<<<<<

Trzy słowa o kasku - jest to udualsportowiona wersja modelu DUKE. Szczękowy, blenda, daszek, w zestawie pinlock. Kask posiada bokadę szczęki, dzięki której ma podwójną homologację - i jako szczęka i jako Jet. Jest również otwór na ichniejszy interkom. Niestety moje kabelki nie chciały współpracować. Nie jestem pewien, czy cokolwiek nie CABERGA będzie dobrze współpracowało z tą dziurą.

Pierwsze wrażenia z noszenia - kask raczej lekki (1600g), szczęka bardzo blisko brody, bardzo dobra widoczność przez szybę, do pracy szczęki trzeba się trochę przyzwyczaić ( nigdy nie korzystałem z takiego kasku). Ciekawe rozwiązanie z gąbkami na uszy, pod które po prostu położyłem swoje głośniki.

Pierwsze wrażenia z jazdy (4'C, lekki deszcz).
Hałas - muzyki bez większego problemu słuchałem jadąc 150, a byłem jeszcze kawałek od maksa głośności. Przy tej prędkości można spokojnie odwracać głowę o 45-60' bez wyraźnego naporu. W tym przypadku kask jest dużo lepszy od mojego poprzedniego integralnego. Daszek nie hałasuje ani nie ciągnie głowy do góry.
Po przekręceniu głowy o 45' szyba czyści się z dużych kropel już przy 60, a z mniejszych przy 70 km/h. Jadąc ponad 100 wystarczy raz ja jakiś czas się rozejrzeć by cieszyć się z pełnej widoczności. Blenda niestety nie będzie się sprawdzać do jazdy z otwartą szybą. Jest oddalona od oczu wystarczająco, by wiało już przy 50-60km/h i powodowało łzawienie. Może przy wyższych temperaturach będzie lepiej. Wentylacja - na razie jeżdżę z zamkniętą.

Kolory - ja kupiłem biały z myślą o lecie. Rozważałem jeszcze wersję z malowaniem 'sonic', ale dodatkowe 150zł skruszyło moją potrzebę lansu.

Podsumowując - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewałem się takiego komfortu po kasku w tej cenie.
don Vito
Posty: 26
Rejestracja: 18 lis 2014, 16:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Ja polecam HJC IS-17, zakupiłem go trochę przypadkiem i nie załuje. Super cena do jakości.
W zestawie z kaskiem mamy pin lock`a ( super patent, przetestowałem przy dużej wilgotności i + 5 st. C i szybka czysta jak łza nawet z pozamykanymi wentylami ). Fajny system miękkiego chowania blendy i 5 lat gwarancji. Reszta jak na HJC przystało czyli na wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

SayTen, Ciekawy ten kask. Pierwszy raz widzę szczękowy kask z daszkiem. Do tego jeszcze blenda i pinlock.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

h e d o n i z m
Awatar użytkownika
bathory
Posty: 131
Rejestracja: 17 sty 2014, 17:44
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

SayTen pisze:Korzystając z doskonałej pogody poszedłem w sobotę testować mój nowy kask -
>>>>>CABERG TOURMAX<<<<<<

Trzy słowa o kasku - jest to udualsportowiona wersja modelu DUKE. Szczękowy, blenda, daszek, w zestawie pinlock. Kask posiada bokadę szczęki, dzięki której ma podwójną homologację - i jako szczęka i jako Jet. Jest również otwór na ichniejszy interkom. Niestety moje kabelki nie chciały współpracować. Nie jestem pewien, czy cokolwiek nie CABERGA będzie dobrze współpracowało z tą dziurą.

Pierwsze wrażenia z noszenia - kask raczej lekki (1600g), szczęka bardzo blisko brody, bardzo dobra widoczność przez szybę, do pracy szczęki trzeba się trochę przyzwyczaić ( nigdy nie korzystałem z takiego kasku). Ciekawe rozwiązanie z gąbkami na uszy, pod które po prostu położyłem swoje głośniki.

Pierwsze wrażenia z jazdy (4'C, lekki deszcz).
Hałas - muzyki bez większego problemu słuchałem jadąc 150, a byłem jeszcze kawałek od maksa głośności. Przy tej prędkości można spokojnie odwracać głowę o 45-60' bez wyraźnego naporu. W tym przypadku kask jest dużo lepszy od mojego poprzedniego integralnego. Daszek nie hałasuje ani nie ciągnie głowy do góry.
Po przekręceniu głowy o 45' szyba czyści się z dużych kropel już przy 60, a z mniejszych przy 70 km/h. Jadąc ponad 100 wystarczy raz ja jakiś czas się rozejrzeć by cieszyć się z pełnej widoczności. Blenda niestety nie będzie się sprawdzać do jazdy z otwartą szybą. Jest oddalona od oczu wystarczająco, by wiało już przy 50-60km/h i powodowało łzawienie. Może przy wyższych temperaturach będzie lepiej. Wentylacja - na razie jeżdżę z zamkniętą.

Kolory - ja kupiłem biały z myślą o lecie. Rozważałem jeszcze wersję z malowaniem 'sonic', ale dodatkowe 150zł skruszyło moją potrzebę lansu.

Podsumowując - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewałem się takiego komfortu po kasku w tej cenie.
Od kilku miesięcy chodzi mi po głowie ten kask, wydaje się być idealem :) Najpierw jednak zmiana moto a potem zobaczę czy mnie na niego stać ;)
Awatar użytkownika
Marcin_B
Posty: 500
Rejestracja: 03 lip 2014, 17:47
Lokalizacja: Wielowieś, Śląsk

Mam pytanie czy ktoś może taki kask użytkował
http://allegro.pl/kask-ls2-mx456-48-fac ... 52395.html
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Nie wiem, czy NENO przypadkiem w takim nie jeździ.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Przyzwoity kask w przyzwoitych pieniądzach.
+ za włókno szklane.
Neno chyba jeszcze ma te kaski w dobrej cenie.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Marcin B pytaj Neno tyle że on teraz w Maroko ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Marcin_B
Posty: 500
Rejestracja: 03 lip 2014, 17:47
Lokalizacja: Wielowieś, Śląsk

Aha dzięki za odpowiedź będę pytał jak przyjedzie
ODPOWIEDZ