jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
pawulon182
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:27
Lokalizacja: Łódź

Kask FLY Trekker z drugiej ręki, kolor "menski" biały :)
W porównaniu ze szczękowcem LS2 jest lżejszy i to czuć solidnie. O wiele większe pole widzenia, czasami nawet za duże biorąc pod uwagę to co czasami wyprawiają puszkarze :)
Szyba kompatybilna z goglami, nie sprawdzane.
Zapięcie DD nieco kłopotliwe w porównaniu z turystyczną zębatką ale idzie się przyzwyczaić.
W podobnym rozmiarze do poprzedniego LS2 Trekker mocniej oblewa bańkę i zdejmowanie bywa męczące, szczególnie dla małżowin usznych.
Jest sporo miejsca na oddech co ułatwia zabawy w terenie.
Daszek nie przeszkadza do 150 km/h a ze to tereska to więcej się za bardzo nie da :)
Łatwo zafiksować zestaw interkomu chińskiego BT - zarówno głośniki jak mikrofon nie przeszkadzają w użytkowaniu kasku.
Na duży minus zasługuje mocowanie szyby, bo jest delikatne, średnio dobrze zaprojektowane i musi utrzymać otwartą szybę (dość duża i cieżką) przy bardzo małej ilości "mięsa" co tam jest. Moje mają spore pęknięcia, tylko patrzeć jak mi szyba pofrunie w krzaki.
Śruby mocujące szybę są z gównolitu, podobnie jak śruba regulacji pochylenia daszku. Lekko mocniej dokręcone i od razu pękają łby. Cóż, taki mamy klimat :)
Założyłem akcesoryjny antyfog wraz z fotochromem i to pozwoliło normalnie jeździć. Bez takich zabawek to szyba paruje w kilka sekund, a pinlocka brak. Fotochrom załatwia, do pewnego stopnia, temat braku blendy a jazda pod światło nie jest miła, szczególnie przy lekko porysowanej szybie.
Suma summarum: 7/10 i to tylko o ile się zafiksuje akcesoryjny antyfog, idealnie z fotochromem.
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

czytam ten temat i przewija sie tu wiele razy marka LS2, nie sa to kaski najwyższych lotów, są chińskie, jest jeden importer który je na rynku dystrybuuje, lepiej wybrać dosłownie trochę droższe ale lepsze już przy pierwszym dotyku kaski Rocc, są lepiej wykonane
na przykład
http://sklep.motormind.pl/pl/p/Rocc-770-Black/1921
http://4bikes.pl/kask-rocc-770-endurocr ... ers_id=257
Awatar użytkownika
bathory
Posty: 131
Rejestracja: 17 sty 2014, 17:44
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

gajowy pisze:czytam ten temat i przewija sie tu wiele razy marka LS2, nie sa to kaski najwyższych lotów, są chińskie, jest jeden importer który je na rynku dystrybuuje, lepiej wybrać dosłownie trochę droższe ale lepsze już przy pierwszym dotyku kaski Rocc, są lepiej wykonane
na przykład
http://sklep.motormind.pl/pl/p/Rocc-770-Black/1921
http://4bikes.pl/kask-rocc-770-endurocr ... ers_id=257
Mnie tam nie interesuje już żaden kask z szybką bez pinlocka :)
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Ja posiadam Nishua enduro carbon dałem 1100 zł. i to chyba jest najlepszy kask na świecie.
Po co mi blenda ?? skoro mam daszek .
Każdy kto go trzymał w ręce jest mega zaskoczony wagą.
Po dzwonie który miałem w marcu nie oszczędzam ani złotówki na ubranie motocyklowe. Żona też mam wszystko z wysokiej półki.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
bathory
Posty: 131
Rejestracja: 17 sty 2014, 17:44
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

mik1046 pisze:Ja posiadam Nishua enduro carbon dałem 1100 zł. i to chyba jest najlepszy kask na świecie.
Po co mi blenda ?? skoro mam daszek .
Każdy kto go trzymał w ręce jest mega zaskoczony wagą.
Po dzwonie który miałem w marcu nie oszczędzam ani złotówki na ubranie motocyklowe. Żona też mam wszystko z wysokiej półki.
O to mi się podoba! Masz pinlocka do niego? Jest za dopłatą? A waga jest rewelacyjna, ja myślałem, że mój AGV jest lekki :D

Swoją drogą też mam daszek a jednak zdarzają się momenty kiedy blenda by się przydała :)
Awatar użytkownika
BZ
Posty: 154
Rejestracja: 15 kwie 2015, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

mik1046 pisze:Ja posiadam Nishua enduro carbon dałem 1100 zł. i to chyba jest najlepszy kask na świecie.
Oglądałem, świetna sprawa. Co nie zmienia faktu, że według mnie, najlepszym kaskiem na świecie nie jest. Najlepszy jest i tak Arai Tour-X. Tylko swoje kosztuje.
Ja tam temat takich garnków odpuściłem, mam Arai Chaser do asfaltowych jazd (został po poprzednich moto) i Scorpion VX-15 Evo Air do terenu. Ten drugi to chyba jedna z tańszych mozliwości posiadania hełmu wykonanego z kompozytów włokna węglowego i jeszcze z pompowanymi policzkami.


Pozdrawiam,
Bartek
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Tak pin lock jest w zestawie z kaskiem.
Jeszcze na plus dla mojej głowy mega mega wygodny.

Jest jeden minus. mocowania szyby są regulowane jak kupisz nowy od-razu dokręć bo jak Ci się przestawią to bita godzina ustawiania żeby szyba dobrze leżała. jak ktoś nieumiejętnie otworzy szybę i w górnym punkcie gdzie szyba się zatrzymuje popcha mocniej tez potrafi się przestawić.

Akcesoryjnie da się dokupić przyciemnianą szybę i chyba to zrobię na nowy sezon.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nishua enduro carbon :) hmm.. może i jest kaskiem dobrym ale najlepszym kaskiem nie jest, kolega kupił taki sam, ja jeżdze w Shoi Hornet (obydwa rozmL), zamieniliśmy sie kaskami podczas jednego ze spotkań i okazuje sie że Nishua owszem lekki jest ale głośny, kolega narzekał na hałas, po mojej próbie potwierdzam, że mial racje, w Hornecie wyrażniej ciszej, o wiele większy komfort podczas jazdy na XTku z predkościami 90-110, to cenna informacja z uwagi że Horneta można wyrwać za 1400zł na wyprzedażach. In plus dla Hornta jest także wykonania, widać że o klasę wyżej
kalina
Posty: 215
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

Przymierzam sie di tego nishua. Mialem szczekowce nolan 103 i teraz mam neotec shoei. Czy na xt660z ten daszek nie urwie mi głowy to raz, dwa głośnośc do neoteca i czy ma dziury na głośniki wewnątrz do zestawu. Prosze o info bo hornet adv to kask tez bez blendy za tysiaka więcej a tego carbona na wielu forach chwalą :-)
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

gajowy,

Każdy chwali swoje.
Często bywam u kumpla w 4bikes obmacuje dużo kasków żona ma xlite 551.
I jeżeli chodzi o jakość wykonania nishuy to jest na najwyższym poziomie. tu sobie kitu nie dam wcisnąć.

co do hałasu to się nie wypowiem nie porównywałem a mi nie przeszkadza mam interkom i słucham muzyki.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
kalina
Posty: 215
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

A jak z aerodynamiką czy daszek nie halasuje powyżej 100 km i czy nie podnosi głowy przy podmuchach wiatru ?
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

kalina,

A o jaki kask pytasz ???
Jak widać hałas pojęcie względne każdy inaczej odczuwa inaczej opisuje.
Z podwiewaniem w każdym kasku z daszkiem będzie to samo.

Jedyne co zauważyłem

Ja posiadam moto bez owiewek i całym ciałem przyjmuję pęd powietrza i nie mam problemu z prędkościami 100-130
Ale jak jechałem moto z owiewką która kierowała cały strumień powietrza prosto w łeb to to była masakra 100 się nie dało jechać.
Jakie wnioski albo szyba tak wysoka że w 100% pęd powietrza Cie omija albo brak szyby bo inaczej masakra.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
kalina
Posty: 215
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

pytam i nishua enduro carbon - mam tenere z wysoką akcesoryjną szybą - pytam bo na lekkim enduraku w kasku LS nie mam problemu ale jak wiadomo to inny motocykl inne sytuacje. Shoei Hornet reklamuje nowego ADV ze będzie stabilny przy wiekszych prędkościach ale wydaje mi sie że to będzie jeden uj :) a cena jest do Shoei którego chwalę przy Neotecu mega niższa
Awatar użytkownika
Fuczak
Posty: 445
Rejestracja: 07 wrz 2008, 21:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl

ADV jest stabilny przy każdych prędkościach, przynajmniej na mojej głowie
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

hornet dawał rade przy 200km/h na Vstromie i Varadero, na XT (brak osłony od wiatru ale małe prędkości) daje rade, daszek nie przeszkadza, acz kolwiek jego demontaż wpływa na aerodynamikę. Tak będzie w każdym kasku. Ja ubóstwiam kaski z daszkiem, osłona przed słońcem i lekkim deszczem
ODPOWIEDZ